Czy wlodzix maczał palce przy produkcji Saints Row 4? - RazielGP - 31 sierpnia 2013

Czy wlodzix maczał palce przy produkcji Saints Row 4?

Kilkanaście dni temu zadebiutowała czwarta odsłona lubianej przez graczy serii Saints Row. Mimo licznych podobieństw do Grand Theft Auto, produkt Volition oferuje niczym nieskrępowaną oraz bardzo kontrowersyjną rozgrywkę. I choć wielu ludzi nie sądziło, iż można osiągnąć większy absurd niż ten zaoferowany nam w trójce, twórcy pokazali, że jednak potrafią to uczynić wdrażając do swojego hitu kosmitów. Często sam się zastanawiałem, co zadecydowało na takie, a nie na inne obranie sobie przez producenta drogi w kolejnej części "Świętych" i jedynym właściwym uzasadnieniem jakie mi się nasuwa jest ścisła ingerencja wlodzixa!

wlodzix® znany jest na forum gry-online.pl od wielu lat. Sławę zawdzięcza swojemu specyficznemu poczuciu humoru oraz uwielbieniu różnorakich teorii dotyczących duchów oraz kosmitów. Nic dziwnego, że mając na myśli tego użytkownika nasze myśli z miejsca kierują się wokół UFO. W związku z tym chciałbym przeanalizować działalność tego golowicza oraz w humorystyczny sposób ukazać jego wpływ na serię Saints Row. Mam oczywiście szczerą nadzieję, iż sam zainteresowany nie będzie miał w tym przypadku nic przeciwko.

Batman, Daredevil, a może jakiś duch podczas wlodzixowej Wigilii?

Saints Row pierwszy raz ukazało się na wyłączność Microsoftu w 2006 roku jako jedna z pełnoprawnych startowych oraz w pełni nextgenowych tytułów przeznaczonych na nową wówczas konsolę Xbox 360. Wtedy marka czerpała jeszcze pełnymi garściami z Grand Theft Auto: San Andreas, dodając od siebie parę unikalnych dodatków. Oznacza to, że gracze otrzymali zbliżone "ziomalskie" klimaty, ale za to na zdecydowanie mniejszym terenie działania. Niemniej jednak nowy konkurent oferował w zamian ogromną customizację naszej postaci oraz inny typ walki pomiędzy występującymi tu gangami.

Dwójka oprócz tego, że pojawiła się również na innych platformach, w tym i komputerach osobistych, cechowała się przede wszystkim niebanalnym poczuciem humoru. Nowe, szalone podejście do tematu wypadło marce na plus, coraz bardziej odróżniając ją od serii Grand Theft Auto. Poza tym dodano w niej wiele nowości oraz wszechobecnej zawartości. Niestety tak jak poprzednik, tak i jego następca cierpiały na brak technicznego dopracowania. Szczególnie w tyle jak się okazało była część druga, bo wyszła w czasach, gdy Rockstar zaprezentował nextgenowe GTA IV, które pod względem wizualnym jak i fizycznym totalnie zmiażdżyło SR2. Te z kolei broniło się jak mogło dodatkowymi, pobocznymi atrakcjami, świetnym soundtrackiem, nietuzinkowym klimatem oraz przede wszystkim szalonym podejściem do rozgrywki.

Jednak Volition chciało osiągnąć coś więcej. Coś, co w końcu pozwoli odciąć ich dzieło od hitu Rockstara. W ten sposób na rynku zawitało Saints Row: The Third, czyli nieprawdopodobnie absurdalna, ale przy tym bardzo rozbudowana pozycja. Misje w tej grze to prawdziwy majstersztyk, dzięki czemu drugich takich fenomenalnych zadań nie znajdziemy w żadnym innym tytule. Postawiono tu na oryginalność i niesamowity humor, dzięki czemu marka zyskała nową twarz. Twarz jaka powinna być widoczna od samego początku istnienia "Świętych".

Mimo tego, producent postanowił pójść o krok dalej i zapewne w całym studniu gorączkowo zaczęto myśleć w jakim kierunku podążyć ma owa seria? Owszem, zakończenie trójki wyraźnie dawało nam obraz tego, co może nas czekać i myślę, że już wtedy ingerencja wlodzixa została zainicjowana. W jaki sposób? Nie wiadomo. Być może twórcy przypadkiem ujrzeli wątek wyżej wymienionego na forum o Batmanie z Wigilii. A może jego inne tematy o kosmitach? A może prawdziwym szefem studia jest sam wlodzix, który w sprytny sposób planował wprowadzić swoje fantazje w życie? Cóż, być może jakiś easter egg w postaci sekretnego pokoju, w którym znajdują się twórcy gry, sam wlodzix oraz Batman z Wigilii dadzą odpowiedź na moje pytanie? Któż to wie?

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
31 sierpnia 2013 - 15:53