Black Elf

najnowszepolecanepopularne

Autopsja Jane Doe - recenzja

Pierwszy sezon Westworld - podsumowanie

Vaiana zwana Moana - recenzja filmu

Czas na DC! czyli wielka kolekcja komiksów

Odin Sphere Leifdrasir - remaster doskonały?

Ikony gamedevu cz.1 - American McGee

Nowa twarz Sherlocka Holmesa

Jak wyglądał Sherlock Holmes? Wg książkowego opisu był to wysoki szczupły mężczyzna o ciemnych włosach i krzaczastych brwiach. Miał szare przenikliwe oczy i wydatny orli nos. Choć nigdy na poważnie nie parał się sportem, doskonale znał szermierkę i boks. Jak się zmienił wraz z kolejnymi produkcjami filmowymi i serialowymi? Który z poniższych jest waszym faworytem? Może macie innego ulubionego Sherlocka?

czytaj dalejBlack Elf
27 maja 2016 - 12:44

Śledztwo w sprawie gier z Sherlockiem

Jak tu nie kochać Sherlocka? Diabelnie inteligentny i nonszalancki. Łączy w sobie dekadentyzm minionego wieku i niepoprawność współczesności. Mężczyzna, który uosabia jednocześnie wszelkie możliwe wady człowieka, jak i zalety. Zawładnął filmami, serialami, książkami i grami. Artur Conan Doyle stworzył postać niedoskonale doskonałą. Już wkrótce będziemy mieli okazję po raz kolejny wcielić się w jego skórę za sprawą gry The Devil’s Dougther. Zanim jednak spotkamy Córeczkę samego Diabła, zapraszam Was na małe śledztwo tropem gier z udziałem słynnego detektywa.

czytaj dalejBlack Elf
23 maja 2016 - 18:07

Kung Fu Panda 3 - kolejny poziom wtajemniczenia?

Opowiem Wam dziś historię o wielkim wojowniku. Tak wielkim, że z trudem mieści się w drzwiach. Jednak jego siła, nie tkwi w rozmiarze, choć jest to jego niewątpliwa zaleta, lecz w jego mocy. Mocy, tak mocarnej, że żaden mocarz nie może się równać z jego mocarnością. Opowiem Wam o smoczym wojowniku!

czytaj dalejBlack Elf
12 maja 2016 - 23:57

Artbooki - zbierz je wszystkie!

Artbooki to zjawisko bardzo dziwne. Produkt z pogranicza zbędnych, a jednocześnie bardzo ekskluzywnych i będących obiektem pożądania wielu fanów danego filmu czy gry. Mówicie, że nie potrzebujecie artbooków do szczęścia? Mówicie, że nikt ich nie potrzebuje?! Jeśli ich nie potrzebujecie , pakujcie je w paczkę i znajdę im nowy dom. A konkretnie mówię o … moim domu ;).

czytaj dalejBlack Elf
22 kwietnia 2016 - 23:09

Danganronpa - kryminał doskonały?

Visual Novel to gatunek, który w Polsce nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Wymaga sporego zaangażowania w przedstawianą opowieść, przebicia się przez tysiące linijek tekstu, a to wszystko najczęściej okraszone jest wyjątkowo statyczną oprawą graficzną. Czy może być gorsza rekomendacja? Mimo tych wszystkich pozornych wad Danganronpa: Trigger Happy Havoc, utrzymała mnie przed ekranem, aż do końca…

czytaj dalejBlack Elf
19 kwietnia 2016 - 10:51

ACE ATTORNEY dostało swoje anime!

Sala sądowa to niespecjalnie ciekawe miejsce. W pomieszczeniu pełnym ludzi z poważnymi minami i teczkami pod pachą decydującym o tym, kto jest winny, ciężko odnaleźć coś fascynującego. Wykonanie pasjonującej gry, której akcja dzieje się na sali sądowej to nie łatwe zadanie, tak samo, jak stworzenie filmu czy serialu. Nie od wczoraj Japończycy udowadniają mi, że potrafią stworzyć serial animowany osadzony w najbardziej niecodziennych tematach i uczynić go interesującym.

czytaj dalejBlack Elf
9 kwietnia 2016 - 23:54

Alkohol w grach

Alkohol w grach to rzecz powszechna. Być może nie zwracacie na to większej uwagi, ale w sporej części współczesnych gier z otwartym światem, alkohol jest obecny. Czemu jednak służy fakt, że główny bohater ma możliwość rozsmakowania się w wysokoprocentowych trunkach? Czy skutki nadmiernego spożywania alkoholu są podobne do znanych nam z życia codziennego? Podyskutujmy o tym przy piwie... lub soczku, jeśli mój drogi czytelniku, nie osiągnąłeś jeszcze stosownego wieku...

czytaj dalejBlack Elf
19 lutego 2016 - 00:14

Jak zniechęcić do wizyty w Rosji czyli Assassin's Creed Chronicles Russia - recenzja

Tak oto, nieustannie poruszając się w prawo dobiegliśmy do końca trylogii Assassins Creed Chronicles! Mateczka Rosja przywitała mnie z nieco chłodno i z dystansem, ale czy zgodnie ze wschodnim zwyczajem, o krótkim przywitaniu na stole pojawiła się wódeczka i wszystko nabrało cieplejszych barw? Wychylmy za to i zaczynamy!

czytaj dalejBlack Elf
12 lutego 2016 - 12:02

Agatha Christie the ABC Murders - recenzja

Wpadłam ostatnio na trop nowej interesującej przygodówki. Wszelkie poszlaki wskazywały na produkcję, której fabuła została oparta na powieści Agathy Christie A.B.C. Jako wierny miłośnik gier detektywistycznych, nie mogłam odmówić sobie zagrania w tę pozycję.

czytaj dalejBlack Elf
8 lutego 2016 - 01:59

W co grać na PSVita?

Spacerując po Akihabarze, o której wspomniałam w poprzednim wpisie, niełatwo było zauważyć, że w Japonii to PS3/PS4 i PSVita wiodą prym na rynku w liczbie wydawanych tytułów.
Osobiście bardzo lubię grywać na PSV i nie do końca rozumiem wszechobecny „hejt” na tego handhelda. Zdaję sobie sprawę, że od premiery zachodni wydawcy nie zaszczycili graczy zbyt dużą liczbą tytułów. Jeśli w zabawie nie przeszkadzają Wam japońskie klimaty, będziecie mieli sporo zabawy ... jeszcze przez kilka lat. Dodatkowym plusem grania na PSVita jest fakt, że większość dobrych tytułów można nabyć w całkiem rozsądnej cenie. Poniżej przytoczę kilka tytułów, w które warto zagrać.

czytaj dalejBlack Elf
4 lutego 2016 - 00:53