Microsoft rozdaje konsole Xbox 360 - omadaha - 24 maja 2011

Microsoft rozdaje konsole Xbox 360

Firma Microsoft uruchomiła specjalną ofertę dla studentów z USA, w ramach której mogą oni otrzymać za darmo konsolę Xbox 360 4GB. Promocją objęci zostali wszyscy studiujący na uczelniach wyższych, którzy kupią komputer PC z systemem Windows 7 wart przynajmniej 699 dolarów i spełnią jeden z dwóch warunków.

Aby otrzymać Xboxa 360 bezpatnie trzeba:

  • Posiadać adres emailowy z końcówką .edu i zamówić swój komputer w sklepie Microsoft lub u jednego z biorących udział w promocji sprzedawców (między innymi dell.com, hp.com), lub
  • Udać się osobiście do jednego z objętych promocją sklepów i przed zakupem przedstawić ważną legitymację studencką.

Promocja Microsoftu rozpoczęła się 22 maja i potrwa do 3 września 2011. Obecnie ofertą PC + Xbox objęci są wyłącznie studenci z USA. Gigant z Redmont zapowiedział jednak, że wkrótce skorzystać będą z niej mogli także Kanadyjczycy i Francuzi. Niestety o polskich żakach nie było ani słowa.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że zaproponowana przez Microsoft oferta jest przykładem świetnej strategii marketingowej i szansą za zdobycie większej popularności wśród młodych ludzi. Obecnie wśród amerykańskich studentów ogromną popularnością cieszą się komputery firmy Apple, które wraz z iPodami i iPhone’ami okazują się być coraz częściej wybieranym zestawem.

Można powiedzieć, że promocja Microsoftu wystartowała w idealnym momencie. Nie jest jeszcze za późno, aby przekonać świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich do weryfikacji swoich planów zakupowych. Poza tym po kryzysie PSN istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele osób zechce przesiąść się na konkurencyjną platformę. Na horyzoncie majaczy jeszcze hipoteza o planach zaprezentowania na targach E3 nowej konsoli Microsoftu. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, zwłaszcza, że obecna polityka wiodących producentów idzie w kierunku maksymalnej eksploatacji tej generacji konsol. Wielka szkoda, że Polska jest aktualnie poza zasięgiem podobnych ofert bo chętnych z pewnością by nie zabrakło.

omadaha
24 maja 2011 - 10:47