Queen znowu będzie rządzić - Newsy(40). - Bartek Pacuła - 20 czerwca 2014

Queen znowu będzie rządzić - Newsy(40).

Nadszedł czas na kolejne Newsy. Sezon ogórkowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego też w ostatnim czasie można było odnotować niewiele sensownych/ważnych wiadomości ze świata muzyki i audio. Jednak jak zwykle trochę i tak się działo: zapowiedź „nowej” płyty od Queen, premiery utworów Yes i Judas Priest czy nowości z obozu Megadeth to tylko część ważnych wydarzeń z minionego tygodnia.

15.06.2014 – 20.06.2014

Na świecie:

W tym tygodniu swoją premierę miała najnowsza płyta zespołu Linkin ParkThe Hunting Party. Ja miałem ją okazję zrecenzować dla serwisu HeavyRock, warto także zapoznać się z opinią FSM-a.

Czy Dave i reszta tworzą tam dla nas dobry album? A może powinni natychmiast przestać? :)

Megadeth zakomunikował ostatnio światu, że trwają właśnie prace nad następcą Super Collider, czyli ostatniej płyty kwartetu, która ujrzała światło dzienne w 2013 roku. Z tej okazji muzycy podzielili się kilkoma fotografiami ze studia. Czy ktoś czeka na tę płytę, mając nadzieję na jeszcze jeden wspaniały zryw, który byłby tak udany jak ten od Black Sabbath?

Jedno z wielu sposobów (w tym wypadku 4LP), by najnowsze wydawnictwo od Queen zdobyć.

Nowości wydawnicze nie ominą w najbliższym czasie również zespołu Queen. Brain May, gitarzysta zespołu, zapowiedział, że pod koniec roku do sklepów na całym świecie trafi koncertowy album Live at the Rainbow 74. Koncert ten miał zostać wydany już 40 lat temu, ale zamiast tego muzycy Królowej postanowili opublikować materiał studyjny, a koncertówka ta musiała sobie poczekać na lepsze czasy. Czy XXI wiek okaże się dla niej łaskawy?

Bez wątpienia czas łagodnie obchodzi się z muzykami Judas Priest, którzy przed premierą swojej najnowszej płyty, Redeemer of Souls, nie zwalniają tempa i publikują kolejny nowy kawałek. Tym razem jest to Dragonaut, a odsłuchać go można powyżej.

To nie koniec premier nowych kawałków z nadchodzących albumów – w tym tygodniu pojawiły się bowiem jeszcze dwa godne wzmianki nowości piosenkowe. Kolejną z nich jest utwór The Game od zespołu Yes. Numer ten pochodzi z nadchodzącego krążka Heaven and Earth, który trafi do sklepów już 21 lipca. Jest to album tym ważniejszy, że będzie to studyjny debiut doskonałego Jona Davisona jako wokalisty Yes.

Ostatni kawałkiem, który został ostatnio zaprezentowany światu jest premierowy World on Fire prosto od Slasha, który już szykuje się do premiery najnowszego albumu o tym samym tytule. Premiera tej płyty przewidziana jest na 15 września.

Niedawno swoją premierę miał najnowszy numer magazynu Classic Rock. Jak zwykle zapowiada się tona genialnych materiałów, na czele z tymi o Rival Sons, czyli chłopakach, którzy nagrali album, który w ostatnim numerze Classic Rock otrzymał referencyjną notę 10/10.

A na ostatni news ze świata pójdzie coś najbardziej kontrowersyjnego. Ostatnimi czasy świat obiegła wiadomość o konflikcie YouTube’a z małymi, niezależnymi wydawnictwami. Sprawa, jak zwykle, rozbija się o pieniądze. Otóż amerykański gigant planuje wystartować z nową usługą streamingową, która ma nawiązać sensowną walkę z Spotify czy Deezerem. Jednak wyżej wspomniane niezależne wytwórnie nie godzą się na warunki, jakie YT im postawił. I właśnie przez to teledyski takich wykonawców jak Franz Ferdinand, Adele czy Radiohead mają zniknąć z przestrzeni YouTube’a. Cóż – ja od siebie dodam tylko, że na całym tym streamingowaniu tracą, niestety, konsumenci końcowi, którym ofiaruje się pół-produkt o żałosnej jakości brzmienia. Szkoda.

W Polsce:

Zakończyło się głosowanie na setlistę warszawskiego koncertu Metalliki. Niespodzianek nie było – set jest bliźniaczo podobny do innych występów Mety z trasy By Request. Czy to dobrze? Dla jednych (głównie dla tych, którzy Metalliki na żywo jeszcze nie widzieli) tak, dla innych (stałych bywalców na ich koncertach) pewnie mniej. Listę utworów, które Metallica zagra na Stadionie Narodowym można zobaczyć powyżej. 

16.06 swoją premierę miał najnowszy update magazynu internetowego poświęconego branży audio, czyli High Fidelity. A w środku coś dla ludzi o mocnych nerwach i otwartej głowie i/lub fanów Wykop.pl, którzy lubią pluć jadem – czyli test skrawarki do płyt kompaktowych, która naprawdę działa!

Bartek Pacuła
20 czerwca 2014 - 16:19