sathorn

Wiecznie głodny konsument kultury wszelakiej

najnowszepolecanepopularne

Koreańczycy planują zdominować WCS. Nie tylko w swoim kraju

Jagten czyli Polowanie - wielkie kino z małego kraju

Blizzard budzi się z zimowego snu. Teraźniejszość i przyszłość StarCrafta II

Recenzja BioShock: Infinite - kandydat na najbardziej przecenioną grę roku?

The Free Bundle #5 - kolejna paczka darmowych gier indie

Pierwszy zwiastun The Wolverine nie przyspiesza mi tętna

Wrażenia po siódmym sezonie Intel Extreme Masters - jest dobrze, ale chcemy więcej

Minęło już dobre kilka dni od wielkiego finału, siódmego sezonu Intel Extreme Masters w Hanowerze. Emocje opadły, kurz po potyczkach Koreańczyków również. Pora na konkluzję. Nie tylko samego zwieńczenia rocznych zmagań, ale całego sezonu 2012/2013.

czytaj dalejsathorn
14 marca 2013 - 21:03

Godziny transmisji wydarzeń e-sportowych są do kitu

Jak pewnie zdążyliście się zorientować, uwielbiam e-sport. Najbardziej oczywiście Starcrafta II i League of Legends, ale jak trzeba, to i World of Tanks czy Counter-Strikem się zajaram. Chociaż wirtualne zmagania przyciągają coraz więcej entuzjastów, oglądając turnieje, czuję się jak odmieniec. Jednym z głównych powodów są... godziny transmisji.

czytaj dalejsathorn
9 marca 2013 - 11:29

Obstawiamy wyniki Intel Extreme Masters World Championship!

Wielkie finały siódmego sezonu Intel Extreme Masters trwają już od wczoraj. Miłośników e-sportu nie muszę zachęcać do śledzenia tego wydarzenia - jest to przecież jedna z największych imprez w roku, do której prowadzi długa droga, poprzez kolejne "przystanki". W tym roku jeden z nich odbył się w Polsce, co zapewne w dużym stopniu wpłynęło na postrzeganie wirtualnych zmagań w naszym kraju.

Ten wpis jednak nie będzie dla osób, które e-sport dopiero liżą, przykro mi. Zapraszam wszystkich znawców, mniejszych i większych, żeby wspólnie zastanowić się "Kto wygra Intel Extreme Masters World Championship?". I oczywiście podać swoje typy.

Zapraszam do wróżenia z fusów!

czytaj dalejsathorn
6 marca 2013 - 12:57

League of Legends Championship Series - Tydzień 4 - Riot zaczyna gubić grafik

League of Legends Champioship Series - Święty Graal e-sportu. Pensje wypłacane graczom, regularne spotkania, rzesza profesjonalistów, dbająca o jakość transmisji. Słowem - magia. Problem w tym, że już w czwartym tygodniu z tą regularnością zaczyna się robić różnie.

Co do zasady rozgrywki europejskie miały się odbywać w soboty i niedziele, od godziny 18:00. W praktyce oczywiście zdarzały się opóźnienia, małe roszady, ale czuło się, że posady są niewzruszone. W tym tygodniu porządek został zupełnie zburzony, a kolejne tygodnie wcale nie rokują pod tym względem lepiej.

czytaj dalejsathorn
1 marca 2013 - 14:18

BarLoL w Szczecinie. 3 marca, godzina 18:00 - razem oglądamy LCS co niedzielę!

BarCrafty mają już sporą tradycję. Praktycznie w każdym większym mieście w Polsce odbyło się kilka z nich. Ku mojemu zaskoczeniu, nie spotkałem się z BarLoLami, gdzie kibice League of Legends mogliby się spotykać (no, jeden był w Warszawie przy okazji rozpoczęcia LCS).

Postanowiłem to zmienić – ruszyłem na rozmowy z właścicielem jednego ze szczecińskich barów i voila! Mamy BarLoLa w województwie zachodniopomorskim. Wszystkich czytelników ze Szczecina i okolic zapraszam więc na niedzielę, 3 marca. Gwarantowane leagueoflegendsowe emocje i świetne towarzystwo!

czytaj dalejsathorn
25 lutego 2013 - 11:40

PlayStation 4 – zachowawcze Sony jest zachowawcze

Jeszcze nigdy określenie „mieszane uczucia” nie było miało tak usprawiedliwionego zastosowania, jak w przypadku opisu konferencji PlayStation Meeting 2013. Nie byłem w swoich wrażeniach odosobniony, natomiast jeżeli ktoś miał inne zdanie, to raczej skłaniał się ku „Cóż za porażka...”.

