Forfiter #9 D-Day made in USA - ROJO - 9 kwietnia 2011

Forfiter #9 D-Day made in USA

Forfitery to mini-felietony. Mniejsze od Rojopojntofwiu, ale większe od Szybkiej rozkminy.

Lądowanie w Normandii (D-Day) było wstępną fazą operacji „Overlord”. Pod względem użytych sił i środków, była to największa w historii operacja desantowa podczas II wojny światowej. Miała na celu otwarcie tzw. drugiego frontu w zachodniej Europie. Operacja została przeprowadzona dokładnie we wtorek 6 czerwca 1944 roku pod dowództwem generała Eisenhowera. Trzon sił inwazyjnych stanowiły wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie. „Overlord” przewidywał kompleksowy desant morski i powietrzny. Skupmy się na tym pierwszym. Jak na Roja przystało, w wydaniu paintballowym ofkors. Made in USA, made in Russia. Przekonacie się dzisiaj, co może zbiorowa mobilizacja, wspólna bania i genialna organizacja. Zobaczycie co może pasja. Wydarzenia z czerwca roku pamiętnego dla wielu stanowią inspirację. Twórców gier, pisarzy, reżyserów, sportowców przyszłości…

I zesłał ich Pan na ziemię, by siali zamęt i zniszczenie…

Czarny uraczył nas ostatnio bardzo ciekawym tekstem o polskich konwentach fantastyki. Paintballowcy też mają swoje inscenizacje. Jeśli tylko dysponują odpowiednim terenem, specjalnym osprzętowaniem, czasem oraz bandą wariatów zdolną to wszystko ożywić – potrafią zafundować sobie i innym wspaniałą przygodę. Coś, co pamięta się i przeżywa długo. Takie są właśnie spotkania mające na celu odtworzenie bitew znanych z kart historii. Lądowanie w Normandii to ulubiony temat militarnych paintballowców na całym świecie. Organizowane w wielu krajach i skrupulatnie przygotowane - zawsze przyciągają uwagę i imponują rozmachem.

Wszystko zaczyna się od opadu włazu barki desantowej…

Są barki desantowe, mamy okopy, specjalne stanowiska strzeleckie, bunkry, przeszkody, przeróżne repliki i modyfikacje markerów. Piękne pole do popisu dla wielu gadżetów na farbę, które opisuję w innym cyklu. Mamy więc czołgi, bazooki, miny, granaty, karabiny snajperskie, CKM-y, moździerze i miotacze ognia [farby:]. Z racji dbałości o jak najwierniejsze oddanie realiów i atmosfery tamtych czasów, rezygnuje się z takich dobrodziejstw jak helikoptery, Drony, wieżyczki, łuki czy Miniguny. Urozmaiceniem pola, jak i samych starć są jednak granaty dymne, race, flagi, mapy, lornetki oraz różnego rodzaju makiety imitujące konkretny pojazd lub budynek. Czasem arenę zdobi jakiś wrak samolotu lub ciężarówki. Każda z dwóch drużyn (atakujących z plaży lub miejsca mającego ją udawać Aliantów i broniących oraz okupujących wszelakie wzmocnienia terenowe Niemców) ma swój plan, wytyczne, zadania do wykonania, cel.

Why so serious? :P

Pora zobaczyć to wszystko w akcji. Zwróćcie uwagę na początki starć (barki desantowe i deszcz farby z CeKaeMów), jak i na wersję rosyjską lądowania. Ci to się nie pierdzielili. Wytoczyli na pole co się dało. Odnoszę wrażenie, iż paradoksalnie „Overlord” wyszedł im ciut lepiej niż amerykanom. Z mocniejszym pierdolnięciem. Z resztą zobaczcie sami:

USA

 

RUSSIA

Temat powinien być ciekawy dla każdego miłośnika filmów, seriali, książek i gier wojennych. Medal of Honor i Ryan w realu. Wydarzenia typu D-Day mobilizują setki graczy, wymagają miesięcy przygotowań. Stanowią fantastyczny sposób na oryginalne wykorzystanie czasu wolnego, jak i możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Osób, których integruje wspólna pasja i oddanie dla tego wspaniałego sportu.

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Forfitery:

#1 Mod, który roztańczył świat!

#2 Najciekawsze kostiumy postaci z gier!

#3 Paintball to nie zabijanie! Nie dla wszystkich...

#4 Książka zdejmująca klątwę palenia

#5 FanArt

#6 Załóż kurtkę, weź lekarstwa

#7 Dr House. Na czym polega fenomen serialu?

#8 Loading screeny

Na temat:

Gadżety na farbę

Sporty przyszłości #1 Paintball, czyli krok dalej w FPS-ach

Forfiter #3 Paintball to nie zabijanie! Nie dla wszystkich...

