Star Wars: Episode VIII - w tym miesiącu John Williams rozpocznie prace nad muzyką - Gameplay - 2 grudnia 2016

Star Wars: Episode VIII - w tym miesiącu John Williams rozpocznie prace nad muzyką

John Williams, cieszący się wielkim uznaniem kompozytor muzyki filmowej, poinformował na łamach serwisu Variety, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie prace nad ścieżką dźwiękową ósmej części Gwiezdnych wojen. Artysta przewiduje, że dobiegną one końca najpóźniej w kwietniu przyszłego roku.

Williams, który skomponował muzykę do wszystkich dotychczasowych, głównych odsłon kosmicznej sagi, pozostawi więc sporo czasu twórcom Star Wars: Episode VIII na idealne zgranie ścieżki dźwiękowej z obrazem. Premiera filmu jest bowiem zaplanowana na 14 grudnia 2017 roku. Jednocześnie warto zauważyć, że tyle samo czasu, a więc około 5 miesięcy, zajęło pięciokrotnemu zdobywcy Oscara przygotowanie tu i ówdzie krytykowanego soundtracka do Przebudzenia Mocy (za który mimo to otrzymał kolejną, 50. nominację do Nagrody Akademii).

Wstępnie Williams wyrażał nadzieję na wkroczenie do studia nagraniowego jeszcze we wrześniu, czyli wkrótce po obejrzeniu wczesnej wersji ósemki. Ostatecznie, choć dokładny powód nie jest znany, plan spalił na panewce.

Reżyserem zaplanowanego na przyszły rok Star Wars: Episode VIII jest Rian Johnson (Looper – Pętla czasu, Niesamowici braci Bloom). W obsadzie filmu, oprócz Daisy Ridley, Johna Boyegi, Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Lupity Nyong’o i Gwendoliny Christie, znajdują się także Benicio del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Przypominam jednocześnie, że już za kilkanaście dni, 16 grudnia do kin wejdzie Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie (dla porównania, Michael Giacchino na dokończenie ścieżki dźwiękowej filmu miał tylko miesiąc), a w maju 2018 roku zadebiutuje film o młodości Hana Solo z Aldenem Ehrenreichem w roli głównej.

Gameplay
2 grudnia 2016 - 14:14