Marvel ujawnia grupę Avengers sprzed miliona lat - Gameplay - 31 lipca 2017

Marvel ujawnia grupę Avengers sprzed miliona lat

Wydawnictwo Marvel Comics planuje rozpoczęcie we wrześniu inicjatywy Legacy, której myślą przewodnią jest przypomnienie czytelnikom o bogatej historii komiksów oraz połączenie nowego ze starym. Pod nowym szyldem pojawi się przeszło pięćdziesiąt komiksów, a okrętem flagowym projektu, od którego wszystko się rozpocznie, będzie pojedynczy zeszyt o zwiększonej objętości Marvel Legacy #1. Jak ujawnili przedstawiciele „Domu Pomysłów”, komiks ten przedstawi historię dotąd nieznanej grupy Avengers, która funkcjonowała przed milionem lat.

Jak zobaczyć można na zamieszczonych poniżej grafikach promocyjnych, w składzie nowych-starych Avengers znajdą się Iron Fist, Odyn, Czarna Pantera, Feniks, Ghost Rider, Starbrand oraz Agamotto. Opowieść skupi się na początkach uniwersum Marvela i – zgodnie z duchem całego Legacy – pokaże, w jaki sposób przeszłość oddziałuje na teraźniejszość. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to jedyny występ prehistorycznych mścicieli, czy też może wydawnictwo planuje dla nich własną serię, miniserię albo chociaż pojawienie się w którymś z innych komiksów.

Za scenariusz Avengers of 1,000,000 BC odpowie Jason Aaron, którego polscy czytelnicy mieli już okazję poznać za sprawą komiksów Thor Gromowładny, Wolverine i X-Men oraz Thanos Powstaje. Warstwę graficzną zilustruje Esad Ribić, którego prace podziwiać można było m.in. w wybranych zeszytach Thora Gromowładnego, The Avengers, Secret Wars oraz X-Men.

Warto dodać, że debiut nieznanej wcześniej grupy superbohaterów nie jest jedyną atrakcją zaplanowaną na pięćdziesiąt stron Marvel Legacy #1. Od jakiegoś czasu wiemy, że w zeszycie tym powróci także któryś z dawno niewidzianych na kartach komiksów kultowych bohaterów. Chociaż nie wiadomo jeszcze, kto to będzie, w spekulacjach fanów najczęściej pojawiającymi się kandydatami są Bruce Banner (oryginalny Hulk), Charles Xavier (profesor X) oraz Tony Stark (Iron Man). Komiks pojawi się 27 września. Na chwilę obecną żadne polskie wydawnictwo nie planuje wydania go na polskim rynku.

Gameplay
31 lipca 2017 - 11:24