Najpierw była euforia, bo to przecież kolejna generacja. Potem rozczarowanie – bo za mało gier, bo szału nie ma. Następnie refleksja, że to przecież ma ręce i nogi. A później przyszło olśnienie – Sony samo podało rozwiązanie, na samym początku konferencji. PlayStation 4 to pecet. Nawet nie pecet przyszłości. To pecet teraźniejszości, po prostu bardzo high-endowy.

czytaj dalejsathorn
23 lutego 2013 - 14:02

LCS - tydzień drugi - Dragonborns.net - prawie polska drużyna gra swój pierwszy mecz

DragonBorns to najbardziej polska drużyna w League of Legends Championship Series Europe. Dwie najważniejsze i najbardziej spektakularne role - AD Carry i AP Carry - sprawują w tym teamie nasi rodacy - HosaN i Shushei. To im będziemy kibicować w tym sezonie.

Już dziś, o godzinie 18:00 rozpocznie się ich pierwszy mecz w League of Legends Championship Series. Czeka ich prestiż, sława i pieniądze czy porażka w walce z bardziej doświadczonym przeciwnikiem?

czytaj dalejsathorn
16 lutego 2013 - 16:05

Nie takie ESL piękne jak je malują [AKTUALIZACJA - ESL unormowało sytuację]

Na Reddicie pojawił się wpis, jednego z zawodników pomniejszej, ale odnoszącej drobne sukcesy, drużyny League of Legends. Narzeka on na opóźnienia w wypłacaniu nagród i zbywaniu go przez obsługę użytkownika zarówno ESL, jak i Riot Games.

Oto krótka lista zarzutów „RynthesisSnipey’a”:

  • ESL zalega jego drużynie 1000 euro
  • Riot zalega jego drużynie niecałe 1000 euro w RP
  • Nie na wszystkie maile ESL raczy w ogóle odpowiadać
  • Opóźnienie wynosi już ponad 2 miesiące
czytaj dalejsathorn
14 lutego 2013 - 13:14

Dlaczego niby e-sport ma się ograniczać do klawiatury i myszki?

Przy okazji pisania newsa o Call of Duty Champiosnhip 2013 miałem okazję zobaczyć rzecz, o której już zdążyłem zapomnieć. Wojnę pecetowo-konsolową.

„Zmagania będą się toczyć na konsoli Xbox 360. Zobaczymy tych "pro" konsolowych graczy. Będzie z czego się pośmiać.”

“Zmagania będą się toczyć na konsoli Xbox 360. Rozumiem, że to taka esportowaparaolimpiada?”

„reszta świata gra na konsolach to tylko w naszym kraju ktoś wymyślił że pecet służy do grania.”

„Muhahaha strzelanka i konsole w E-sporcie! xD Paraolimpiada to dobre określenie xD Może jeszcze na split screenie będą grać :D HAHA :D”

Gdzieś w innym zakątku Internetu również natknąłem się na informację o tym turnieju. Komentarze utrzymane były w podobnym tonie. Czy mi się wydaje czy te spory są równie idiotyczne, co ustawki kibiców?

czytaj dalejsathorn
12 lutego 2013 - 15:39

TBP AFK - dokument o ludziach, którzy cierpieli... Ciężko powiedzieć czy za słuszną sprawę.

TPB. Wszyscy wiemy o co chodzi, ale niektórzy z nas udają świętych. The Pirate Bay od lat jest najpopularniejszym serwisem z torrentami na świecie. Połowa ruchu z sieci BitTorrent pochodzi właśnie z tego serwisu. Na jego łamach rozpowszechniane są jednak nie tylko pirackie treści, ale niejednokrotnie także przecieki rządowych informacji czy zupełnie legalne materiały.

Nie wiem czy o tym wiedzieliście, ale założyciele The Pirate Bay od lat toczą walkę. Przemysł fonograficzny do spółki z innymi korporacjami nie godzi się na sytuację w której dostęp do dóbr wytworzonych przez nich, jest na wyciągnięcie kilku kliknięć. Historię tej walki opisuje dokument TPB AFK, który jest, a jakże, dostępny za darmo na torrentach.

czytaj dalejsathorn
11 lutego 2013 - 16:38