Gadżety na farbę #4 Wieżyczka! - ROJO - 3 lutego 2011

Gadżety na farbę #4 Wieżyczka!

Witam Was serdecznie w czwartym już odcinku cyklu „Gadżetów na farbę”. Było wiele kręcących się luf, był support z powietrza, wyprowadziliśmy na paintballowe pole nawet ciężkie gąsienice! Co Rojcio dla Was dzisiaj zmalował? Będzie stacjonarnie, lecz nie mniej ciekawie. Filmy, ankieta, galeria, wichajstry mroku – full serwis. Zapraszam. Ktoś czeka by Was namierzyć!

Wieżyczki Paintballowe (Paintball Turrets, Paintball Sentry) to wbrew pozorom cholernie skomplikowane urządzonka. Mimo, że mogą wyglądać niepozornie, a ich budowa wydaje się być do ogarnięcia – magia tkwi w oprogramowaniu. Nie sztuką jest podłączyć marker do czegoś czym sterujemy za pomocą pilota. Wyzwaniem jest konstrukcja takiej wieżyczki, która sama, tak SAMA będzie wynajdywać, namierzać i malować cele – bez niczyjej interwencji. Tym prostym podziałem możemy więc wyodrębnić dwa podstawowe typy Turretów na farbę:

Pierwszy to wieżyczka manualna, czyli normalne stanowisko strzeleckie wyposażone w mechanizm z 2/4 sprzężonymi markerami ze specjalnym systemem podawania amunicji. Specjalnym, bo rozbudowanym pod względem ilości tłoczonych kulek. Ma ich być dużo, mamy mieć możliwość siać długo. Proste. Ten rodzaj wieży obsługujemy własnoręcznie naciskając na spust, który uruchamia resztę spustów lub sterujemy ją z pewnej odległości za pomocą kontrolera radiowego lub kablowego.

Drugi, a zarazem najbardziej interesujący i ciekawy typ wieżyczki to zautomatyzowany/zrobotyzowany. Jest odpowiednio zaprogramowana pod kątem samodzielnego wykrywania celów w danej odległości (firing range), dokładnego namierzania (targeting time) i odpalania konkretnej ilości kulek na sekundę (firing mode b/s). Mamy więc dodatkowego gracza na polu. Stacjonarnego, lecz myślącego.

Dość gadania, przyjrzyjmy się tym maleństwom z bliska. I w akcji!

Remote Test

Standardowo zaczniemy sobie od ciszy przed burzą. Na kolorowy deszcz przyjdzie jeszcze pora. Poniższy filmik prezentuje test wieżyczki pod kątem reakcji na wydawane za pomocą pilota polecenia. Typ pierwszy.

Calibration

Przed zamontowaniem wieżyczki drugiego typu na polu paintballowym – trzeba ją najpierw skrupulatnie skalibrować. Jak taki proces wygląda? Zapraszam:

Manual Sentry Gun

Znów pierwszy typ wieżyczki. Sprzężone dwa markery, rurkowe podajniki amunicji, tarcza strzelnicza i operator całujący każdą kuleczkę na dobranoc. Prawie jak CKM. Enjoy!

Auto-targeting System Part 1

Mój faworyt. Idealnie prezentujący zasadę działania wieżyczki zrobotyzowanej i jej auto-targeting system.  Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero gdy nasz wesoły „Tester” zaczyna sięgać po różne techniki zmylenia wieżyczki. Mamy latającą piłkę, jego samego, jego na rowerze, jego w aucie, a nawet jego na dwóch trampolinach! Imponuje to, że wbrew pozorom takiego Turreta cholernie trudno nabrać (termowizja?). Wie nawet kiedy „Stig” chowa się za przeszkodą! Zapraszam, bo ogląda się wyśmienicie!

Auto-targeting System Part 2

Ta sama wieżyczka co powyżej w starciu z Paintballowym Dronem, o którym napiszę Wam więcej za 2 tygodnie. Starcie niczym Paintogodzilla kontra Mechodron! Ready? Fight!

