Raziel poleca: w co pograć w kupie? - RazielGP - 1 kwietnia 2012

Raziel poleca: w co pograć w kupie?

Lewy Dla Śmierci

Witam serdecznie w pierwszej części cyklu, gdzie polecam gry w kupie, w które warto zagrać w ubikacji ze znajomymi. W końcu nie ma to jak wspólna partyjka na kibelku. Spośród gęstej niczym miód konkurencji wybrałem te najbliższe memu dobremu i wielkiemu sercu. Poniżej przedstawiam wam trzech hyper kandydatów.

Wortal 2

Na kontynuację Wortala czekałem od 2004 roku złoszcząc się tym samym na Valve, że zajmuje się takimi pierdołami jak Half-Life 2 czy epizodami do niego. W końcu kogo obchodzą losy niemówiącego Gordona Freemana? Najważniejszą postacią na świecie jest przecież charyzmatyczna i wyrafinowana Chelicja z serii Wortal! Poza tym gra okazuje się niezwykle dobra w pojedynczych zmaganiach jak i w samej kupie.

Nigdy nie zapomnę partyjek z kumplem. Ja i on, siędzący na tronach i dokuczający sobie wzajemnie podczas wykonywania kolejnych misji. Tak się wkręciliśmy w rytm, że oprócz wzajemnego szturchania się w grze, robiliśmy to również w świecie rzeczywistym! Niestety nasi rodzice nie byli tacy wyrozumiali. Przeganiali nas i przerywali wielogodzinne partyjki i to z całkiem błachych powodów! Przecież potrzeby fizjologiczne mogli zrobić na dworzu u sąsiadów, bądź u rodzinki, a tak nachalnie przerywali nam emocjonującą grę. :/

Alien Słarm

Alien Swarm okazało się być jeszcze lepsze! Wiecie czemu? Ponieważ tutaj można było grać z aż 3 żywymi (chyba) osobami! Te niezapomniane chwile, setki godzin spędzonych w łazience i ta zatrważając domyślna ilość mapek, wprawiały moje ciało w osłupienie. Pewnie dlatego lamiłem jak lama podczas każdej rozgrywek. Mimo to wspomnienia na zawsze pozostaną w mojej głowie.

Było ich w trzech, w każdym z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel... Tak właśnie było. Ja okazałem się tym czwartym, ale ja miałem inne plany. Z racji ogromnej przewagi wrogów, zmieniłem stronę barykady i pomagałem obcym zniwelować swoich byłych sojuszników. A co nie można? Twórcy dali taką możliwość to i z niej skorzystałem. W końcu nie od parady znalazł się tu przyjacielski ogień. I w równie przyjacielski sposób potraktowałem swoich wirtualnych znajomych. :)

Lewy Dla Śmierci

Lewy Dla Śmierci okazuje się tu zdecydowanie najlepszą z najlepszych gier w kupie jakie kiedykolwiek, ktokolwiek był w stanie stworzyć w naszej obszernej galaktyce pozaziemskiej. Ups, trochę się zapędziłem. Wracając do tematu. Gra miażdzy, ponieważ podobnie jak w Alien Słarm, także i tu gramy w czteroosobowej ekipie. Z tą różnicą, że tu mamy grafikę 3D. Tam niby też, ale miało się wrażenie jakby się grało w produkcję dwuwymiarową.

Twórcy postanowili obrać niespotykaną w dzisiejszych tematykę do jakiej niewątpliwie należą zombiaki. Nie znam innej grze, w której zostałyby one wykorzystane. I to właśnie dlatego LDŚ nie ma sobie równych. Jest niepowtarzalny, klimatyczny, niespotykany i niezwykle grywalny. Valve obala mit o powolnych i ślamazarnych umarlakach! Tutaj mają oni prędkość światła, więc zanim cokolwiek zdolałem zrobić z ekipą, podzieliliśmy ich los, stając się martwym i zarazem przepysznym pożywieniem dla nich.

Obszerne Podsumowanie

Podsumowując polecam wszystkie opisane przeze mnie gry.

RazielGP
1 kwietnia 2012 - 12:46

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.04.2012 13:45
Harry M
Harry M
138
Master czaszka

Kontynuacja Lewy Dla Śmierci lepsza - Prawy Dla Śmierci gdzie kierujemy lekarzem, sędzią, poliocjantem, i powietrzem i walczymy z przedwczesną śmiercią na emeryturze. Polecam też Stojący Rów De Tyrd - oblookaj sobie (można skakać klawiszem SPACE!!! i odgryzać kawałek naskórka prawodolnego górnego, lewoprawej części nerki)

01.04.2012 18:03
PatriciusG.
odpowiedz
PatriciusG.
61
BASS

Lewy dla Śmierci jest naprawdę niezły ;) Polecam wszystkim, którzy lubią takie lekkostrawne produkcje - warta kupna.

01.04.2012 18:43
odpowiedz
vulpes433
52
Centurion

Co trzeba zrobić żeby zostać redaktorem na gameplay.pl? Czytając kolejne teksty raziela, można dojść do wniosku, że selekcja nie jest zbyt rygorystyczna.

01.04.2012 18:52
HETRIX22
odpowiedz
HETRIX22
146
PLEBS

No właśnie, jakoś tak więcej obrazków, niż tekstu. Coraz niżej schodzicie z gameplayem coś.
Aha to miał być prima aprilis... ale gdzie ten żart?

01.04.2012 18:53
😈
odpowiedz
zanonimizowany239410
47
Legend

Raziel jest tylko jeden. I nie ma cyferek w nicku.

01.04.2012 18:57
odpowiedz
zanonimizowany737870
70
Legend

Behemoth - Łahaha

02.04.2012 20:04
raziel88ck
😊
odpowiedz
raziel88ck
146
Reaver is the Key!

HETRIX22 - Wpadłem na pomysł aby Marcus sparodiował "Razielową piwotekę", gdy ja zrobię to samo z "Marcus poleca".

vulpes433 - Wysłać próbny tekst.

02.04.2012 20:52
😜
odpowiedz
Raziel
136
Legend

to wszystko ściema, nie polecam tych gier!

09.04.2012 13:32
raziel88ck
😜
odpowiedz
raziel88ck
146
Reaver is the Key!

Raziel - Jak nie, jak tak.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze