Pita

pixelowy potwór

najnowszepolecanepopularne

Wielka tajemnica - recenzja Kara no Shoujo

Steampunk w grach wideo - o Arcanum, Thiefie, Niebiosach Arkadii. O magii i parze.

Tactics Ogre: Let Us Cling Together - moja gra roku 2011

Pikselowa sztuka - recenzja Mother 3

Gry dla fabuły - czym są visual novels?

Retrospektywa: Planescape, gra w którą (wciąż) trzeba zagrać

Football, Tactics & Glory - to jest dobre!

Na rynku pełnym managerów piłkarskich, symulacji oraz arcade’ówek znalazło się również miejsce na turową strategię o piłce. Turową strategię, która powinna się spodobać nawet ludziom, którym sport ten jest kompletnie obojętny.

czytaj dalejPita
21 czerwca 2018 - 16:53

Banner Sagi na Switcha, czyli przenośne taktykowanie

Taktyczne RPG i część turowych strategii to gatunki do których pałam niezdrową wręcz miłością. Final Fantasy Tactics to jedna z najważniejszych gier w moim życiu, Tactics Ogre uważam za arcydzieło. Mam ogromną słabość do Vandal Hearts, szanuję Valkyria Chronicles. Z pecetowych tuzów gatunku strategii w turach zagrywałem się w Heroes of Might & Magic 3, Jagged Alliance i oryginalne XComy, a nie tak dawno zakochałem się także w piątych Herosach.

czytaj dalejPita
19 czerwca 2018 - 17:31

Pillars of Eternity 2 - to jest dobre

Burza na linii Chris Avellone - jego były pracodawca wciąż trwa, co absolutnie nie koliduje ze świetnymi recenzjami Pillars of Eternity 2. Gra ludziom się podoba, gra wygląda lepiej niż pierwsza część i gra jest ambitniejsza - nie da się jednak ukryć, że także gorzej napisana, a przecież już pierwsza część miała problemy z niespójnościami.

czytaj dalejPita
17 czerwca 2018 - 08:27

Conan Exiles na konsoli - jak wypada i czy wypada?

Bardzo lubię twórczość Howarda, bardzo boję się gier MMO i osób, które nimi żyją, bardzo chętnie gram w gry dobre, lub ciekawe. Nie mogłem więc w zasadzie przegapić nowego Conana.

czytaj dalejPita
26 maja 2018 - 08:01

Chwila na kooperację: Death Road to Canada

Kocham dobry level design. Uwielbiam zwiedzać dobrze przygotowane lokacje. Uwielbiam poznawać wirtualne światy, co często nie idzie w parze z moją sympatią do roguelike’ów.

czytaj dalejPita
21 maja 2018 - 17:36

Szorty: W co ostatnio pogrywaliście?

Nie zawsze trzeba się spieszyć, czyli Pita pyta w co ostatnio gracie. Bo ja grałem w to.


czytaj dalejPita
29 kwietnia 2018 - 21:17

Szkielety za burtą - nadchodzi Pillars of Eternity 2!

Pierwsze Pillars miały dla mnie syndrom gry zniszczonej przez to co ją stworzyło - crowdfunding. Obok ciekawego świata i ładnej grafiki męczyła wewnątrz growymi nagrodami dla wpłacających, uginała się przed ich wymaganiami i zamiast mieć problem z kilkoma inwestorami - miała zachcianki kilkuset.

czytaj dalejPita
21 lutego 2018 - 19:25

Doom, Quake, Blood i...Turok?

Gdy posiadałem pierwsze PlayStation to seria Turok była dla mnie niespełnionym marzeniem. Zazdrościłem tej gry posiadaczom Nintendo 64 i moja dziecięca wyobraźnia była rozbudzona wizjami indianina walczącego z dinozaurami. Wrażenie robiło na mnie WSZYSTKO.

czytaj dalejPita
6 lutego 2018 - 14:41

Najnowsze Zwei - gra dla fanów starej Zeldy i Secret of Mana!

Najnowsza odsłona Zwei jest kolejną z licznych, nieodkrytych serii Falcoma, najlepiej znanego z Ys i serii The Legend of Heroes. Mam ogromną słabość do tej firmy, a w szczególności jej RPG-ów akcji, które są dla mnie idealnym połączeniem gier szybkich i uroczych.

czytaj dalejPita
30 stycznia 2018 - 08:30

Heroes of Might & Magic V - starzejąc się jak wino

Jak pokonać ideał? Być może tworząc jego remake?

Grzebiąc za początkami Heroesów V można dopatrzyć się, że gra startowała jako remake części trzeciej. Kontynuacja musiała stać się jednak kontynuacją, więc gra zyskała własne mechaniki, własną tożsamość, świetne rozwiązania multiplayer - i kupiła mnie, chociaż poważnie pierwszy raz zagrałem w nią dopiero w 2016.

czytaj dalejPita
8 stycznia 2018 - 12:22