Hostessy muzyka i drogie technologie czyli Audio Show 2013 - Słowo na niedzielę(10). - Bartek Pacuła - 9 listopada 2013

Hostessy, muzyka i drogie technologie, czyli Audio Show 2013 - Słowo na niedzielę(10).

Audio Show to wystawa, która umożliwia ludziom ją odwiedzającym zobaczenie, dotknięcie i przede wszystkim posłuchanie sprzętu audio wysokiej klasy. Jako że świat high-fi i high-endu powoli wychodzi z kosmicznie hermetycznej niszy, w jakiej był w naszym kraju(przykładem niech będzie wzrastające zainteresowanie tą imprezą okazywane przez telewizję), warto się o tej wystawie czegoś dowiedzieć, ponieważ jest ona z roku na rok co raz większa i co raz ciekawsza. Zapraszam na krótką relację z Audio Show 2013!

Rok 2013 to rok 17 już edycji Audio Show. Impreza ta przez niecałe 20 lat rozrosła się od dość małych rozmiarów, kiedy była raczej mekką dla kliku maniaków, niż poważnym przedsięwzięciem, do rozmiarów potężnych – obecnie jest to trzecie co do powierzchni wystawowej tego typu wydarzenie w całej Europie. Odbywa się ono co roku w Warszawie w okolicach listopada, a powierzchnie wystawowe umieszczone są w trzech warszawskich hotelach – Radisson Blu Sobieski, Bristol oraz Golden Tulip. W tych hotelach różni producenci i dystrybutorzy pokazują wysokiej klasy sprzęt audio, którego wartość często idzie w dziesiątki, a nawet setki, tysięcy złotych. Dla wielu jest to debilizm i czyste wariactwo, co jest tylko wyrazem ich ignorancji i niewiedzy(ale w końcu ta przez niektórych uważana jest za błogosławieństwo) – na szczęście to błędne myślenie powoli się zmienia i ludzie prócz potrzeby słuchania muzyki, zaczynają odczuwać potrzebę słuchania jej w przynajmniej przyzwoitej jakości. Na dodatek wystawa ta przyciąga również dystrybutorów kina domowego, w tym roku na przykład zwiedzający mogli zapoznać się z projektorem Sony, który wyświetlał filmy w rozdzielczości 4K.

Prócz zobaczenia sprzętu istnieje też możliwość porozmawiania z dystrybutorami i producentami, którzy zwykle są w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na każde sensowne pytanie(choć niestety nie zawsze), można również uczestniczyć w różnych spotkaniach z legendami branży audio.

Wystawa ta jak zwykle bardzo mi się podobała, świetny jest fakt, że ludzie rzeczywiście zaczynają słyszeć, a nawet jeśli nie, to przyznawanie się do tego wcale nie jest już fajnie i zabawne. Tym, którzy wiedzą, ile potrafi zmienić dobry sprzęt Audio Show rekomendować nie muszę, zaś tym, którzy dobrego sprzętu nigdy nie słyszeli Audio Show polecam serdecznie – jest to świetna okazja, by zetknąć się z dobrym sprzętem, który naprawdę wiele zmienia w odbiorze muzyki.

A tych, których to wali bądź też nie wierzą w high-end również zachęcam do odwiedzin tej wystawy, ponieważ z roku na rok hostess pojawia się co raz więcej. Tak czy siak – wystawę bardzo polecam i do zobaczenia za rok.

 
Bartek Pacuła
9 listopada 2013 - 22:34