? -> ja pytam Wy odpowiadacie #10 Kupujecie gry w premierę czy czekacie aż stanieją? - barth89 - 16 listopada 2011

? -> ja pytam, Wy odpowiadacie #10 Kupujecie gry w premierę czy czekacie aż stanieją?

W premierę do sklepu?

Każdy z nas lubi proste i klarowne zasady. Właśnie to jest istotą "? -> ja pytam, Wy odpowiadacie". Zadaję Wam jedno pytanie, które związane jest (w zdecydowanej większości) z tematyką gier wideo. Waszym zadaniem jest odpowiedzieć na to pytanie. Prawda, że proste? No to lecimy...

Gry tanie nie są, wiemy to doskonale. Już nie raz wspominałem, że jest to zdecydowanie dobro luksusowe. Z grami, podobnie jak z samochodami, jest tak, że ich realną wartość poznać możemy dopiero po jakimś czasie. Mówi się, że samochód kosztuje dokładnie tyle ile powinien po 4 latach. Z grami siłą rzeczy musi być inaczej, ale analogicznie. Wydaje mi się, że średnio po roku grę można nabyć w cenie, która naprawdę jest adekwatna do tego co gra zawiera (są oczywiście wyjątki, swoiste dzieła sztuki warte każdej ceny) - może być to oczywiście pół roku, może być półtora roku. Jednak uśrednijmy to i przyjmijmy, że rok jest tym czasem optymalnym. Oczywiście gra niekoniecznie musi być wówczas wydana w tańszej serii. Będzie po prostu tańsza.

Gracze mogą mieć różne podejścia. Mogą kupować absolutnie każdą grę w dzień premiery (czy też krótko po), są też i tacy, którzy uznają, że nie wydadzą nigdy na grę więcej niż X złotych i czekają aż gra osiągnie wymagany pułap cenowy. Zdarzają się też gracze, którzy mają pogląd nt cen, ale od czasu do czasu zmuszą się przychylnymi recenzjami i kupią grę od razu. Podejście zależy nie tylko od ilości posiadanej gotówki, ale także (a może i przede wszystkim) właśnie od tych przekonań.

Moje pytanie do Ciebie, drogi Graczu:

kupujesz gry w premierę czy czekasz aż stanieją?

Zachęcam też do odpowiadania na poprzednie pytania:

#9 Checkpoint czy quicksave? 

#8 Kupujecie edycje kolekcjonerskie? 

#7 Edycja premierowa czy reedycja? 

#6 Apteczka czy samoodradzające się zdrowie? 

#5 Gdzie kupujecie gry?  

#4 Macie już Battlefield 3?

#3 Trylogie czy osamotnione tytuły?

#2 Skąd bierzecie pieniądze na gry?

#1 Zamawiacie pre-ordery? 

barth89
16 listopada 2011 - 21:36

Kupujesz gry w premierę czy czekaż aż stanieją?

Wszystkie kupuję w dzień premiery 9,4 %

Zawsze czekam aż stanieją 19,6 %

Zazwyczaj czekam aż stanieją, ale w wyjątkowych sytuacjach kupuję w dzień premiery 71 %