Czy wlodzix maczał palce przy produkcji Saints Row 4? - RazielGP - 31 sierpnia 2013

Czy wlodzix maczał palce przy produkcji Saints Row 4?

Kilkanaście dni temu zadebiutowała czwarta odsłona lubianej przez graczy serii Saints Row. Mimo licznych podobieństw do Grand Theft Auto, produkt Volition oferuje niczym nieskrępowaną oraz bardzo kontrowersyjną rozgrywkę. I choć wielu ludzi nie sądziło, iż można osiągnąć większy absurd niż ten zaoferowany nam w trójce, twórcy pokazali, że jednak potrafią to uczynić wdrażając do swojego hitu kosmitów. Często sam się zastanawiałem, co zadecydowało na takie, a nie na inne obranie sobie przez producenta drogi w kolejnej części "Świętych" i jedynym właściwym uzasadnieniem jakie mi się nasuwa jest ścisła ingerencja wlodzixa!

wlodzix® znany jest na forum gry-online.pl od wielu lat. Sławę zawdzięcza swojemu specyficznemu poczuciu humoru oraz uwielbieniu różnorakich teorii dotyczących duchów oraz kosmitów. Nic dziwnego, że mając na myśli tego użytkownika nasze myśli z miejsca kierują się wokół UFO. W związku z tym chciałbym przeanalizować działalność tego golowicza oraz w humorystyczny sposób ukazać jego wpływ na serię Saints Row. Mam oczywiście szczerą nadzieję, iż sam zainteresowany nie będzie miał w tym przypadku nic przeciwko.

Batman, Daredevil, a może jakiś duch podczas wlodzixowej Wigilii?

Saints Row pierwszy raz ukazało się na wyłączność Microsoftu w 2006 roku jako jedna z pełnoprawnych startowych oraz w pełni nextgenowych tytułów przeznaczonych na nową wówczas konsolę Xbox 360. Wtedy marka czerpała jeszcze pełnymi garściami z Grand Theft Auto: San Andreas, dodając od siebie parę unikalnych dodatków. Oznacza to, że gracze otrzymali zbliżone "ziomalskie" klimaty, ale za to na zdecydowanie mniejszym terenie działania. Niemniej jednak nowy konkurent oferował w zamian ogromną customizację naszej postaci oraz inny typ walki pomiędzy występującymi tu gangami.

Dwójka oprócz tego, że pojawiła się również na innych platformach, w tym i komputerach osobistych, cechowała się przede wszystkim niebanalnym poczuciem humoru. Nowe, szalone podejście do tematu wypadło marce na plus, coraz bardziej odróżniając ją od serii Grand Theft Auto. Poza tym dodano w niej wiele nowości oraz wszechobecnej zawartości. Niestety tak jak poprzednik, tak i jego następca cierpiały na brak technicznego dopracowania. Szczególnie w tyle jak się okazało była część druga, bo wyszła w czasach, gdy Rockstar zaprezentował nextgenowe GTA IV, które pod względem wizualnym jak i fizycznym totalnie zmiażdżyło SR2. Te z kolei broniło się jak mogło dodatkowymi, pobocznymi atrakcjami, świetnym soundtrackiem, nietuzinkowym klimatem oraz przede wszystkim szalonym podejściem do rozgrywki.

Jednak Volition chciało osiągnąć coś więcej. Coś, co w końcu pozwoli odciąć ich dzieło od hitu Rockstara. W ten sposób na rynku zawitało Saints Row: The Third, czyli nieprawdopodobnie absurdalna, ale przy tym bardzo rozbudowana pozycja. Misje w tej grze to prawdziwy majstersztyk, dzięki czemu drugich takich fenomenalnych zadań nie znajdziemy w żadnym innym tytule. Postawiono tu na oryginalność i niesamowity humor, dzięki czemu marka zyskała nową twarz. Twarz jaka powinna być widoczna od samego początku istnienia "Świętych".

