To z 500 mln dolarów przychodu - Gameplay - 29 września 2017

To z 500 mln dolarów przychodu

To jest jednym z największych zwycięzców tego roku. Film na podstawie kultowej powieści Stephena Kinga zdobył uznanie krytyków i widzów, rządzi także na światowym box offisie. Jak informuje Variety, obraz w reżyserii Andy’ego Muschiettiego wygenerował 500 milionów dolarów przychodu. Potrzebował na to tylko trzech tygodni.

W efekcie To ugruntowało swoją pozycję na liście najbardziej dochodowych horrorów z klasyfikacją wiekową R. Produkcja zmniejsza też dystans do absolutnego lidera wśród filmów grozy, czyli Szóstego zmysłu, który w 1999 roku przyniósł 672,8 mln dolarów. Jednocześnie, podobnie jak wielki hit Shyamalana, To powstało za relatywnie nieduże pieniądze, a konkretnie 35 mln dolarów.

Przed kilkoma dniami ogłoszono, że druga część horroru trafi na wielki ekran 6 września 2019 roku, a więc w dwa lata po debiucie jedynki. Wyreżyseruje ją Muschietti, a nad scenariuszem pracuje już Gary Dauberman. Produkcja ruszy w 2018 roku, a w międzyczasie poznamy nazwiska członków nowej obsady aktorskiej, którzy dołączą do znakomitych dzieciaków i Billa Skarsgårda, odtwórcy roli Pennywise’a, Tańczącego Klowna.

Akcja części drugiej umiejscowiona zostanie 27 lat po pierwszym starciu Klubu Frajerów z Pennywisem. Kolejne pojawienie się Tańczącego Klowna w Derry zmusi dorosłych już bohaterów do ponownego stawienia czoła największemu koszmarowi z dzieciństwa. Wiemy już, że w filmie powrócą młodzi aktorzy, którzy wystąpią w tzw. flashbackach, mających na celu wyjaśnienie zawiłości fabularnych, aczkolwiek przez większość czasu na ekranie oglądać będziemy ich „dorosłe wersje”.

Gameplay
29 września 2017 - 21:00