Coda 2 – awantura o magię - Nato - 26 lipca 2020

Coda 2 – awantura o magię

Cyniczny bard nie cofnie się przed niczym, by uleczyć ogro-podobną żonę z napadów berserskiego szału. Czy pomoże jej zdjęcie klątwy? Czy była w ogóle jakaś klątwa? A może po raz kolejny przekonamy się, że miłość nie powinna stawiać warunków? Niezależnie od otrzymanych odpowiedzi, będzie ciekawie.

Recenzję pierwszego tomu przeczytacie TUTAJ. Na korzyść drugiej odsłony przemawia znajomość konwencji, która nie należy do najłatwiejszych w odbiorze. Na rozbuchanych planszach klasyczny układ kadrów należy do rzadkości, a specyficzna kreska i pstrokate kolory sprawiają, że w powieści tej łatwo się zgubić. Nie znaczy to, że nie warto wejść do labiryntu...

...bo tytuł ma swoje zalety. Ciekawych bohaterów, interesującą konstrukcję świata, w którym magia stała się towarem deficytowym. Trochę jak woda czy benzyna w postapokalipsie pokroju "Mad Maxa" lub "Tank Girl".

Nade wszystko wybijają się nietypowe motywy ciągnące fabułę. Tym ciekawsze, że wybrzmiewające filozoficznym podłożem. Bohater jest gotów poświęcić wszystko dla ukochanej żony. Nie tyle pragnię ją jakkolwiek ratować, co... odmienić. Czy powinno się zmieniać tych, których się kocha?

"Coda" jest komiksem na tyle interesującym i barwnym, że nie potrafię się z nim rozstać. Jednocześnie nie umiem wybaczyć mu chaotycznej narracji, która sprawia, że często nie mogę odnaleźć się w stosunkowo prostej fabule. Przed ostateczną oceną serii pozostaje wstrzymać się do następnego, finalnego tomu.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Seria: Coda

Format: 170x260 mm

Liczba stron: 112

Oprawa: miękka

Polski wydawca: Non Stop Comics

Data polskiego wydania: maj 2020

Oryginalna publikacja: lipiec 2019

Nato
26 lipca 2020 - 17:59