Mimo tego, producent postanowił pójść o krok dalej i zapewne w całym studniu gorączkowo zaczęto myśleć w jakim kierunku podążyć ma owa seria? Owszem, zakończenie trójki wyraźnie dawało nam obraz tego, co może nas czekać i myślę, że już wtedy ingerencja wlodzixa została zainicjowana. W jaki sposób? Nie wiadomo. Być może twórcy przypadkiem ujrzeli wątek wyżej wymienionego na forum o Batmanie z Wigilii. A może jego inne tematy o kosmitach? A może prawdziwym szefem studia jest sam wlodzix, który w sprytny sposób planował wprowadzić swoje fantazje w życie? Cóż, być może jakiś easter egg w postaci sekretnego pokoju, w którym znajdują się twórcy gry, sam wlodzix oraz Batman z Wigilii dadzą odpowiedź na moje pytanie? Któż to wie?

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
31 sierpnia 2013 - 15:53

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
31.08.2013 19:41
berial6
berial6
115
Donut Hole

Nie rozumiem o co chodzi w tym artykule. Ale to NIC.

31.08.2013 19:53
😐
odpowiedz
zielele
108
Generał

hehe.

31.08.2013 21:16
raziel88ck
😊
odpowiedz
raziel88ck
150
Reaver is the Key!

Rasgul opisał dzieje Raymana, a ja Saints Row.

31.08.2013 21:37
kęsik
😁
odpowiedz
kęsik
102
Legend

Oby tak dalej raziel. Fajnie, że piszesz o grze (SRIV) w którą nawet nie grałeś.

Cóż, być może jakiś easter egg w postaci sekretnego pokoju, w którym znajdują się twórcy gry, sam wlodzix oraz Batman z Wigilii dadzą odpowiedź na moje pytanie?

Tak, dokładnie w SRIV jest taki pokój. A w nim miniaturowy pistolecik, którzy wali lepiej niż nie jedna wielka i z pozoru potężniejsza giwera. Co to może oznaczać? Czy tej broni użyto do przepędzenia Batmana z Wigilii? Tego dowiemy się w kolejnym odcinku...

31.08.2013 21:39
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
150
Reaver is the Key!

kęsik - Nie napisałem o niej, tylko wspomniałem o ufo, które wiążę się z użytkownikiem naszego forum.

31.08.2013 22:15
odpowiedz
sir Qverty
9
Generał

hehe...haha..ha

spoiler start

nie

spoiler stop

01.09.2013 21:12
Amazing_Maurice
odpowiedz
Amazing_Maurice
92
Pretorianin

90% artykułu to skrócona historia SR, reszta to parę zdań o wpływie niejakiego włodziksa na grę, choć tak naprawdę nie wiadomo jakim wpływie, a samo skojarzenie tej osoby z serią jest baaaardzo swobodne. Normalnie artykuł w stylu "żeglowanie a minecraft" ;)

01.09.2013 21:13
Majkel Dżordan
odpowiedz
Majkel Dżordan
19
Generał

Artykuł w stylu "chciałem być fajny, ale nie wyszło".

01.09.2013 21:16
siwy346
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Co to za gówniany artykuł? Co Ty odwalasz Raziel?

Kogo obchodzi jakiś tam wlodzix czy ktokolwiek inny? Gwiazda jakaś czy coś.
Ej ja się rzadko przypieprzam do cudzych tekstów(bo wychodzę z założenia, że sam jakoś super nie piszę, nie zamierzam się mądrzyć ani nikogo pouczać) ale facet daj sobie spokój z takim syfem, nie masz o czym pisać to nie pisz...

01.09.2013 21:22
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
150
Reaver is the Key!

Ehh, no cóż. Mam nadzieję, że tekst o kibicowaniu obcym ludziom przypadnie wam do gustu.

01.09.2013 21:25
siwy346
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Ehh, no cóż. Mam nadzieję, że tekst o kibicowaniu obcym ludziom przypadnie wam do gustu.

Ale wytłumaczenie.
Zabieraj ten syf o wlodzixie z głównej! Oczywiście jeśli mogę Ci coś doradzić, powiedzieć, nadmienić.
No chyba, że chodzi Ci tylko o zebrania odsłon, wyświetleń i stworzeniu "atrakcji bądź zwykłego rozgłosu na blogu.

04.09.2013 19:21
Harry M
odpowiedz
Harry M
142
Master czaszka

A mnie się tekst podoba ;).

29.01.2014 11:14
Jedziemy do Gęstochowy
odpowiedz
Jedziemy do Gęstochowy
129
JUDAS PRIEST

Dobre :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze