omadaha

ekstrakt z życia

najnowszepolecanepopularne

Czego szukamy w kinie? Śmiech i łzy, czyli „Nietykalni” i inne filmowe olśnienia

Jakub Wędrowycz - bimbrownik bohaterem narodowym

Rubber - opona zabójca was dopadnie!

Wybuchające Beczki - wyzwanie podjęte!

Pewien dżentelmen czyli broń, kobiety i TVP

Ekstrakt z E3

Czego szukamy w kinie? Śmiech i łzy, czyli „Nietykalni” i inne filmowe olśnienia

Nieraz idąc do kina pragniemy ucieczki w świat marzeń, chcemy przeżyć niezapomnianą przygodę, pływać na dalekomorskich statkach, unosić się w powietrzu, podziwiać piękne krajobrazy, przekraczać granice umysłu, czasu i przestrzeni i przez kilka magicznych chwil odetchnąć pełną piersią i móc nareszcie cieszyć się życiem. Czasem szukamy jednak czegoś zgoła odmiennego i gdy gasną światła oczekujemy jedynie prawdy, nieraz gorszącej, lepkiej od niewygodnych faktów, pozbawionej zbędnych ozdobników i scenariuszowych upiększeń.

Trip%20to%20the%20Moon

Kino oferuje nam dziś bogactwo gatunkowe zdolne sprostać tym różnorodnym wymaganiom. Stojąc długo przed rozświetlonym neonami repertuarem wahamy się i nieraz zmieniamy zdanie. Co tym razem? Może świat pełen magii? A może horror, pościgi, dokument, komedia lub dramat? Gdy odpowiemy już sobie na to niewypowiedziane na głos pytanie odnajdujemy się w tłumie publiki pragnącej, podobnie jak my, trafić na ten właściwy seans. Siadając w ciemnej sali kinowej wśród innych widzów, chcemy po prostu przeżywać. Pragniemy śmiać się i płakać, współczuć, żałować, wybaczać, ale i nienawidzić. Szukamy miłości, pożądania, ale i odtrącenia. Pragniemy czuć i smakować życie…

czytaj dalejomadaha
18 kwietnia 2012 - 16:45

Jakub Wędrowycz - bimbrownik bohaterem narodowym

Bimbrownik, egzorcysta, recydywista, pogromca Bardaków, zombiaków, ufoków, demonów, Lucyfera i Boruty, człowiek od brudnej roboty i osikowego kołka. O kim mowa? Czytelnicy zaznajomieni z prozą Andrzeja Pilipiuka z pewnością odgadli bez mrugnięcia okiem. Chodzi o Jakuba Wędrowcza – pierwszego polskiego bohatera literackiego, który pije, chędoży, nagina prawo do granic możliwości, a mimo to pozostaje prawdziwym herosem!

czytaj dalejomadaha
16 lipca 2011 - 20:14

Rubber - opona zabójca was dopadnie!

Już po pierwszym pokazie w Cannes Rubber nagrodzony został owacją na stojąco i z miejsca zdobył status obrazu kultowego. Jest to pierwszy i prawdopodobnie jedyny na świecie film, którego bohaterem jest zabójcza opona posiadająca zdolności psychokinetyczne. Jeśli czujecie w powietrzu niebezpieczne opary absurdu – nie lękajcie się. Opona to wyjątkowo dobry film!

czytaj dalejomadaha
9 lipca 2011 - 23:31

Wybuchające Beczki - wyzwanie podjęte!

Wybuchające Beczki miały być książką, która odważnie zdekonstruuje i podda krytyce obecny stan branży elektronicznej rozrywki. Wedle obietnic autora mieliśmy się z niej dowiedzieć, dlaczego pewne gry są przez nasz umysł postrzegane, jako dobre (a inne wręcz przeciwnie), oraz jakie są składowe naszego odbioru gier wideo. Czy to się udało? Owszem! I to jeszcze jak!

czytaj dalejomadaha
30 czerwca 2011 - 16:14

Pewien dżentelmen czyli broń, kobiety i TVP

Krótki sygnał ostrzegawczy i ciężka brama więzienna otwiera się powoli odsłaniając bezkresny zimowy krajobraz. Ulrik wychodzi z więzienia po 12 latach odsiadki za zabicie kochanka swojej żony. Podobną scenę oglądaliście już zapewne wielokrotnie w wielu filmach amerykańskich. Po drugiej stronie murów stoi uśmiechnięty kumpel, który wręcza kluczyki do wypasionej fury. Potem krótka przejażdżka i wizyta w ulubionym barze. Do tego optymistyczna muzyka, drinki z palemką i piękne kobiety. Tylko, że tutaj sytuacja wygląda zgoła inaczej, bo po drugiej stronie bramy nie ma nikogo… Po takim wstępnie można odnieść wrażenie, że czeka nas długa i mozolna przeprawa przez ciężkostrawny dramat podlany pesymistycznym sosem. Na szczęście Pewien dżentelmen to czarna komedia ze sporą dawką humoru i polską telewizją (!) w roli aktora.