Lego, pixel, farba

ROJO
9 kwietnia 2011 - 14:56
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.04.2011 16:05
Harry M
Harry M
145
Master czaszka

Ale odjazd xD. Tu by się przydał PRAWDZIWY nalot :).

09.04.2011 16:36
ppaatt1
odpowiedz
ppaatt1
95
Obieżyświat
Wideo

Strasznie kiczowato to wygląda. Coś ala LARPowskie trzaskanie smoka. ( http://www.youtube.com/watch?v=TtHhppoISBk ). Myślę, że paintball nie nadaje się do inscenizacji czy jakiś bardziej historycznych scenariuszy. Od tego w gruncie rzeczy jest airsoft. Przebrania, scenariusze, repliki.
Może nie plaża omaha, ale Carentan:
http://www.youtube.com/watch?v=IsqVpVIbyUw

09.04.2011 16:44
ROJO.
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

Coś ala LARPowskie trzaskanie smoka.

No nie człowieku, kurna nie przesadzaj :)

Myślę, że paintball nie nadaje się do inscenizacji czy jakiś bardziej historycznych scenariuszy. Od tego w gruncie rzeczy jest airsoft.

No OK, słuszności Twoim słowom odmówić nie można. Ja doceniam jednak samą ideę, starania i chęci. A efekt? No cóż. Zdania mogą być podzielone.

09.04.2011 16:49
ppaatt1
odpowiedz
ppaatt1
95
Obieżyświat
Wideo

No OK, słuszności Twych słów odmówić nie można. Ja doceniam jednak samą ideę i starania. A efekt? No cóż. Zdania mogą być podzielone.
Oczywiście też nie twierdzę, że taka zabawa nie sprawia funu. :) Po prostu dosyć komicznie to wygląda z perspektywy gościa, który będzie to oglądał na yt. Jak ludzie są pasjonatami i lubią paintball to niech sobie i robią całe inwazje. :)

Swoją drogą przeglądając yt pod kątem airosftu i omaha (i albo jestem debilem, który nie umie szukać, albo nic ciekawego nie ma.) znalazłem inny filmik z paintballowej plaży Omaha:
http://www.youtube.com/watch?v=FRnvDjKP36o
Nawet poruszającą się barkę mają. :D

09.04.2011 16:57
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

Bomba ppaatt1! Pozwoliłem sobie uzupełnić Twoim filmem tekst.

09.04.2011 17:55
SlaY91
odpowiedz
SlaY91
15
Pretorianin

Coś genialnego :) Kapka histori, trochę farby i mnóstwo dobrej zabawy. Chętnie bym sie wybrał na coś takiego mimo ze jeżdżą tam pewnie najlepsi z Europy a ja mam doświadczenie bliskie zeru :)

09.04.2011 19:11
ROJO.
😃
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

Bzdura:) W coś takiego bawią się wszyscy, którzy mają szczęście mieszkać w kraju, który coś takiego organizuje. Chcesz - bierzesz udział. Większość graczy dysponuje standardowymi Markerami. Najwięksi wymiatacze z elektrykami biorą udział w turniejach speedballowych (nie woodsballowych, leśnych konwentach).

09.04.2011 22:56
shooter190
👍
odpowiedz
shooter190
54
Pretorianin

Hehe nie ma to jak odczuć dawny powiew nie tak dawno minionej historii na własnej skórze. Chętnie bym się wybrał na taką inscenizacje jako jej uczestnik. I to jest o wiele lepsze niż oglądanie/przeżywanie inscenizacji z okazji 600 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem(nie żebym nie lubiał walk na miecze ale tam to wszystko zamiast dla zabawy to pod publikę)

10.04.2011 00:48
odpowiedz
Axor
38
Centurion

Ahhh paintball, asg...fajne sporty, tylko strasznie drogie ;/
Ale, jesli by byla akcja, paintballowcy z calego swiata, prawdziwe barki, plaza, wielki teren taki oboz dajmy na to 3-4 dniowy, gadam z ojcem, kupuje sprzecior i jade razem z nim ;]
To by było piękne przezycie ;D

10.04.2011 01:04
KoSmIt
😜
odpowiedz
KoSmIt
105
MPO Spec Ops

Airsoft ftw! :P

11.04.2011 16:55
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

shooter190 - Zgadzam się.

Axor - Polecam, integracja murowana!

KoSmIt - oj tam, oj tam :)

17.04.2011 10:07
karball
👍
odpowiedz
karball
30
Centurion

JAK CHCECIE SOBIE ZOBACZYĆ d-day to odsyłam do szeregowca ryana (film) i do gry company of heroes kompania braci

06.06.2011 20:48
ROJO.
📄
odpowiedz
ROJO.
144
Magia Kontrastu

Dzisiaj 67 rocznica!

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze