siwy

Szary człowiek i może... Mieć Bloga.

najnowszepolecanepopularne

Bezpieczny i czysty komputer gracza: nachalne instalatory

Smutek wypełnia człowieka jak widzi ten zalew zbędnych programów, dodatków i pasków narzędzi wciskanych dosłownie wszędzie. Przeciętny użytkownik komputera chcący raz na jakiś czas ściągnąć i zainstalować jakąś aplikacje użytkową w postaci przeglądarki, odtwarzacza plików multimedialnych czy jakiejś wtyczki nie jest zupełnie świadomy tego jakie trudy i niespodzianki na niego czekają. Pewna zasada pozostała niezmienna od lat: „nie klikaj bezmyślnie „dalej i staraj się czytać dostępne opcję”. Jednak dzisiaj portale i strony WWW z oprogramowaniem znalazły sobie ciekawy zarobek i o wspomnianej wyżej zasadzie trzeba jeszcze raz przypomnieć.

czytaj dalejsiwy
7 stycznia 2014 - 13:08

Bezpieczny i czysty komputer gracza: zabójcze temperatury

Żaden człowiek na świecie nie lubi zbyt wysokiej temperatury, podobne odczucia ma większość urządzeń elektronicznych, a największymi grupami, która cierpi gdy jest za gorąco są komputery i laptopy. Nadmiar ilości ciepła może prowadzić do szybszego się zużywania się podzespołów, a to z kolei może spowodować śmierć naszego komputera bądź laptopa. Czas więc na wpis, w którym postaram udzielić kilku wskazówek jak zadbać o nasz sprzęt aby nie groził mu szybki koniec.

czytaj dalejsiwy
5 stycznia 2014 - 21:57

Być jak Wojtek: mini recenzja mini gry Fire Point

Strażak to jeden z najtrudniejszych i niebezpiecznych zawodów jakie istnieją mimo to wśród Nas znajdzie się wiele osób, które jako dzieci marzyły, aby w przyszłości walczyć z żywiołem. Znajdą się też tacy, którzy mieli inne plany jednak zawsze byli ciekawi i pełni podziwu dla Panów Strażaków. Ta bardzo potrzebna profesja gasząca pożary, usuwająca skutki powodzi czy pomagająca przy wypadkach komunikacyjnych uczestniczyła w elektronicznej rozrywce już setki razy. Maleńka, niezależna i darmowa produkcja pod tytułem FIre Point także wykorzystuje motyw straży pożarnej. I robi to całkiem konkretnie.

czytaj dalejsiwy
1 stycznia 2014 - 12:24

I kto to mówi – I po co mówi

Kopiujemy zagraniczne formaty na potęgę, mamy naprawdę mnóstwo programów w naszej telewizji, które zrobiliśmy na podstawie pomysłów z zagranicy. Do Naszej telewizji przywędrowały takie hity Big Brother*, Idol czy Milionerzy – owe programy zdobyły dużą popularność i z każdym odcinkiem przyciągały sporą widownie. Możemy mówić sporo o poziomie tych programów jednak sukcesu nie można im odmówić. Obecnie w Polskich stacjach mamy okazje zobaczyć X Factora czy Must Be The Music i to też są programy, które dają sobie radę. Ale są też takie, które nie dają. Jednym z takich formatów jest improwizowane show „I kto to mówi”.

czytaj dalejsiwy
30 grudnia 2013 - 11:16

Na nowy komputer już czas

Aktualnie mamy taki okres gdzie na każdym kroku atakują nas różne promocje i wyprzedaże. Wydaje mi się, że to idealny czas aby powiedzieć coś o gotowych zestawach komputerowych oferowanych przez markety ze sprzętem RTV, a także na aukcjach i w sklepach internetowych. Powiedzieć po raz setny, bo temat jest wałkowany cały czas, a zmian nie widać. Ale wychodzę z założenia, że jeden wpis więcej nie zaszkodzi. Ogólnie przyjęła się zasada: nie kupuj gotowych zestawów komputerowych. Rodzi się więc pytanie dlaczego tak jest?

czytaj dalejsiwy
29 grudnia 2013 - 17:20

Bezpieczny i czysty komputer gracza: Krytyczna luka zabezpieczeń w Windowsie

Krótki wstęp bo i sprawa pilna. Jeśli pozostawimy coś bez ochrony to automatycznie jest to bardzo narażone na ataki z zewnątrz. Jedną z takich rzeczy jest nasz system operacyjny, a konkretniej powszechnie znana, popularna i lubiana rodzina systemów Windows. Oczywiście to czy darzymy nasz system sympatią zależy często od tego jak on się sprawuje, a to jak on się sprawuje zależy od jego kondycji, a z kolei na jego kondycje ma wpływ to czy jest zabezpieczony. I tą drogą doszliśmy do pytania jak sobie radzić z krytyczną luką w systemie?

czytaj dalejsiwy
16 grudnia 2013 - 20:41

Bezpieczny i czysty komputer gracza: problemy z Internetem

Internet uczy, Internet bawi, Internet frustruje... Zaraz, zaraz… Czyżby to kolejny artykuł z serii dzisiejszy świat to zło? Ależ nie. Pomijając wszystkie inne aspekty Internet denerwuje najbardziej kiedy zaczynają się z nim jakieś problemy, oczywiście mam tu na myśli stronę techniczną. Jeśli połączenie się przerywa, czujemy zauważalny spadek prędkości czy całkowicie nie mamy dostępu do sieci to wtedy zaczyna się problem. Dla niektórych to na tyle duży problem , że urasta on do tragedii i mam tu na myśli te osoby dla których korzystanie z Internetu potrzebne jest niezbędne pracy. Jak w takim razie sobie radzić w takich okolicznościach? W tym wpisie postaram się udzielić kilku wskazówek pomagających zorientować się co nie działa i ewentualnie wyeliminować usterkę.

czytaj dalejsiwy
10 grudnia 2013 - 19:19

Bezpieczny i czysty komputer gracza: świąteczne porządki

Niepostrzeżenie dla wszystkich zaczął się grudzień, czas w którym zaczynamy przygotowywać się do świąt i przyjęcia nowego roku. Jednym z etapów tego okresu jest wielkie sprzątanie i porządki. Wycieramy kurze z najgłębszych zakamarków, czyścimy co się da i oczywiście myjemy okna. Jednak wiele osób w natłoku obowiązków zapomina o pewnym urządzeniu. Mam tu na myśli nasz Komputer. Jemu przecież też należy się odrobina uwagi. Czas poświęcony na poprawienie kondycji naszego sprzętu nie pójdzie na marne albowiem z zasady jeśli o coś dbamy to tym samym zapobiegamy awariom i wydłużamy czas eksploatacji tego czegoś. Zatem dzisiaj postaram się w krótkiej formie przedstawić kilka kroków, które pomogą Nam dokonać świątecznych porządków także w komputerze.

czytaj dalejsiwy
7 grudnia 2013 - 15:40

Jak dają to biorę czyli darmowy Internet od Aero2 – część druga

Zdziwienie, zaskoczenie i zadowolenie – to właśnie takie emocje towarzyszyły mi podczas niecałego miesiąca używania darmowego Internetu od Aero2. Zanim jednak przejdziemy do tego jak dobrze on działa, zapraszam wszystkich do poprzedniego wpisu, gdzie opisywałem jak zacząć walkę o darmowy Internet. Dzisiejszy wpis będzie także małym opisem mobilnego routera Wi-Fi marki TP-Link o nazwie M5350, to właśnie on przez cały czas działa z kartą SIM, która otwiera bramy do w pełni darmowego Internetu.

czytaj dalejsiwy
30 listopada 2013 - 20:17

To nie jest recenzja pakietu AVG Internet Security 2014

Kiedy dojdziemy do wniosku, że chcemy i potrzebujemy w swoim systemie programu antywirusowego i kiedy podejmiemy decyzję, że będzie to coś co ma płatną licencję to stajemy przed wyborem producenta pakietu zabezpieczającego. A mamy do wyboru kilka, mamy także różne rankingi popularność, skuteczności, szybkości, a także przeróżne recenzje mówiące, który program jest najlepszy. Ja kierując się wysokim profesjonalizmem i obiektywnością nie skorzystam z żadnego rankingu, ani nie będę robił recenzji. Zapraszam więc do przeczytania dalszej części.

czytaj dalejsiwy
11 listopada 2013 - 19:26