Paper Girls 6 - Ostatnia podróż w retroprzeszłość Briana K. Vaughana - Nato - 5 lutego 2020

Paper Girls 6 - Ostatnia podróż w retroprzeszłość Briana K. Vaughana

To już przeszło dwa lata odkąd w naszę ręce trafił pierwszy tomik z czwórką dziewczyn przemierzającą czasoprzestrzeń. Fioletowo – różowa konwencja, sympatyczne charaktery i solidna intryga sprawiają, że seria jaskrawo wyróżnia się na tle innych. Czas zadać pytanie: czy spełnia pokładane nadzieje i kończy tak dobrze jak się zaczęła?

Niemal każdy z poprzednich tomów rzucał nas w całkiem nowe realia. Podobnie jak w znakomitej serii "Armada" Jeana-Davida Morvana Brian K. Vaughan wykorzystuje atuty gatunku, by zabrać nas do zupełnie nowych światów. Zdawkowo częstuje nas przy tym okruchami wiedzy na temat konfliktu przewodniego i karmi nadzieją na powrót dziewczyn do domu.

Teraz, gdy wszystkie karty są juz w grze, pora na eskalację i zawiązanie wątków. Nie brak przy tym zaskakujących zwrotów akcji. Na szczęście Brian K. Vaughan to jeden z autorów, u których zaraz za pomysłowoścą podąża solidność. Mimo sporego zamieszania, które nieodłącznie towarzyszy podróżom w czasie, wszystko zostało znakomicie rozpisane. Wszelkie zawiłości doczekały się racjonalnych wyjaśnień. Czytelnik może odetchnąć z poczuciem pełnego nasycenia i satysfakcji

Znając zakończenie możemy śmiało stwierdzić, że komiksomaniacy mają swoją niezwykle solidną deskę surfingową płynącą na fali boomu lat osiemdziesiątych. Na tyle jaskrawą, oryginalną i interesującą, że każdy miłośnik retrofuture będzie musiał się z nią zapoznać.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Seria: Paper Girls

Format: 170x260 mm

Liczba stron: 144

Oprawa: miękka

Polski wydawca: Non Stop Comics

Data polskiego wydania: listopad 2019

Oryginalna publikacja: wrzesień 2019

Nato
5 lutego 2020 - 10:52