14-latek tworzy jedną z popularniejszych gier na iPhone’a - Hed - 18 stycznia 2011

14-latek tworzy jedną z popularniejszych gier na iPhone’a

To przykład historii, które z jednej strony cieszą i imponują, ale z drugiej przypominają nam o tym jak mało osiągnęliśmy w życiu. Kto z Was wprowadził własną produkcję na listę najlepiej sprzedających się gier na iPhone’a i w dodatku pokonał giganta jakim jest Angry Birds? Nie daliście rady? Czternastoletni Robert Nay dokonał tego w niecałe dwa miesiące.

Gra Roberta Nay’a nazywa się Bubble Ball i polega na przeprowadzaniu tytułowej piłki do mety za pomocą prostych obiektów i systemu fizyki. Darmowa produkcja powstała w półtora miesiąca i składa się z 4 tysięcy linijek kodu. Autor skorzystał z oprogramowania firmy Ansca Mobile (Corona SDK) i języka programowania Lua, a także przeniósł grę na Androida.

W pierwszym tygodniu tego roku prosta, ale wciągająca gra została ściągnięta 300 tysięcy razy. Obecnie Nay ma na koncie przeszło 2 miliony ściągnięć i planuje dodatki do swojego pierwszego projektu – w tym być może płatne elemety i darmowe poziomy. To oczywiście nie koniec działalności młodego dewelopera, który zamierza kontynuować przygodę z branżą.

Świat przyspiesza. Pozostaje nam czekać na wieści o 12-letnim autorze nowego systemu operacyjnego, czy 8-letnim twócy MMORPG-a. Robertowi Nay'owi należą się bez wątpięnia wyrazy uznania za pierwsze osiągnięcie producenckie. Posiadaczy odpowiedniego sprzętu odsyłam do najgorętszej darmowej aplikacji początku tego roku - Bubble Ball.

Hed
18 stycznia 2011 - 07:28

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.06.2013 19:54
reordan
2
Legionista

Moja ulubiona gierka :)