Star Wars: Episode VIII - wczesny montaż już wkrótce. John Williams rozpocznie pracę we wrześniu - Gameplay - 16 sierpnia 2016

Star Wars: Episode VIII - wczesny montaż już wkrótce. John Williams rozpocznie pracę we wrześniu

Ciekawymi informacjami podzielił się John Williams. Słynny kompozytor ujawnił, że twórcy ósmego epizodu Gwiezdnych wojen – mimo że praca na planie zdjęciowym dobiegła końca ledwie kilka tygodni temu – wkrótce zakończą montaż wczesnej wersji filmu. Autor muzyki do wszystkich odsłon gwiezdnej sagi będzie jedną z pierwszych osób, które ją zobaczą, dzięki czemu już we wrześniu będzie mógł przystąpić do prac nad ścieżką dźwiękową.

Kompozytor przekazał powyższe informacje podczas koncertu symfonicznego, jaki odbył się 13 sierpnia w Tanglewood (dzięki, MassLive). Wydarzenie poświęcone było muzyce filmowej Williamsa i w jego trakcie orkiestra Boston Pops zagrała sporą liczbę jego najważniejszych kompozycji, w tym sześć utworów napisanych na potrzeby Gwiezdnych wojen.

Co ciekawe, Williams dosyć długo droczył się z fanami i nie chciał potwierdzić, czy skomponuje muzykę do ósmej części Gwiezdnych wojen. Ostatecznie wyznał, oczywiście w humorystycznym tonie, że zgodził się na to wyłącznie z uwagi na Daisy Ridley.

Premiera Star Wars: Episode VIII planowana jest na 14 grudnia 2017 roku. Reżyserem filmu jest Rian Johnson, mający w dorobku m.in. Looper – Pętlę czasu, Niesamowitych braci Bloom i udział w pracach nad serialem Breaking Bad. W obsadzie ósemki, oprócz Daisy Ridley, Johna Boyegi, Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Lupity Nyong’o i Gwendoliny Christie, znajdują się także Benicio del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Przypominam jednocześnie, że 16 grudnia tego roku do kin wejdzie Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie, którego mogliście ostatnio podziwiać na nowym zwiastunie, a w maju 2018 roku zadebiutuje film o młodości Hana Solo z Aldenem Ehrenreichem w roli głównej.

Gameplay
16 sierpnia 2016 - 14:27