sakora

GameAngelion

najnowszepolecanepopularne

Top Gear And on That Bombshell

ABC Murders - przygody belgijskiego detektywa - Recenzja gry

Samotność Nurka

Regranie - powrót do grania

Hiszpanka – wrażenia z pokazu przedpremierowego

The Curious Expedition - wrażenia z wersji alpha

Problemy z nowymi grami

Mam trochę lat grania na koncie, a nowe gry mają coraz większy problem z dotarciem do mnie. Nie jest problemem zakup gry, a raczej to, czym obecnie nowa gra jest w rzeczywistości.

czytaj dalejsakora
15 lutego 2014 - 15:22

Zamieć

Zamieć to książka wpisująca się w nurt cyberpunkowy, jednocześnie pozostając w zupełnym od niego oderwaniu. Zamieć szokuje i otwiera umysły, dosłownie.

czytaj dalejsakora
8 lutego 2014 - 15:46

Zestaw małego genetyka i setki tysięcy kolektywnych naukowców

Układanie kolorowych kulek w zwarte formacje w fantastycznych światach, z którymi nie mają one rzeczywiście nic wspólnego, to wielka gałąź rynku gier, zazwyczaj casualowych. Dla odmiany warto sięgnąć po EteRNA, gdzie w niemniej fantastycznym świecie naukowym zajmiemy się sekwencjonowaniem i budowaniem RNA. Ta gra to prawdziwe badania naukowe!

Carnegie Mellon University / Stanford University
czytaj dalejsakora
3 lutego 2014 - 21:37

Oniryzm unplugged

Świat snów zawsze pociągał ludzi i był dla nich inspiracją. Tak samo jak jest przekleństwem sumienia i koszmarów. Onirim to karcianka rozliczając z różnymi strachami.

Onirim / Z-Man Games
czytaj dalejsakora
28 stycznia 2014 - 21:16

Powroty po latach: Akira

Akira na karku sporo lat, jednak jak spisuje się ta opowieść po latach? Czy nadal tak samo porusza emocje, czy jej odbiór jest zupełnie inny? Akira to bardziej legenda czy marka?

czytaj dalejsakora
17 stycznia 2014 - 20:06

Złośliwe problemy dorosłych graczy i inne świąteczne wpadki

Gracze w święta, jak głosi wieść gminna zawsze chcą nadrobić zaległości w graniu. Poza tym chcą znaleźć pod choinką nową, ulubioną grę. Problem, że ani jedno, ani drugie nie wychodzi nikomu na dobre.

czytaj dalejsakora
30 grudnia 2013 - 18:13

Bajzel na Steam i inne dziwne promocje

Wyprzedaże to wielki biznes na którym korzystają zarówno twórcy i wydawcy sprzedając hurtowo gry, a zarabiając na ilości egzemplarzy. Podobnie klienci i gracze dostający gry w o wiele niż zazwyczaj niższych cenach. Niestety nie da się przy tak wielkich przedsięwzięciach uniknąć potknięć.

czytaj dalejsakora
22 grudnia 2013 - 17:33

Gracz w trybie świątecznym

Każdego roku obiecuję sobie, że w okresie świąt gwiazdkowych nadrobię zaległości w graniu, a co ważne, ogram właśnie zakupione tytuły na wyprzedażach. Oczywiście nic z tego, ale łudzę się nadal.

czytaj dalejsakora
21 grudnia 2013 - 17:41

Legendarne supersamochody nie z tej ziemi

Samochody od zawsze towarzyszyły produkcjom filmowym. Zwyczajne pojazdy codziennego użytku, bolidy wyścigowe i supersamochody. Rozgrzewały fantazje niejednego dziecka, wzbudzały podziw u nastolatków i powodowały pełne uznania przytakiwania u ich rodziców. Jednak wiele z nich było czymś więcej, niż tylko symbolem.

czytaj dalejsakora
5 grudnia 2013 - 20:28

Scenariusz w grze, a cyfrowe grafomaństwo

Scenariusz w grach to jeden z głównych elementów rozgrywki. W większości produkcji jest jedynie pretekstem do rozgrywki, jednak od kilku lat widoczny jest trend, który nadaje mu coraz większą rolę. Niestety równie często pada ofiarą strasznego, cyfrowego grafomaństwa.

czytaj dalejsakora
30 listopada 2013 - 15:35