Forfiter #11 Obudowa przebudowa - ROJO - 6 maja 2011

Forfiter #11 Obudowa przebudowa

Forfitery to mini-felietony. Mniejsze od Rojopojntofwiu, ale większe od Szybkiej rozkminy.

W ramach cyklu Rojopojntofwiu, pisałem ostatnio o moddingu gier (#24 Gra narzędziem). Dzisiaj pokażę Wam przeróbki tego, dzięki czemu możemy je odpalać. Komputerowe, konsolowe, nieważne. Obudowę danego urządzenia umożliwiającego nam rozkoszny gaming, zmodyfikować możemy do woli. Pod kątem konkretnego tytułu, gatunku jaki reprezentuje lub stylu/klimatu w jakim jest utrzymany. To, co ludzie robią ze swoimi blaszakami czy konsolami przechodzi ludzkie pojęcie. Zobaczcie zresztą sami.

Retro - Chillout?

Zjawisko rozbudowanego moddingu obudów sprzętu do grania to element, o którym zapomniałem wspomnieć w czwartym odcinku Rojopojntofwiu (Prywatne sanktuarium odbioru). Odpowiednia przeróbka potrafi bardzo przyklimacić nasz pokój elektronicznych uciech. Da znajomym i rodzinie znać jaki gatunek gry preferujemy, który tytuł wyjątkowo wkupił się w nasze łaski. W pewien sposób coś o nas powie, określi. Jednak przede wszystkim, zawsze będzie to miłe dla oka. Funkcjonalność funkcjonalnością, ale co za problem wypieścić dodatkowo wizual? I to do takiego stopnia? Pasja rodzi pasję. Ponownie. Kolejny przykład pomysłu na ciekawą personalizację. Nerdo-konstruktorzy i cyber-inżynierowie na start!

Tak. To jest obudowa.

Jak zaraz pokaże poniższa wypasiona galeria ludzkiej wyobraźni i determinacji, nie wystarczy wmontować odpowiednią nakładkę na przedni panel czy dodać fikuśny kolorek do radiatorka. Zebrałem dla Was totalny wypasior. Obudowy przypominające małe dzieła sztuki. Prace, którym trzeba było poświęcić czas. Dużo czasu i zaangażowania. Efekt? Coś własnego, osobistego. Nieopisana duma i satysfakcja. O lansie już nawet nie wspominam. Kompy i konsole jako bazy NOD, motory, tostery, flaszki whiskey, głowy Aliena, perkusje czy Batmobile. Wszystko. Pecety, Iksy, Pleje, Nintenda. Oddanie dla wdzianka tak samo mocne. Rozejm i sztama w imię sztuki.

Mój faworyt. Tylko jak to potem oddać do serwisu? :P

Gdy zapoznacie się z galerią, napiszcie czy sami bawicie się podobnym, niecodziennym moddingiem. Jeśli macie się czym pochwalić, nie krępujcie się i dodajcie w komentarzu zdjęcie Waszego dzieła. A może w ogóle nie zwracacie uwagi na to, w co są opakowane bebechy Waszej maszynki? Może ograniczacie się do podstawowej, jednak ciekawej obudowy pieca lub jakiejś naklejki, nakładki na konsolę? Ciepło pozdrawiam i miłego weekendu życzę!

P.S. 1 Polecam również waszej uwadze bardzo fajny i ciekawy tekst fsm’a o wybranych 8 przeróbkach peceta.

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Forfitery:

#6 Załóż kurtkę, weź lekarstwa

#7 Dr House. Na czym polega fenomen serialu?

#8 Loading screeny

#9 D-Day made in USA

#10 Pięciowskaźnikowa zasada egzystencji wg Rojewskiego

Na temat:

Rojopojntofwiu #4 Prywatne sanktuarium odbioru

Beczka piwa komputerem? Czyli przyjemne z pożytecznym :)

ROJO
6 maja 2011 - 16:38