? -> ja pytam Wy odpowiadacie #11 Dlaczego ostatecznie wybraliście BF3/MW3 a nie MW3/BF3? - barth89 - 18 listopada 2011

? -> ja pytam, Wy odpowiadacie #11 Dlaczego ostatecznie wybraliście BF3/MW3 a nie MW3/BF3?

Każdy z nas lubi proste i klarowne zasady. Właśnie to jest istotą "? -> ja pytam, Wy odpowiadacie". Zadaję Wam jedno pytanie, które związane jest (w zdecydowanej większości) z tematyką gier wideo. Waszym zadaniem jest odpowiedzieć na to pytanie. Prawda, że proste? No to lecimy...

Temperatura związana z najgłośniejszymi strzelankami 2011 roku nieco już ostygła. Obie zostały już wydane, gracze szaleją na serwerze, wiemy z czym dokładnie mamy do czynienia, każdy osobiście może stwierdzić, że Battlefield 3/Modern Warfare 3 spełnił jego oczekiwania czy też nie.

To co wiemy już teraz to to, że Battlefield 3 na PC pokazał nową jakość technologiczną, multi, z małymi wyjątkami (common rose, squady i dowodzenie), nie zawiódł (choć kilka elementów obecnie jest poprawianych- i bardzo dobrze), momentami ocierając się nawet o klimat swojego wielkiego poprzednika, a kampania jednym się spodobała, innym nie - kwestia gustu.

Modern Warfare 3 także nie zawiódł - nie miał się zmienić, miał być taki sam jak zawsze i tak też w istocie było. Kampania to jeszcze więcej wybuchów i skondensowanej akcji, nieco jednorodne otoczenie (praktycznie same lokacje industrialne), multiplayer wzbogacił się o kilka drobnych elementów, które jednak nie wpływają w znaczący sposób na rozgrywkę, z kolei tryb współpracy okazał się jeszcze lepszy niż w poprzednich częściach.

W liczbach wygrał Modern Warfare 3, który po raz kolejny pobił rekord ustanowiony przez poprzednią część Call of Duty (6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin) - widać jak mocne jest wsparcie ze strony fanów serii. Błędem byłoby jednak stwierdzenie, że wynik sprzedaży Battlefield 3 jest kiepski - zainteresowanie grą przed i w czasie premiery było przeogromne, a sprzedaż w ciągu pierwszego tygodnia sięgnęła 5 milionów egzemplarzy.

Pytanie, która gra jakościowo/merytorycznie jest lepsza pozostaje otwarte i jak zawsze zadecydują o tym sami gracze (a właściwie jeden konkretny gracz, który we własnym rankingu uplasuje daną grę na określonej pozycji). Wybór jest prosty - gracze kupili Battlefield 3, Modern Warfare 3, obie gry albo, po przeczytaniu opinii i recenzji, żadnej.

Moje pytanie do Ciebie, drogi Graczu:

dlaczego ostatecznie wybrałeś Battlefield 3/Modern Warfare 3 a nie Modern Warfare 3/Battlefield 3?

Zachęcam też do odpowiadania na poprzednie pytania:


#10 Kupujecie gry w premierę czy czekacie aż stanieją?

#9 Checkpoint czy quicksave? 

#8 Kupujecie edycje kolekcjonerskie? 

#7 Edycja premierowa czy reedycja? 

#6 Apteczka czy samoodradzające się zdrowie? 

#5 Gdzie kupujecie gry?  

#4 Macie już Battlefield 3?

#3 Trylogie czy osamotnione tytuły?

#2 Skąd bierzecie pieniądze na gry? 

barth89
18 listopada 2011 - 14:19

Ostatecznie wybrałem:

Battlefield 3 46 %

Modern Warfare 3 21,7 %

obie gry 14,1 %

nie kupiłem żadnej 18,2 %