? -> ja pytam Wy odpowiadacie #14 Ile pieniędzy jesteście w stanie rocznie wydać na gry? - barth89 - 16 grudnia 2011

? -> ja pytam, Wy odpowiadacie #14 Ile pieniędzy jesteście w stanie rocznie wydać na gry?

Każdy z nas lubi proste i klarowne zasady. Właśnie to jest istotą "? -> ja pytam, Wy odpowiadacie". Zadaję Wam jedno pytanie, które związane jest (w zdecydowanej większości) z tematyką gier wideo. Waszym zadaniem jest odpowiedzieć na to pytanie. Prawda, że proste? No to lecimy...

Gry nie są tanie. Kilkukrotnie wspominałem już, że jest to dobro luksusowe, na które niestety nie każdy może sobie pozwolić. Gracze PC-towi są w o tyle lepszej sytuacji, że jedną grę mogą kupić taniej średnio o kilkadziesiąt - sto złotych. Za jedną premierową grę konsolową możemy kupić prawie dwie gry na komputery stacjonarne.

Wydatków zawsze jest sporo, każda osoba może też mieć sporo zainteresowań i hobby, które wymagają inwestycji i zaangażowania pewnych środków pieniężnych. Trzeba więc wybierać, gry w takim starciu mogą przegrać. Zwłaszcza, jeśli gry wideo nie są tym głównym ośrodkiem zainteresowania. U osób, które kolekcjonują gry sytuacja wygląda w ten sposób, że inwestuje się także w gry, które nie mają służyć do zabawy, a mają tą kolekcję uzupełniać i ładnie wyglądać na półce. W tej sytuacji chęć posiadania jak największej ilości kultowych tytułów może być przeciwnie proporcjonalna do posiadanych pieniędzy - optimum zadowolenia koelkcjoner osiąga wówczas, gdy ta zależność jest wprost proporcjonalna.

Jedno jest pewne - kto grę chce mieć, musi za nią zapłacić. Im więcej gier chce mieć, tym więcej musi zapłacić (no shit, Sherlock).

Moje pytanie do Ciebie, drogi Graczu: 

ile pieniędzy jesteś w stanie rocznie wydać na gry?

Zachęcam też do odpowiadania na poprzednie pytania:

#13 Osobiście czy przez kuriera?

#12 Skyrim: FPP czy TPP?

#11 Dlaczego ostatecznie wybraliście BF3/MW3 a nie MW3/BF3?

#10 Kupujecie gry w premierę czy czekacie aż stanieją?

#9 Checkpoint czy quicksave? 

#8 Kupujecie edycje kolekcjonerskie? 

#7 Edycja premierowa czy reedycja? 

#6 Apteczka czy samoodradzające się zdrowie? 

#5 Gdzie kupujecie gry?  

#4 Macie już Battlefield 3?

barth89
16 grudnia 2011 - 00:11