Niemal dokładnie rok temu napisałem na GamePlay tekst w których wymieniłem kilka godnych uwagi gier z KickStarter. Postanowiłem po roku przyjrzeć się statusowi tych gier. Które z tych projektów przetrwały, które się ukazały, a które upadły? Na pewno wynik będzie symptomatyczny dla kondycji projektów z Kickstartera.
Podstawowe fakty na temat nowej książki Dana Browna zebrane w wygodnej, łatwiej do przyswojenia formie. Ważne jeśli nie jesteś wielkim fanem Browna i w sumie już zapomniałeś o co biega.
Wrażenia z bety Hearthstone
To ostatnio jakaś moda że ostatnio każdy twórca gier robi karciankę. Mojang zrobił swoją, swoje karcianki dostały też światy Might and Magic, Metal Gear Solid, a nawet Tekken. Blizzard wcześniej już miał grę karcianą w świecie Warcrafta, jedna rządzi się ona zupełnie innymi zasadami i grać w nią można tylko fizycznymi kartami. Jak zapewne wszyscy słyszeli, powstaje teraz coś nowego: Hearthstone: Hereos Of Warcraft. Jest to gra docelowo na PC, Mac, i w późniejszym terminie również na iPady.
Gra jest teraz w zamkniętej becie. Ominęły mnie pierwsze "fale" wysyłania kluczy do bety, ale w końcu się udało - Blizzard mnie zauważył. Zainstalowałem i pograłem trochę - odblokowałem wszystkie postacie, i jedną z nich (magiem), osiągnąłem 21 poziom. Nie jest to dużo ale mogę już coś o grze powiedzieć.
Może tego o mnie nie wiecie: jestem fanem Bruce'a Springsteena. Mam wiele jego płyt, DVD, a nawet udało mi się zobaczyć jego występ na żywo w czasie Wrecking Ball Tour. Od pewnego czasu rozglądałem się za dobrą biografią artysty. Na podstawie recenzji na fanowskich stronach i na Amazon, wybór padł na "Bruce" Peter Amesa Carlina.
Książka "Bruce" Petera Amesa Carlina jest reklamowana jako najbardziej szczegółówa i najbardziej szczera biografia Bruce'a Springsteena od 25 lat. Nie wiem dokładnie jaka książka wydana 25 lat temu jest użyta w tym porównaniu, ale na pewno z biografiami jest tak, że im później powstają tym lepiej.
GameTap jest serwisem, o którym wielu z nas zapomniało, lub nawet w ogóle o nim nie słyszało, jednak pod wieloma względami jest on lepszy niż np. OnLive, choćby dlatego że bez problemu jest dostępny z Polski i wcale nie potrzebujemy mieć odpowiednio szybkiego Internetu żeby z niego korzystać - gry ściągają się po prostu do nas na dysk.
Koncepcja stojąca za GameTap jest następująca: płacimy stałą kwotę co miesiąc (9,99 dolarów), i mamy dostęp do sporej biblioteki gier:
- 890 gier "normalnych", podzielonych na kategorie
- 294 gier "retro", wśród których są gry z automatów, starych konsol i zDOS (np. Prince Of Persia, przygodówki Sierry, stare bijatyki, Metal Slug...). Część z nich działa bezpośrednio w przeglądarce!
Do polskich pakietów z książkami (BookRage.org), z muzyką (MusicRage.org), z grami (GamesRage.org) dołączył kolejny: z komiksami z wydawnictwa Kultura Gniewu.
Tak jak zwykle, kilka rzeczy (w tym przypadku komiksów) dostaniemy za "co łaska", a jeden dodatkowy, jeśli zapłacimy powyżej średniej (w tej chwili trochę ponad siedem dolarów).
Uwaga: jeśli nie wiesz jak skończył się Breaking Bad, lub nie wiesz że w ogóle się skończył, może lepiej tego nie czytaj. Nie zdradzam szczegółów fabuły ale tak na wszelki wypadek, niektórzy czytają między wierszami. Czujcie się ostrzeżeni.
Skończył się jeden z lepszych seriali jaki ostatnio leciał w TV: Breaking Bad. Oglądałem go z dużym opóźnieniem bo po tym jak ktoś mi go pobieżnie opisał, wcale mnie do niego nie ciągnęła - ee tam, pewnie kolejny serial gloryfikujący narkotyki. Oczywiście bardzo się myliłem. Ostatni sukces jaki serial odniósł w czasie wręczania nagród Emmy, jest jak najbardziej zasłużony.