Gadżety na farbę #7 Mina! - ROJO - 24 lutego 2011

Gadżety na farbę #7 Mina!

Witam Was serdecznie w siódmym już odcinku cyklu „Gadżety na farbę”. Było wiele kręcących się luf, był support z powietrza, wyprowadziliśmy na paintballowe pole ciężkie gąsienice, ustawiliśmy wieżyczkę, boomheadshotowaliśmy Bazooką Nekromorfy, ciepaliśmy granatami. Co dzisiaj Rojcio dla Was zmalował? Pora na podstępne i budzące, mówiąc delikatnie "rozgoryczenie" zagranie. Nie ma to  jak zabezpieczyć strategiczne przejście/wejście niemiłą niespodzianką. Wkurzyć, wyeliminować i zafundować komuś skwaszoną MINĘ!

Konstrukcja miny paintballowej skomplikowana nie jest. Mamy talerz lub zbiornik wypełniony farbą i nabój CO2 wystrzeliwujący wszystko w powietrze w momencie nieszczęśliwego dla oponenta, szczęśliwego dla nas - nadepnięcia. Kwestia tania, prosta i skuteczna. Kto namiętnie stawia Klajmory w serii Call of Duty ten wiedziałby co z taką zabaweczką zrobić, kiedy jej użyć i gdzie umieścić. Jest kilka odmian, a co za tym idzie: różne systemy działania. Wymieńmy je sobie.

Zacznijmy od typów:

Naziemna - Dysk, który kładziemy na ziemi, skrzętnie ukrywamy i kamuflujemy w trawie. Pechowy, nieprzemyślany krok i mamy Splat jak ta lala. Przestajemy rzucać najstarszym zawodem świata i kulturalnie opuszczamy pole.

Podziemna - Pokaźnych rozmiarów, owalny zbiornik, który w porównaniu z miną naziemną - mieści więcej "nektaru". Zabawy z nią niestety również jest więcej. Musimy wykopać dół, umieścić i zakopać naszą niespodziankę. Jednego możemy być pewni - jej aktywacja pomaluje nie tylko delikwenta, który ją uruchomi, lecz również wszystkich jego kompanów wokół.

Systemy działania:

Pionowy strzał - Coś na wzór fontanny. Soczysty, pionowy wystrzał, którego uniknąć praktycznie nie sposób. Jeden cel padnie, reszta nieopodal - raczej nie oberwie.

Obszarowy rozprysk - Każdy z otworów umieszczonych wzdłuż osi miny - odpali strumień farby malujący całe otoczenie. Idealne rozwiązanie na pozbycie się wielu zawodników w jednym momencie.

Rodzaje aktywacji:

Nadepnięcie - Wiadomo. Standard. Charakterystyczne "Klik" i widzimy życie w skrócie.

Linka - Typowy Booby Trap. Zahaczamy nogą linkę aktywującą minę ukrytą gdzieś nieopodal. Lepiej i dobitniej zobrazuje jej działanie jeden z dołączonych filmików.

Zdalna aktywacja - Widzimy cel, uśmiechamy się do detonatora i podziwiamy chaos.

Pora na stały punkt programu – filmiki, czyli dość wordowskich znaków, pora na kilka filmowych przysmaków!

Przykład miny naziemnej. Pionowy strzał - aktywacja poprzez nadepnięcie.

Podziwiamy minę podziemną oraz poznajemy zasadę działania aktywacji poprzez linkę.

Pora na danie zdalne. Spokojnie - nietoksyczne :)

Jak zakopać, jak odpalić - urok miny podziemnej.

Bezlitosny przykład działania pionowego strzału. Nie tego porannego w łóżku, lecz popołudniowego w lesie :P

Można by pomyśleć, że gadżet ten nie posiada żadnych wad: jest tani, prosty w konstrukcji, efektowny i efektywny. Urozmaica wyposażenie pola, oferuje kilka zagrań. Strategicznie ulokowana mina zabezpieczy nasze tyły, zabezpieczy konkretne wejście, przejście czy obejście. Wiadomo. Problem pojawia się wtedy, gdy umieścimy ją w bezsensownym miejscu lub nie zadbamy o odpowiedni i staranny kamuflaż. Kolejny problem to samo pole. Gdy jest wielkie - mamy nikłe sznase powodzenia naszej zasadzki. No chyba, że dysponujemy masą min i saperami-tragarzami. Biorąc do kupy wszelkie za i przeciw, werdykt brzmi:

9/10 WICHAJSTRÓW MROKU!

Dowiedzieliście się dzisiaj jak skutecznie i oryginalnie wyeliMINować kogoś z gry. Trochę gadżetów już było. Co jeszcze nam zostało? Nie zdradzę. Idę podlać swoje rododenDRONY :P

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Gadżety na farbę:

#1 Minigun!

#2 Helikopter!

#3 Czołg!

#4 Wieżyczka!

#5 Bazooka!

#6 Granat!

#7 Mina!

#8 Dron!

#9 Łuk!

ROJO
24 lutego 2011 - 18:44

WeliMINOwałbyś/wyelimiMINOwałabyć czyjąś dumną MINĘ MINĄ z gry niepodMINOwanym podejściem?

Tak, chętnie zobaczyłbym/zobaczyłabym jak taki Klajmor z COD-a działa w realu! 93,9 %

Nie, nie uznaję takich taktyk. Tępię je również w grach. 4,1 %

Nie mam zdania. Wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 2 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.02.2011 19:02
👍
fisiu_1988
9
Legionista

Ciekawy gadżet:D Chętnie potestował bym taką zdalną mine na niektórych sąsiadach:D

24.02.2011 19:04
Artilio
odpowiedz
Artilio
47
Marimo

A mecha już zrobili?

24.02.2011 19:05
ROJO.
😜
odpowiedz
ROJO.
145
Magia Kontrastu

Cykl się jeszcze nie skończył :P

24.02.2011 19:26
SlaY91
😃
odpowiedz
SlaY91
15
Pretorianin

Widzę że bronie do paintballa bardzo dużo z militarią się wiążą ale co w tym dziwnego :D Ale ja bym na takie coś wpaść nie chciał. Nieprzyjemne to musi być - idziesz sobie i nagle booom ! ... Pozatym takie to nie fair ... Szczerze - wolałbym podejść i boomheadshotować.

24.02.2011 19:27
Harry M
odpowiedz
Harry M
146
Master czaszka

Cholera uwielbiam ten cykl. Ale ma moc :D I w ryj :D