What the hells? #1 - najnowsze informacje o Diablo 3 - kwiść - 23 lipca 2011

What the hells? #1 - najnowsze informacje o Diablo 3

Jakiś czas temu Rojo w jednym ze swoich tekstów z seri Rojopojntofwju poruszył ciekawy temat dotyczący oczekiwania na premierę upragnionej gry. Osobiście doświadczyłem takiego długiego wyczekiwania już kilkukrotnie, ale do tej pory żadnemu tytułowi nie udało się przebić pod tym względem trzeciej odsłony Diablo. Od czasu gdy w 2008 roku usłyszałem zagrany na scenie w Paryżu motyw muzyczny z Tristram, nie było tygodnia, w którym nie przeczytał bym newsa, nie obejrzał gameplaya lub nie sprawdził stronki związanej z najnowszym Diabełkiem. Mania? Nałóg? Zwał jak zwał. Ważne że za kilka miesięcy całe to oczekiwanie wreszcie dobiegnie końca ;) 

 Na powitanie Pana Grozy trzeba się jednak dobrze przygotować. Zapraszam więc, do mojego nowego cyklu, który będzie w pełni poświęcony wszystkiemu co jest związane z trzecią odsłoną Diablo i światem Sanktuarium. Zaczynam od zbioru najważniejszych informacji z ostatnich tygodni, ale w przyszłości możecie spodziewać się hmm... wszystkiego ;) Całość podzieliłem na cztery akapity, żebyście nie musieli przebijać się przez znane już informacje. Enjoy!

 

Blizzard odsłania swoje karty

Serwis DiabloFans jakiś czas temu ogłosił, że 27 lipca firma Blizzard zorganizuje w swojej siedzibie specjalne spotkanie dla redaktorów stron fanowskich poświęconych Diablo (USA only). Zaproszenie goście nie tylko poznają masę nowych informacji na temat gry, ale będą mogli również po raz pierwszy przetestować beta wersję trzeciego Diabełka. Swoimi wrażeniami podzielą się jednak dopiero 1 sierpnia, gdyż do tego właśnie dnia obowiązywać ich będzie NDA.

Z informacji udzielanych przez Bashioka można wywnioskować, że 1 sierpnia Blizzard odsłoni wszystkie swoje tajemnice. Dowiemy się jak będzie działał BN 2.0, nowy system handlu, opcja respec, zasoby poszczególnych klas i wiele, wiele innych trzymanych dotąd w tajemnicy elementów nowego Diablo. Wydaje się również oczywiste ogłoszenie daty startu publicznych beta testów gry. Czy jednak beta wystartuje tego samego dnia? Biorąc pod uwagę fakt, że Blizzard nadal celuję z premiera w końcówkę tego roku, sierpień wydaje się ostatnim możliwym terminem. Obym się nie mylił…

Poczytaj mi Diablo
Premiera Diablo coraz bliżej, nic więc dziwnego, że  pojawia coraz więcej informacji na temat najróżniejszych gadżetów związanych ze światem Sanktuarium. Kilka tygodni temu dzięki księgarni internetowej Amazon, poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat najnowszej książki wydawanej na licencji Blizzarda, zatytułowanej „Book of Cain”. Jak wynika z krótkiego opisu na stronie sklepu, będzie to pamiętnik znanego wszystkim Deckarda Caina, w którym ostatni z Horadrimów opisze swoje, mocno powiązane z historię Sanktuarium, losy. Książka ma być wydana w twardej oprawie i biorąc pod uwagę jej cenę (ok. 20$), możemy sie spodziewać wielu pięknych ilustracji. Na początku data premiery została wyznaczona na 15 listopada, ale kilka dni później książka zniknęła z amerykańskiego Amazona (nadal jest dostępna na kanadyjskim).  Gdy jeden z fanów skontaktował się w ten sprawie z księgarnią, został poinformowany o przesunięciu premiery na grudzień tego roku.

Żródło: amazoon.com

Szczur z piekła rodem
Kolejnymi gadżetami, o których dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, są myszka oraz słuchawki sygnowane logiem Diablo. Tym razem nie będą to jednak produkty Razera, jak to miało miejsce w przypadku Starcrafta II, a dzieła duńskiej firmy SteelSeries.

Żródło: steelseries.com
Żródło: steelseries.com

Zestaw prezentuje się naprawdę zacnie i coś czuję, że już niedługo przygarnę do swojego mieszkania nowego gryzonia. Poza fajnym wyglądem, myszka będzie się wyróżniać dużą żywotnością. Twórcy obiecują, że wytrzyma 10 milionów kliknięć, co w przypadku Diablo wydaje się bardzo ważną informacją. Premiera obydwu produktów planowana jest na…. when Diablo III is done;)

Prezenty od Bashioka 

Na koniec zapraszam do przeczytania mocno streszczonego zbioru informacji jakimi podzielił się z nami w ostatnich tygodniach Bashiok:

1. Wbrew wcześniejszym informacjom, w grze pojawią się „Zwoje miejskiego portalu”. Będą prawdopodobnie miały jakieś ograniczenia, ale prawie na pewno zobaczymy je w grze.

2.  Każdy kolejny akt ma być nieco krótszy od poprzedniego, ale czas przejścia całej gry ma być podobny do tego potrzebnego na ukończenia Diablo II.

3. Diablo III pojawi się na tegorocznym GamesComie i będzie to niestety build znany z poprzedniego BlizzConu. Czyżby jednak beta nie miała wystartować w sierpniu? Opcje są dwie: a) Blizzard ściemnia i po ogłoszeniu bety zmieni zdanie co do buildu gry b) Blizzard mówi prawdę i GC będzie nagrodą pocieszenia dla osób, które nie zgarną klucza do publicznych beta testów. Przekonamy się o wszystkim 1 sierpnia.

4. W grze dostępnych jest obecnie kilka systemów podświetlania przedmiotów, które można dowolnie zmieniać w odpowiednich opcjach:

a) Domyślny – nazwy pojawiają się na 10 sekund po wypadnięciu przedmiotu. Gdy znikną, możesz wcisną ALT i ponownie wyświetlą się na ten sam okres czasu.

b) Klasyczny – nazwy wyświetlają się tylko wtedy, jak trzymasz ALT

c) Dziwny – nazwy są cały czas pokazywane, ale możesz je schować przytrzymując ALT

d) Najlepszy – nazwy pojawiają się lub znikają po wciśnięciu ALTa.

5. W grze pojawi się system cooldowów (opóźnień) na skillach (wielka mi nowość ;)). Obecnie najdłuższy możliwy cooldown wynosi 2 min i dotyczy najpotężniejszych zaklęć, takich jak Call of the Ancients barbarzyńcy. Czas opóźnienia może być skracany dzięki odpowiednim runom.

6. Bashiok sprostował swój post, w którym pisał, że grając z innymi użytkownikowi będzie można zdobyć lepszy loot. Nie miał na myśli lepszej jakości przedmiotów. Po prostu im więcej osób będzie w grupie, tym szybciej będą padały potwory i tym szybciej będzie można zdobyć dobre miecze, topory i zbroje. Nic poza tym. Nie ma mowy o zwiększonym dropie i większej szansie na epiki.

7. W grze dostępna będzie znana z World of Warcrafta opcja "inspect", umożliwiajaca sprawdzenie noszonych przez innych graczy przedmiotów. Planowane jest również Diablo Armory. Strona na której będzie można obejrzeć wszystkie aktywne postacie. Ich przedmioty, wygląd, statystyki itp. Nie wiedomo jednak czy wszystko będzie gotowe na premierę gry. 

8. Premiera gry nadal planowana jest na rok 2011, ale niewiadomo czy uda się dotrzymać tego terminu. Dużo będzie pewnie zależeć od nadchodzących betatestów.

kwiść
23 lipca 2011 - 18:26