Multitargeting

No ok. Ale co zrobić, gdy w tym samym czasie wleci na wieżyczkę więcej niż jedna osoba? Poniższy test sprawdza w akcji tzw. multitargeting. Szacun dla autora za konstrukcję testową. Oczywiście – wieżyczki typ drugi :)

Grafitti

Na koniec coś ładnego i kreatywnego. Dowód na to, że paintballowe wieżyczki potrafią pięknie pomalować nie tylko uciekającego człowieka, ale też smutny mur. Paintball + wieżyczka = graffiti. Klimatyczna nuta w tle fajnie umili Wam seansik.

Wieżyczki Paintballowe stanowią doskonałe urozmaicenie trybów gry, które dotyczą jakiejkolwiek defensywy. Wieżyczki zautomatyzowane idealnie uzupełnią zabawę w ochronę budynku, eskortę VIPa, czy zapewnią oryginalny Speedrun, w którym trzeba jak najszybciej przebiec z punktu A do B, uzyskując przy tym jak najmniejszą ilość trafień od wieżyczki. Manualny typ pierwszy Turreta może być z kolei atrakcyjną nagrodą za zdobycie konkretnego obszaru lub obiektu np. wzgórza lub bunkra. Wyobraźcie sobie, że w USA ludzie nawet zabezpieczają zrobotyzowanymi wieżyczkami swoje posesje! Ogrom możliwości takiego cacka, jego atrakcyjność, łatwość konstrukcji (w porównaniu z poprzednimi gadżetami) oraz dostęp do darmowego oprogramowania w Internecie – nie pozwala mi wystawić innej oceny jak:

9/10 WICHAJSTRÓW MROKU!

Poznaliśmy dzisiaj coś, co na pewno ucieszyłoby wielbicieli Inżyniera z Team Fortress 2 lub fanów Gravity Guna przestawiającego wieżyczki w Half-Life 2. Za tydzień nie będziemy się cackać. Bazooką będziemy packać! Nie zapomnijcie o ankiecie i galerii. Serwus!

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Gadżety na farbę:

#1 Minigun!

#2 Helikopter!

#3 Czołg!

#4 Wieżyczka!

#5 Bazooka!

#6 Granat!

#7 Mina!

#8 Dron!

#9 Łuk!

ROJO
3 lutego 2011 - 16:31

Uważasz tego typu gadżet za ciekawe urozmaicenie Paintballa?

TAK, dodatkowych opcji, rozwiązań i pomysłów nigdy za wiele. 79,7 %

NIE, za dużo zachodu, za mało frajdy. 10,2 %

Nie mam zdania. Wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 10,2 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.02.2011 18:34
mati12532
mati12532
2
Junior

Ile bym dał, by z czegoś takiego do kogoś postrzelać <śmiech>
PS. Rojo, Czy możliwe jest kupno czegos takiego na ,,naszej'' ziemi i o ile jest to w jakiej cenie. Dzięki za odp. :)

03.02.2011 19:16
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

Są. $1959 wersja zautomatyzowana, 1399$ wersja manualna. Tu masz wszystko: http://technabob.com/blog/2008/04/08/remote-controlled-paintball-turret-is-ready-for-action/

03.02.2011 19:21
mati12532
😒
odpowiedz
mati12532
2
Junior

Eee... Jak na razie, to nie na moją kieszeń . Trudno, najwyraźniej muszę trochę poczekać na widok nieproszonej osoby obrywającej z takiego działka prosto w ... :P

03.02.2011 19:28
Harry M
odpowiedz
Harry M
146
Master czaszka

Ten 2 typ wieżyczki - PRO!

03.02.2011 21:13
GaidenNinja
odpowiedz
GaidenNinja
5
Generał

Grasz w TF2? (obrazek przy ankiecie)

A wieżyczki fajne, bardzo fajna seria te gadżety na farbę, ale ja i tak wolę ASG.

04.02.2011 08:55
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

Dzieki Ninja. Generalnie staram sie swój repertuar urozmaicać, by każdy na moim blogu mógł znaleźć coś dla siebie :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze