Razielowa piwoteka | REBEL LAGER MIODOWY | Cz.55 - RazielGP - 27 lipca 2013

Razielowa piwoteka | REBEL LAGER MIODOWY | Cz.55

Razielowa piwoteka to cykl opowiadający o rozmaitych browarach, które miałem okazję posmakować. W każdej części, oprócz suchych danych, poznacie również moje odczucia względem nich, zaś na samym końcu recenzji możecie także wziąć udział w dostępnej tu ankiecie. Niniejszym zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią oraz do komentowania.

Rebel Lager Miodowy to kolejny produkt wyprodukowany przez browar Sulimar. Dziś spośród całej rebelowej rodzinki postawiłem na mój ulubiony gatunek, dzięki czemu możecie liczyć na konkretną i intrygującą recenzję.

Tak samo jak w przypadku Vienna Lagerowego brata, tak i tu możemy liczyć na trwałą, utrzymaną w starodawnym stylu kontrę. Różnice polegają zaś jedynie na nieco innej, bo pomarańczowej kolorystyce oraz na obrazku znajdującym się nad napisem informującym o rodzaju piwa. Sama butelka jest standardowo brązowej barwy, zaś jej kształt nie wyróżnia się za bardzo na tle pozostałych browarów.

Złocisto-pomarańczowa barwa, przywodząca na myśl odcień miodu jest przyjemna dla oka. W przeciwiństwie do znikającej w parę sekund pianki. Plus należy się również za charakterystyczną dla tego gatunku mętność i w gruncie rzeczy brakuje tu jedynie drobinek miodu pływających w piwie.

Aromat przyjemny i jak nietrudno się domyślić - miodowy. Choć akurat jeśli chodzi o ten aspekt, to Rebel jest dosyć delikatny. Oprócz tego możemy się tutaj doszukać słodowych aromatów oraz nutki chmielu. Wychodzi więc na to, że Sulimar zachęca do dalszej konsumpcji swojego browaru.

Miodowe nuty są co prawda wyczuwalne, ale pełnią one tutaj rolę dopełniacza, a nie głównego dania. Nasycenie ciut za duże, natomiast na mój gust brakuje tutaj wyraźnego posmaku chmielu. W zamian znalazły się za to mało przyjemne aromaty alkoholu. Piwo samo w sobie jest dosyć słodkie, aczkolwiek w moim mniemaniu owej słodyczy było troszkę za mało.

Podsumowując: Miodowy Rebel jest delikatnym w doznaniach piwem oferującym ciekawe, aczkolwiek skromne walory zapachowo-smakowe. W promocji za 3zł jak najbardziej opłacalne, ale za standardowe 4zł można znaleźć już coś bardziej charakterystycznego i w gruncie rzeczy lepszego.

Masz inne ode mnie zdanie? Super, przecież o to chodzi! Z przyjemnością dowiem się co sądzisz o opisywanym przeze mnie piwie. Wymieniajcie się zatem własnymi doświadczeniami i przygodami! Jeśli macie propozycje odnośnie kolejnych części tego cyklu - piszcie o tym w swoich komentarzach do czego bardzo gorąco zachęcam. Zapraszam również do wzięcia udziału w ankiecie, którą poniżej widzicie.

Rebel Lager Miodowy

Cena: ok. 4zł.
Zaw. Alk.: 6%
Ekstrakt: 14.1*
Gatunek: Jasne / Lager / Miodowe / Pasteryzowane / Niefiltrowane

+ ładna barwa
+ przyjemne w doznaniach
+ miły zapach
- znikająca pianka
- alkoholowy posmak
- mało miodu
- spore nasycenie

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik. Banner został przygotowany przez użytkownika gtx295.


RazielGP
27 lipca 2013 - 21:49

Lubisz Rebel Lager Miodowy?

Tak 58,3 %

Nie 0 %

Znam lepsze piwa 12,5 %

Nigdy nie próbowałem 29,2 %