Awesome Series – geniusz w czystej postaci! - Brucevsky - 14 marca 2011

Awesome Series – geniusz w czystej postaci!

Gry to równie wdzięczny temat do wszelkich parodii, jak filmy. Tych pierwszych wciąż jest jednak mniej, szczególnie naprawdę dobrych. Od kilku lat w sieci dostępna jest seria „Awesome” autorstwa Egoraptora, która dla mnie jest oznaką geniuszu w czystej postaci.

Każdy tytuł na świecie wydany na jakąkolwiek konsolę ma choć jeden element, do którego można się przyczepić. Głupie rozwiązania systemowe, przerysowane postacie czy naiwna fabuła są elementem nawet najlepszych pozycji dostępnych na rynku. Egoraptor to wie i dlatego zdołał w kilkudziesięciosekundowych filmikach stworzyć dzieła świetnie parodiujące określone pozycje.

Większość z nas od razu skojarzy Prince of Persia, Gears of War, Metal Gear Solid czy Legend of Zelda. To klasyki, elementy kanonu gier, a więc najwdzięczniejszy temat do parodii. Poniżej znajdziecie link do strony, na której są wszystkie materiały Egoraptora z wdzięcznej serii Awesome. Na początek polecam Prince of Awesome i Resident Awesome 4. Po nich już będziecie wiedzieć czego się spodziewać i albo obejrzycie wszystko w ciągu najbliższych kilkunastu minut, albo z niesmakiem opuścicie tamtą stronę klnąc na mnie i ten tekst.

Jeśli Wam się spodoba to przy Metal Gear Awesome będziecie już tylko żałować, że autor swojej pracy nie kontynuuje w takim stopniu jak kiedyś. W każdym razie polecam, bo pośmiać się można naprawdę konkretnie, jeśli oczywiście kogoś takie rzeczy akurat bawią.

Awesome Index

Brucevsky
14 marca 2011 - 10:44