czytaj dalejomadaha
19 czerwca 2011 - 01:05

Ekstrakt z E3

Kolejne targi Electronic Entertainment Expo za nami. Jak co roku święto branży elektronicznej rozrywki, przyniosło kilka nowości, olśnień i rozczarowań. Gracze tradycyjnie już pozostawieni zostali z większą ilością znaków zapytania niż jednoznacznych odpowiedzi. Powróciły zawsze aktualne po tego typu imprezach wątpliwości. Czy z branżowego kapelusza wyskoczy zaczarowany królik? Czy jest nadzieja na lepsze jutro dla przeciętnego gracza? Czy targi to marketingowy balonik dla mas czy impreza dla hardkorów? Czy warto czekać na to, co przyniesie przyszłość? Przed wami ekstrakt z moich impresji na temat tegorocznego E3.

czytaj dalejomadaha
11 czerwca 2011 - 00:31

Film, którego nie chciałabym w przyszłości oglądać

Na nowy film reżysera Królestwa, Tańcząc w ciemnościach i Przełamując fale czekałam z nadzieją, że uraczona zostanę obrazem intrygującym, pełnym typowej dla von Tiera głebokiej emocjonalności. Po projekcji mam pewność, że Melancholia to film, którego nie chciałabym w przyszłości oglądać. Zamiast pięknej metafory lub pastiszu filmów o końcu świata uraczona zostałam wielką wydmuszką po zgniłym jaju, tyle, że w wielobarwnej skorupce.

czytaj dalejomadaha
29 maja 2011 - 20:47

Microsoft rozdaje konsole Xbox 360

Firma Microsoft uruchomiła specjalną ofertę dla studentów z USA, w ramach której mogą oni otrzymać za darmo konsolę Xbox 360 4GB. Promocją objęci zostali wszyscy studiujący na uczelniach wyższych, którzy kupią komputer PC z systemem Windows 7 wart przynajmniej 699 dolarów i spełnią jeden z dwóch warunków.

czytaj dalejomadaha
24 maja 2011 - 10:47

Co, gdzie i za ile? Kupujemy książki o grach!

Każdy, kto choć raz w życiu dokonał upragnionego zakupu doskonale wie, że proces ten zawsze przebiega podobnie. Najpierw skrupulatnie zbieramy fundusze, wrzucamy je do skarbonki, ciułamy na koncie, odkładamy do skarpety lub chowamy do portfela. Gdy dysponujemy odpowiednimi zasobami gotówki bądź wirtualnych pieniędzy nadchodzi wreszcie moment by wybrać się na zakupy. Na pozór nie ma w tym żadnej filozofii. W czasach gospodarki rynkowej nie brakuje wszak ani centrów handlowych, ani małych specjalistycznych sklepików. Jeśli chcemy kupić grę sprawa jest banalnie prosta. Mamy do wyboru salony z multimediami, hipermarkety, aukcje, dystrybucję elektroniczną, sklepy internetowe i jeszcze kilka innych opcji. Co jednak, gdy zamierzamy nabyć produkt trudnodostępny? Co, gdy chcemy kupić książkę, której nie znajdziemy na półce w księgarni na rogu. Ba! Co jeśli nie znajdziemy jej nawet w największych sieciach, bo tytuł, nie ma polskiego dystrybutora i w związku z tym nigdy oficjalnie nie zagości w nadwiślańskim kraju? Czy skazani jesteśmy na oglądanie tych tytułów zza wystawowej szyby i zaspokajanie naszej ciekawości poprzez lekturę kolejnych recenzji w zagranicznych mediach? Odpowiem krótko – nie! Książki o grach da się kupić bez wydawania fortuny i zagranicznych wycieczek. Jak to zrobić? Dowiecie się tego z niniejszego tekstu.

czytaj dalejomadaha
21 maja 2011 - 17:15

PlayMakers konkurencją dla tvgry.pl?

„Cyberkultura w najlepszym wydaniu. Największe gwiazdy polskiego gamingu oraz błyskotliwe i charyzmatyczne prowadzące.” To wszystko czeka nas już niebawem zdaniem twórców nowego przedsięwzięcia intermedialnego, jakim jest PlayMakers TV. Czy nowa telewizja dla graczy będzie miała szansę zadomowić się na dłużej na rynku zdominowanym przez tvgry.pl?

czytaj dalejomadaha
10 maja 2011 - 20:12