Wielki Zły Lis – Owca w lisiej skórze - Nato - 17 lutego 2022

Wielki Zły Lis – Owca w lisiej skórze

Mały, łagodny lisek bardzo chciałby być wielkim złym lisem. Mimo wielu rad kolegi wilka na farmie wciąż pozostaje pośmiewiskiem. Pewnego dnia wpadają na plan, który zmieni wszystko – ukradną jaja i wyhodują tłuściutkie kurczaki. Kto mógł przypuszczać, że między jajkiem a kurczakiem występuje trudny etap, który wiele zmienia – rodzicielstwo.


Tym właśnie jest "Wielki Zły Lis". Przezabawną powieścią o niespełnionych ambicjach, podszytą alegorią ojcostwa. Rudy bohater mimo woli przekonuje się, na czym polega wychowywanie dzieci, a niecne zamiary z wolna ustępują poczuciu odpowiedzialności. Dotychczasowe przyjaźnie muszą zostać ukrócone, a dawni wrogowie stają się sprzymierzeńcami.


Przy tym wszystkim Benjamin Renner jest jednym z nielicznych mistrzów kreski, którzy potrafią rozbawić nie tylko poprzez gagi, lecz sam sposób rysowania. Gdy próbuję przywołać na myśl kogoś innego z podobnym talentem, do głowy przychodzi mi jedynie Simon Tofield od "Kota Simona". Jeśli do przezabawnego stylu i olbrzymiego talentu w opowiadaniu obrazem dodamy znakomity zmysł obserwacji, otrzymamy prawdziwie rozbrajające combo.


"Wielki Zły Lis" jest komiksem absolutnie uniwersalnym. Spodoba się zarówno dzieciom, które nie zrozumieją podtekstów, ale rozbawią je gagi, jak i rodzicom, którzy czytając pociechom będą znacząco mrugać w stronę partnerów. Spodoba się też tym, którzy z dziećmi nie mają do czynienia, bo humor Benjamina obroni się także bez punktów odniesienia. Świetna rzecz!

Józef Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Format: 165x235 mm

Liczba stron: 162

Oprawa: miękka

Polski wydawca: Kultura Gniewu

Data wydania: styczeń 2022 (II wydanie)

Data oryginalnego wydania: czerwiec 2017


Nato
17 lutego 2022 - 21:34