Jak przetrwać w innym świecie – Jest tak wiele kobiet że kręci mu się w głowie - Nato - 16 lipca 2022

Jak przetrwać w innym świecie – Jest tak wiele kobiet, że kręci mu się w głowie

Pewnego razu gdy młody chłopak wychodzi do sklepu po drugie śniadanie, zamiast w spożywczym znajduje się... w innym świecie. Krainie smoków, magii i zombie. Sytuacja byłaby dla niego opłakana, gdyby nie fakt, że potwory są tu łagodne jak baranki, a piękne półdemonice nade wszystko pragną uprawiać z ludźmi seks.

Fabuła jest umowna i pełna nieścisłości. Dość powiedzieć, że czołowa półdemonica, której największym pragnieniem jest usidlić bohatera, pomaga mu w powrocie do domu. Dlaczego? W zasadzie nie wiemy. Chyba po prostu chce być w porządku. Wszystko sprowadza się do realizacji pragnienia o byciu samotnym rodzynkiem spadającym na pożądliwe dłonie atrakcyjnych pań.

Choć jest to manga erotyczna, w której obfite wdzięki demonicznych bohaterek odgrywają kluczową rolę, zobaczymy w negliżu co najwyżej ich biusty. To kolejny już raz, gdy wydawnictwo Akuma serwuje mangę, która mimo skoncentrowania na seksualnej tematyce nie jest pornografią.

Mimo fabularnych uproszczeń komiks broni się udaną kreacją świata i zachowaniem sporego dystansu. Plusem są także rysunki. Choć często uciekają się do typowych shonenowym stylom uproszczeń, podczas ukazywania kobiecych kształtów wykazują zdecydowanie więcej staranności.

Najnowsza pozycja wydawnictwa Akuma to erotyczna komedia fantasy, która nie eksploruje mokrych fantazji ani zbyt głęboko, ani zbyt odważnie. Choć fabuła nie próbuje nawet zachować żadnej wiarygodności, można jej wiele wybaczyć ze względu na urok i lekką konwencję.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Format: 140x195 mm

Liczba stron: 160

Oprawa: miękka w obwolucie

Polski wydawca: Akuma

Data wydania polskiego: kwiecień 2022


Nato
16 lipca 2022 - 15:20