Jak zapewne już się zorientowaliście, jestem fanem projektów publikowanych na Kickstarterze, i nawet niektóre z nich wspieram finansowo. Kickstarter stał się już powszechnie znaną metodą finansowania niezależnych projektów, i mam nadzieję że z każdym rokiem ilość pieniędzy która przepływa przez ten serwis, będzie rosła.
Kickstarter opublikował informację ze statystykami dotyczącymi fundowanych projektów. Wynika z niej, że projekty z kategorii "Gry" otrzymały najwięcej ze wszystkich projektów, bo ponad 200 mln dolarów. Na drugim miejscu są projekty z kategorii "Film i wideo" z kwotą 186 mln dolarów. Biorąc pod uwagę, że projektów związanych z grami było około 7900, a związanych z filmami prawie 32 000 - można zauważyć że przeciętnie projekt "growy" na Kickstarterze otrzymywał więcej pieniędzy.
W kwietniu 2010 roku polską prasę (i portale informacyjne) obiegła wiadomość „Lady Gaga wśród najbardziej wpływowych osób na świecie”. To było jak widać najważniejsze dla polskiego czytelnika. Jednak uważne przyjrzenie się opublikowanej wtedy list 100 najbardziej wpływowych osób tygodnika TIME (bo to o nią chodziło), ujawniało dwa tajemnicze nazwiska w sekcji „Artyści”: Jerry Holkins i Mike Krahulik. Nazwiska dobrze mi znane od wielu lat. Postaram się Wam przybliżyć co takiego stworzyli.
Inicjatywa Bookrage powraca, i po raz kolejny, prezentuje coś, co bardzo przypadło mi do gustu. Tym razem są to książki klasyka polskiej fantastyki, Janusza A. Zajdla. Tego właśnie, od którego nazwisko pochodzi najważniejsza w polskim fandomie nagroda literacka.
Mimo, że wszystkie te książki mam w wersji papierowej, jak i praktycznie znam je na pamięć, nie mogłem się powstrzymać przed zakupieniem wersji "rozszerzonej" pakietu (poprzez zapłacenie więcej niż średnia: około 24 PLN).
Niemal dokładnie pół roku temu, na fali plotek na temat nowej usługi (promocji?) Games With Gold, napisałem o tym, próbując zrozumieć o co może chodzić i jak będzie ta promocja wyglądała. Dla przypomnienia: w trakcie konferencji E3, okazało się, że dla kont z aktywną subskrypcją Live Gold, jest dostępna gra Fable III w cenie 0 (zero). Na początku uznano to za pomyłkę, potem za promocję, aż w końcu Microsoft ogłosił o co chodzi: do grudnia będzie dawał właścicielom kont Gold po dwie gry.
Co się wydarzyło od tamtego czasu? Otóż, między innymi, okazało się że Microsoft zamierza promocję przedłużyć poza planowany na początku koniec roku 2013, "na czas nieokreślony". Prawdopodobnie od początku to planowali, jednak w typowy dla Microsoftu sposób nie chcieli się do niczego zobowiązywać.
Andrzej Sapkowski długo kazał sobie czekać na nowe przygody wiedźmina Geralta. Do tego, właściwie żaden fan na poważnie nie czekał - bo autor wielokrotnie podkreślał że nowych książek o Geralcie już nie będzie.
Po zakończeniu pięciotomowej sagi o wiedźminie, Sapkowskiego starczyło doskonałych pomysłów na trylogię historyczną tzw. husycką, potem jednak, mimo prób, nic ciekawego nie udało mu się wykrzesać. Powieść o afgańskiej wojennej mistyce, o objętości normalnego opowiadania, "Żmija", do niczego się szczerze mówiąc nie nadawała.
W dzisiejszych czasach powieści dziejące się w światach znanych z gier nikogo już nie dziwią. Niektóre nawet są bardzo dobrej jakości, i można je czytać nawet nastawiając się na bardziej ambitną rozrywkę.
W wydawaniu takich książek bryluje Blizzard (możemy przeczytać powieści i komiksy dziejące się w światach Warcrafta, Starcrafta i Diablo), ale i Assassin's Creed, Battlefield, Deus Ex, Far Cry, Borderlands, Gears Of War i wiele innych doczekało się swoich nowelizacji.
Muszę Wam powiedzieć że zawsze byłem wielkim fanem gier z serii Doom. Czytałem wszystko co mogłem na ich temat, oglądałem speedruny, a słynny Doom FAQ znałem prawie na pamięć. Oczywiście zainteresowały mnie też książki o doomowej tematyce: mam biografię Johnów Romero i Carmacka Masters Of Doom, no i w pewnym momencie, pod koniec lat 90-tych, dowiedziałem się że... wydano powieści dziejące się w świecie Dooma.
Dla wielu sama gra World Of Warcraft jest już zapomniana, lub jest przykładem powolnego upadku. Niegdyś mega-popularny WoW traci subskrybentów, i powoli przegrywa z grami free-to-play. Jednak wciąż jest największy i wciąz tych subskrybentów - płacących co miesiąc kilkanaście dolarów lub euro są... miliony.
Wczoraj zakończył się w Anaheim Convention Center wielki konwent miłośników gier Blizzarda - BlizzCon. Ta, odbywająca się "prawie co roku", impreza, przyciąga rzesze fanów, skłonnych zapłacić sporą kwotę za spotkanie twórców swoich ulubionych światów, i uczestniczenie w różnych imprezach dla fanów. (W tej chwili Blizzard jest w "posiadaniu" trzech światów, w których dzieją się gry, ksiązki, komiksy, a niedługo i filmy: uniwersum Diablo, Starcrafta i Warcrafta).
W trakcie pierwszego dnia imprezy ogłoszono kolejny dodatek do World Of Warcraft: Warlords Of Draenor.
Przy okazji promocji Halloweenowych w różnych sklepach z oprogramowaniem natrafiłem na Steamową wersję Typing of the Dead Overkill. Nie planowałem kupować tej gry, nawet nie pamiętałem o jej istnieniu a jednak kupiłem pod wpływem chwilowego impulsu.
Jak się okazało, do gry dołączona jest pełna wersja ostatniej odsłony House Of The Dead Overkill (tej która ukazała się na PS3). Nawet bym tego nie zauważył, gdybym nie grał z kimś "na zmianę" w czasie rodzinnego zjazdu "na wszystkich świętych".
Niemal dokładnie rok temu napisałem na GamePlay tekst w których wymieniłem kilka godnych uwagi gier z KickStarter. Postanowiłem po roku przyjrzeć się statusowi tych gier. Które z tych projektów przetrwały, które się ukazały, a które upadły? Na pewno wynik będzie symptomatyczny dla kondycji projektów z Kickstartera.
Podstawowe fakty na temat nowej książki Dana Browna zebrane w wygodnej, łatwiej do przyswojenia formie. Ważne jeśli nie jesteś wielkim fanem Browna i w sumie już zapomniałeś o co biega.