Krótki lecz klimatyczny fanfilm o Wiedźminie - TommiK - 14 czerwca 2012

Krótki, lecz klimatyczny fanfilm o Wiedźminie

Mieszcząca się w pobliżu Krakowa wytwórnia filmowa Alvernia nakręciła film krótkometrażowy osadzony w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Niestety, słowo 'krótkometrażowy' aż nadto pasuje do tej produkcji, jednak trwający minutę film doskonale oddaje nastrój książkowego pierwowzoru, bijąc na głowę pamiętną adaptację z 2001 roku.

Czy jest szansa, że powyższy fragment przerodzi się w coś większego? Na razie nic o tym nie wiadomo, ale postaram się zaczerpnąć informacji u źródła. Tymczasem można obejrzeć materiał z planu filmowego:

Podobnie jak wielu innych fanów twórzości Sapkowskiego marzę, by powstała kiedyś produkcja na miarę adaptacji Władcy Pierścieni lub Gry o Tron oparta na losach Geralta z Rivii. Miejmy nadzieję, że zarówno takie krótkometrażowe produkcje, jak i popularność gry zwrócą uwagę bogatych hollywoodzkich studiów. Choć prawdę mówiąc, społeczność zadowoliłaby się udostępnieniem narzędzi do tworzenia machinim takich jak poniższa:

TommiK
14 czerwca 2012 - 16:18
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.06.2012 19:13
Tomeq87
Tomeq87
30
Centurion

Mogli by już się postarać i nakręcić coś w stylu zamieszczonego filmiku z gry. Ale dobre i tyle. Choć ja osobiście raczej nie cieszył bym się z zainteresowania projektem wytwórni z ameryki. Istnieje duże prawdopodobieństwo że ze względu na kategorie wiekowe w filmie nie było by ani krwi ani przekleństw ani cycków i w ogóle wyszedł by z tego taki Indiana Jones z pogranicza fantasy.

14.06.2012 19:35
tommik85
odpowiedz
tommik85
28
The End of the Line

Tomeq87: też tak myślałem do momentu obejrzenia Gry o Tron. HBO umiało zadbać o realizm, nie boją się pokazywać golizny, ucinanych głów, słowo 'whore' jest na porządku dziennym. Niechby i zrobili serial na podst. opowiadań i sagi, wyszłoby nawet lepiej niż film, bez tak drastycznego skracania i wycinania wątków.

15.06.2012 10:48
odpowiedz
would
32
Pretorianin

W drugim sezonie GoT HBO pokazało, że jednak nie jest tak różowo. Wręcz można powiedzieć, że jest brązowo, a wycinanie i skracanie wątków jest normą w każdym odcinku. Co gorsza efekt końcowy jest niewiele lepszy od naszej adaptacji opowiadań wiedźmińskich.

15.06.2012 20:20
odpowiedz
pyzior
66
Pretorianin

machinima fajna,ale ten głos w ogóle nie pasuje do Geralta. Polski głos o wiele lepszy