Wiedźmin 3: Dziki Gon - zapowiedź fabularna - Cayack - 15 lutego 2013

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zapowiedź fabularna

Od chwili oficjalnej zapowiedzi gry Wiedźmin 3: Dziki Gon powoli, ale konsekwentnie jesteśmy raczeni kolejnymi wiadomościami na temat poszczególnych elementów tytułu od CD Projekt RED. Zaledwie wczoraj na łamach Game Informera ukazał się wywiad w formie wideo, w którym dwójka głównych scenarzystów (Marcin Blacha i Borys Pugacz Muraszkiewicz) trzeciej części zdradza szereg informacji na temat tła fabularnego gry. W jakich okolicznościach rozpocznie się historia Wiedźmina 3 oraz na co zostanie położony w niej nacisk? Na te i kilka innych pytań odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Akcja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie zaczynać się w pół roku po wydarzeniach znanych z Zabójców Królów. Geralt odzyskał pamięć i ma w zamiarze odnaleźć swoich bliskich. W tym czasie jednak Cesarstwo Nilfgaardu przeprowadza bardzo skuteczną inwazję na kraje Północy. Osłabione przez działania Letho (zabójstwa Foltesta i Demawenda) Temeria i Aedirn nie są w stanie zatrzymać ataku nieprzyjaciela z południa. Wojska Nilfgaardu przeprawiają się przez rzekę Jarugę i rozlewają niczym zaraza, aż do rzeki Pontar. Pozostałe, niepodbite jeszcze kraje Północy, w tym Redania i Kaedwen, próbują stawić opór Nilfgaardowi i odepchnąć go na południe. Czy uda się tego dokonać, zapewne w dużej mierze będzie zależało od samego gracza.

Inwazja Nilfgaardu to jednak nie jedyny problem jakiemu przyjdzie nam stawić czoła. Tytułowy Dziki Gon, z którego królem mieliśmy okazję się zmierzyć w pierwszej części, będzie stanowić zagrożenie tak dla ludzkości, jak i osobiście dla Geralta oraz osób na których mu zależy. Jak pamiętamy z szeregu animacji w Wiedźminie 2, Białowłosy ma na pieńku z upiornym orszakiem i w trzeciej części przyjdzie nam wyrównać rachunki.

Jaką postacią w Wiedźminie 3 będzie sam Geralt? Biały Wilk to facet w średnim wieku, który pragnie jedynie świętego spokoju. Nie jest już łaknącym przygód młodzianem umiłowanym w wojaczce i podbojach miłosnych. Z wiekiem przychodzi przemodelowanie systemu wartości i będzie to można dostrzec po priorytetach głównego bohatera. Będąc tak blisko odzyskania „dawno utraconej miłości” (w wywiadzie dla zagranicznego medium imiona nie padają, ale my wiemy o kogo chodzi), Geralt zrobi wszystko by pokonać Dziki Gon, zadbać o bezpieczeństwo najbliższych, a może nawet ustatkować się.

Jak wobec powyższego mają się bądź co bądź skomplikowane stosunki wiedźmina z Triss Merigold? W chwili zakończenia dwójki bohaterowie oficjalnie nie zakończyli swojego związku, jednak każde z nich podążyło swoją drogą. Triss, jako przedstawicielka nielubianych na północy Czarodziejek miała swoją misję, natomiast Geralt, po usłyszeniu rewelacji od Letho, był skoncentrowany tylko na jednym celu – odnalezieniu Yennefer. Gdy spotkają się ponownie w trójce, będą musieli rozstrzygnąć istniejące między nimi niedopowiedzenia, bo przecież nie można udawać, że między kochankami nigdy nie było i nie ma żadnej więzi. Podejrzewam i mam nadzieję, że twórcy pozostawią do decyzji gracza, czy związek z rudowłosą czarodziejką się rozwinie, czy wobec powrotu Yennefer definitywnie zakończy.

W Wiedźminie 3 powrócą też pozostali starzy znajomi, jednak w nieco innych niż dotąd rolach. Wojna z Nilfgaardem odciśnie swoje piętno na każdym z nich. Dla przykładu Vernon Roche nie będzie już oficerem Temerii, jako że ta właściwie już nie istnieje. Z kolei Iorweth nie będzie dowodził komandem Scoia’tael, których rola będzie marginalna. Powrócą oczywiście Jaskier i Zoltan Chivay, a także szereg mniej znaczących postaci.

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie zwieńczeniem trylogii Geralta. Mimo burzy politycznej i zawieruchy wojennej związanej z zachwianiem balansu na Północy i agresją Nilfgaardu, trzecia część gry jeszcze bardziej niż do tej pory wyniesie na piedestał personalne interesy Geralta. Ma to być najbardziej osobista i dojrzała historia o Białym Wilku, jaką będziemy mieli okazję chłonąć za pomocą komputerów i konsol. Biorąc pod uwagę jaki obraz wyłania się także z ogólnej zapowiedzi gry, możemy spodziewać się znakomitego tytułu.

Cayack
15 lutego 2013 - 17:40