Suicide Squad - 500 mln dolarów przychodu i złość Jareda Leto - Gameplay - 19 sierpnia 2016

Suicide Squad - 500 mln dolarów przychodu i złość Jareda Leto

Firma Warner Bros. pochwaliła się najświeższymi wynikami finansowymi Suicide Squad (pol. Legion samobójców). Film o bandzie wykolejeńców, który gości na ekranach kin od kilkunastu dni, zarobił w tym czasie już ponad 500 milionów dolarów (dzięki, IGN). Wynik z pewnością ulegnie jeszcze poprawie, gdyż obraz ciągle czeka na debiut w kilku istotnych krajach, w tym w Niemczech i Japonii.

Warto zauważyć, Suicide Squad pozostał liderem na amerykańskim rynku drugi weekend z rzędu, mimo 67-procentowego spadku przychodów. W sumie zarobił w USA już 238 mln dolarów, przy 271 mln w pozostałych regionach świata. W obliczu sukcesu finansowego można spodziewać się, że Warner Bros. popchnie dalej plany odnośnie opracowania kontynuacji. Podobno prace nad nią mają ruszyć w przyszłym roku.

Jeśli tak się stanie, to najpewniej w obsadzie zabraknie Jareda Leto, który wcielił się w postać Jokera. Aktor, udzielający się również jako wokalista, wypowiedział się bardzo niepochlebnie o całym przedsięwzięciu. W trakcie Camp Mars – imprezy dla miłośników zespołu Thirty Seconds to Mars – Leto miał oznajmić swoim fanom, że „czuje się wykiwany” przez Warner Bros. Aktor twierdzi, że „wziął udział w czymś, co bardzo różniło się od przedstawionej mu wcześniej wizji” (dzięki, Batman-News).

Leto liczył na to, że film będzie produkcją o większym zacięciu artystycznym. Co ciekawe, aktor jest tak zdegustowany cięciami, jakich dokonano w procesie montażu (w głównej mierze miały one dotknąć sceny z udziałem Jokera), że do tej pory nie obejrzał kinowej wersji filmu. Film nie uniknął również ostrej krytyki ze strony fanów uniwersum DC oraz krytyków.

Suicide Squad został wyreżyserowany przez Davida Ayera (Furia, Sabotaż). W filmie występują m.in. Will Smith (Deadshot), Jared Leto (jako Joker), Margot Robbie (Harley Quinn), Joel Kinnaman (Rick Flagg), Cara Delevingne (Enchantress) i Jai Courtney (Kapitan Bumerang).

Gameplay
19 sierpnia 2016 - 12:29
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.08.2016 17:11
Harry M
Harry M
149
Master czaszka

Film bardzo mi się podobał i cieszę się, że powstanie kontynuacja. Co do Jokera, to w filmie było go zdecydowanie za mało (co do Jokera nie podobne - ani razu nie zarzucił żartem) i mam ogromną nadzieję, że pojawi się w swoim własnym filmie albo chociaż w jakimś z Batmanem.

19.08.2016 17:31
Mutant z Krainy OZ
😒
2
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
211
Farben

Film jest slabo zmontowany, joker bardzo kiepski, badassy to tak naprawde chlopcy do rany przyloz, ekipa sklada sie z kilku osob, a licza sie w sumie trzy i pol.
Potencjal skopany niesamowicie.

19.08.2016 17:33
Aen
odpowiedz
Aen
194
Anesthetize

No i to trochę boli, bo niezbyt dobrze rokuje na przyszłość kiedy słabe, pocięte filmy i tak zarabiają kokosy, bo już przed premierą podkręciły hype. Sygnał dla twórców że nie ma co się w sumie starać nad istotnymi elementami jak fabuła czy postaci, wystarczą znane twarze i spory budżet.