Zacne teledyski z aktorami w rolach głównych - cz.1 - Klaudyna - 25 września 2012

Zacne teledyski z aktorami w rolach głównych - cz.1

Lubię oglądać w teledyskach twarze znane mi z filmów. Mam wrażenie, że to bardzo miłe, kiedy muzycy do zwizualizowania swoich utworów zapraszają aktorów. Zwłasza gdy nie jest to utwór ściśle związany z filmem, w którym ów aktor gra. Tworzy się wówczas magiczna atmosfera - słuchamy dobrej (oby!) muzyki, której towarzyszy dobra gra aktorska. Ostatnio zaczęłam tworzyć listę klipów, w których możemy podziwiać gwiazdy kina. Ruszyłam szare komórki (nie tylko swoje), poszperałam tu i ówdzie, i w ten sposób z kilku pozycji lista rozrosła się do 33. Zaprezentuję ją w dwóch odcinkach. Kolejność jest zupełnie przypadkowa, zaś cała lista nie odzwierciedla mego gustu muzycznego ;) Jednak patrząc na nią całościowo, śmiem twierdzić, że to całkiem niezłe zestawienie.

1. Texas - In Demand

Mimo iż popowy zespół Texas istnieje do dziś, mam wrażenie, że u szczytu popularności był w końcówce lat 90-tych. Teledysk jest dosyć przewrotny, zaś główną rolę gra tutaj niezawodny i niezastąpiony Alan Rickman.

2. The Rolling Stones – Anybody Seen My Baby

Zanim Angelina Jolie otrzymała Oscara za rolę drugoplanową w Przerwanej lekcji muzyki, wystąpiła w teledysku legendy muzyki rockowej. Odkąd zobaczyłam ten klip po raz pierwszy (zdaje się , że w 30 Tonach - pamiętacie ten program?), za każdym razem budzi we mnie ten sam niepokój.

3. Fatboy Slim – Weapon Of Choice

Kto nie widział teledysku, szybko stwierdzi, że podobny obraz już widział. Hugh Jackman w reklamie Lipton Ice Tea w hotelowym holu zaczyna tańczyć, wywijać. Chyba wszyscy wiedzą, czym inspirowali się twórcy reklamy. Tutaj Wolverine'a brak, za to jest niezwykle roztańczony Christopher Walken.

4. The Offspring – She's Got Issues

Krótko: teledysk trochę zabawny, a w nim posiadaczka największych oczu w branży – Zooey Deschanel.

5. Sonic Youth – Sunday

Nie znałam wcześniej ani piosenki, ani obrazu. Coś dla fanów Kevina samego w domu - Macaulay Culkin (w końcu święta tuż, tuż!).

6. Ed Sheeran – Lego House

Powiew świeżości. Za każdym razem, kiedy patrzę tutaj na Ruperta Grinta, odnoszę wrażenie, że musi być szalenie sympatycznym chłopakiem. Ed Sheeran na pewno tak myśli.

7. Guns N' Roses - Since I Don't Have You

Są laski, jest młody Axel oraz demoniczny Gary Oldman ze swym diabelskim uśmieszkiem.

8. Green Day – Wake Me Up When September Ends

Muzycznie Green Day jest mi obojętny. Jeśli mam wybór - słuchać czy nie słuchać - wybieram to drugie. Ale teledysk obejrzeć można - tłem tego utworu są Jamie Bell oraz Evan Reachel Wood.

9. Fergie – Big Girls Don't Cry

Utwór znam z radia. Przy okazji moich poszukiwań zobaczyłam teledysk. Cóż. Trochę zazdroszczę tej całej Fergie... mmmMilo Ventimiglia.

10. The Cranberries – Ridiculous Thoughts

Uwielbiam głos Dolores O'Riordan. Uwielbiam Elijaha Wooda. Niemal ideał.

11. Aerosmith – Crazy

Któż nie zna Crazy? Alicia Silverstone wraz z Liv Tyler pokazują, jakimi szalonymi dziewczynami potrafią być. Wolność, wiatr we włosach, dziewczęce psoty. To zresztą nie jest jedyny kawałek Aerosmith, gdzie pojawia się Silverstone.

12. Hey – Kto tam? Kto jest w środku?

Czas na polski akcent. Relacja z dnia Pawła Małaszyńskiego - biega, pije, gra, jeździ na skuterze, ma fantastyczny kontakt z dziećmi. Jawi się obraz mężczyzny niemalże idealnego.

13. Vampire Weekend – Giving Up The Gun

Tennisowe rozgrywki. Sędziuje RZA. Joe Jonas (tak jest! ten z zespołu dla nastolatek - Jonas Brothers) przegrywa mecz z laską, której trenerem jest Lil' Jon. Jak w meczu wypadnie Jake Gyllenhaal?

14. Bob Sinclar – Kiss My Eyes

Znalezione na potrzeby zestawienia, ale... Jean Claude Van Damme jest nadal w formie. Niby tańczy zmysłowe tango, a jednak i tak robi to, co potrafi najlepiej - roz...wala.

15. Justin Timberlake – What Goes Around... Comes Around

Och, co to był za hit! Grany, puszczany do znudzenia. Osobiście wolę Timberlake'a jako aktora niż muzyka. Klip bardzo efektowny, poniekąd za sprawą Scarlett Johannson.

16. Beastie Boys – Fight For Your Right (Revisited)

Na koniec części pierwszej teledysk inny niż powyższe. Został stworzony z okazji 25 rocznicy premiery singla (You Gotta) Fight for Your Right (To Party!). Trwa 30 minut i zrzesza przeolbrzymie grono artystów. Chłopaków z Beastie Boys odtwarzają Seth Rogen, Danny McBride oraz Elijah Wood. Kogo jeszcze dojrzymy w tej niewyobrażalnej fabule? Jest Steve Buscemi, Orlando Bloom, Jason Schwartzman, Kirsten Dunst, Zach Galifianakis, Will Ferrell, Jack Black, Susan Sarandon, wspomniany wcześniej Milo Ventimiglia i wielu, wielu innych. Druga część zestawienia już wkrótce!

Klaudyna
25 września 2012 - 20:43