sakora

GameAngelion

najnowszepolecanepopularne

Top Gear And on That Bombshell

ABC Murders - przygody belgijskiego detektywa - Recenzja gry

Samotność Nurka

Regranie - powrót do grania

Hiszpanka – wrażenia z pokazu przedpremierowego

The Curious Expedition - wrażenia z wersji alpha

Legacy of Time - ratowanie przyszłości w przeszłości po raz trzeci

The Journeyman Project 3 to jedna z moich ulubionych serii przygodówek. Trzecia odsłona cyklu, Legacy of  Time zabiera nas ponownie w przeszłość, żeby uratować przyszłość.

czytaj dalejsakora
5 czerwca 2014 - 19:30

A jednak jest! Kentucky Route Zero, Act III

sakora ocenia: Kentucky Route Zero
100

Wieczorem przyszedł mail z Cardboard Computer. Pewnie znowu coś ściemniają, zamiast dać kolejny epizod gry. Zaraz, przecież to mail z powiadomieniem o dostępności Kentucky Route Zero, Act III! Święta w maju. Zdarza się. Najlepsza przygodówka doczekała się kolejnej odsłony.

Kentucky Route Zero / Cardboard Computer
czytaj dalejsakora
6 maja 2014 - 23:39

Moje TOP 5 ulubionych polskich podcastów o grach

Z podcastami zetknąłem się już ładnych parę lat temu. Z początku zdawały mi się czymś trochę dziwnym, taką nagraną audycją radiową bez radia. Sporo słuchanych przeze mnie podcastów mieścił się i mieści nadal w bardzo przekrojowej tematyce począwszy od gier, przez podróże, a na różnotematycznych recenzjach książek i filmów kończąc.

czytaj dalejsakora
3 maja 2014 - 19:32

Blackwell Epiphany, a ostatni będą w końcu martwi (recenzja gry)

sakora ocenia: The Blackwell Epiphany
91

Blackwell Epiphany to zwieńczenie cyklu opowieści o Rosangeli Blackwell i Joeyu Mallone przeplatane z losami wielu innych postaci. Rozgrywane na wielu płaszczyznach czasowych, duchowych i emocjonalnych. Pokazuje, ze staroszkolne przygodówki mają się nadal bardzo dobrze.

czytaj dalejsakora
25 kwietnia 2014 - 18:26

Master Reboot - ze zgrzytem wśród wspomnień - recenzja gry

sakora ocenia: Master Reboot
60

Master Reboot to jedna z tych gier, która obiecuje bardzo wiele, a ostatecznie jest jedynie ciekawostką. Jednak ta ciekawostka jest na tyle frapująca, że mimo pewnych braków potrafi przyciągnąć na te kilka godzin gry.

czytaj dalejsakora
19 kwietnia 2014 - 12:59

Mech jest stary, ale jary, czyli sentymentalna lista żelastwa (plus kilka robotów)

Mechy zawsze były obecne w grach, korzystając ze swojej popularności, wielkości i odpowiedniej siły ognia. Te argumenty przekonały do nich wielu graczy. Sporo gier wykorzystuje mechy jako element rozgrywki, gdzie są bonusowym elementem do ogólnie szeroko pojętej rozwałki. W sporej ilości tytułów były one jednak główną osią rozgrywki, a kilka z nich warte jest nawet po latach ponownego ogrania. Nie tylko te najbardziej znane pokroju Mechwarriora czy Earthsiege, ale też sporo innych, także z wielkimi robotami, a nie tylko mechami w roli głównej.

czytaj dalejsakora
13 kwietnia 2014 - 20:12

Domino: da Gejm - gra wszechczasów

Domino to niekwestionowany lider rynku gier multiplayer utrzymujący się na rynku zależnie od podań od 900 do 2300 lat. Oferuje wiele trybów gry i modyfikacji materiału, skórek i zastosowań.

czytaj dalejsakora
1 kwietnia 2014 - 17:01

True Detective, zło jest w każdym z nas

True Detective na pierwszy rzut oka wygląda banalne. Dwóch nie pasujących do siebie detektywów rozwiązuje sprawę rytualnego morderstwa w Luizjanie. Wydarzenia obserwujemy na przestrzeni dwóch dekad i ich problemów osobistych. Banalne? Nic bardziej mylnego.

©2014 Home Box Office, Inc. All Rights Reserved.
czytaj dalejsakora
24 marca 2014 - 20:03

Postrzeganie i doświadczanie śmierci w grach

Niedawne, osobiste zdarzenia skłoniły mnie do wielu przemyśleń na temat śmierci. Jako odreagowanie, rozmyślania także zawędrowały w stronę gier. Jak postrzegamy śmierć w grach, a co ważne na jak wielu płaszczyznach można ją w nich rozpatrywać?

Ostrzegam przed możliwymi spoilerami (chociaż są tak małe i niewidoczne)!

czytaj dalejsakora
28 lutego 2014 - 20:11

Powroty po latach: Beyond Good & Evil

Beyond Good & Evil to gra trudna do sklasyfikowania. Bajkowa oprawa połączona z niebagatelną, wielowarstwową historią urzekła tyle samo osób, co zwiodła na manowce. Czy słusznie?

czytaj dalejsakora
20 lutego 2014 - 17:58