Jakie miejsca odwiedzimy w Assassin's Creed: Revelations? - Cayack - 23 maja 2011

Jakie miejsca odwiedzimy w Assassin's Creed: Revelations?

Jak przekonuje Alexandre Amancio, po opuszczeniu Włoch, gracze będą mogli spojrzeć na świat Assassin's Creed z zupełnie nowej perspektywy. Jakie miejsca przyjdzie nam zwiedzić w Assassin's Creed: Revelations? Odpowiedzi (choć część już znaliśmy) udziela gameinformer, a niżej możecie przeczytać luźne tłumaczenie zamieszczonego tam artykułu. Zapraszam, i uczciwie ostrzegam o delikatnych spoilerach.

Masjaf

Tak jak w pierwszej części Assassin's Creed, historię w Revelations rozpoczniemy od wizyty w Masjafie. Ezio będzie zmierzał do twierdzy asasynów w poszukiwaniu wiedzy pozostawionej przez Altaira, jednak przekona się, że miejsce to zostało przejęte przez templariuszy.

Celem Ezio będzie odnalezienie biblioteki i dowiedzenie się więcej na temat zakonu. Początkowo nie osiągnie celu, jednak ma powrócić do Masjafu pod koniec gry. Jest wielce prawdopodobne, że to właśnie z wizyty w Masjafie poznamy odpowiedzi na niektóre z tajemnic świata Assassin's Creed.

Konstantynopol

To tu rozegra się większość akcji Assassin's Creed: Revelations. W tym mieście nawet Ezio, prawdopodobnie najlepiej wyszkolony asasyn świata, początkowo będzie dość zagubiony. Jednak w miarę rozwoju akcji, dzięki pomocy innych asasynów, zostanie wprowadzony w świat delikatnej polityki, jak i dobrze pozna samo miasto.

Konstantynopol to ogromna metropolia. Położona na dwóch kontynentach (częściowo w Europie, częściowo w Azji), jest centrum ówczesnego świata. Kontrolującym ważne szlaki handlowe. Właściwie wszystko co istotne, musiało przechodzić przez Konstantynopol, a nad nim sprawowało pieczę Imperium Osmańskie. Amancio tłumaczy, że to był jeden z głównych powodów, dla którego Europejczycy próbowali podróżować wokół Afryki.

Konstantynopol ma być podzielony na cztery dystrykty, znacznie różniące się od siebie nawzajem. Każdy ma mieć swój własny klimat.

Kapadocja

W odróżnieniu od innych miast w serii Assassin's Creed, Kapadocja nie jest zwykłym ośrodkiem zamieszkanych przez zwyczajnych cywilów. Ta podziemna (tylko jej część jest na powierzchni) twierdza jest miastem templariuszy. I nie tylko w sensie, że sprawują nad nim kontrolę - templariusze zaludniają Kapadocję. 

Wydawałoby się, że podziemne, przepełnione templariuszami miasto jest miejscem, którego Ezio powinien unikać. Jednakże, niewątpliwie to właśnie tam znajdują się istotne sekrety największych wrogów Ezio, dlatego ten będzie zmuszony zaryzykować i się tam zapuścić.

Rodos

O ile niekoniecznie odwiedzi to miejsce sam Ezio, to będzie ono przestrzenią zmagań w nowym trybie multiplayer. Pełne zamków i pałaców, które czynią z wyspy istną fortecę. Rodos w swej historii był zdobywany przez wiele różnych kultur, jednak w czasie akcji Revelations, na przejęcie go ma ochotę (i zamiar) Imperium Osmańskie.


Szczerze mówiąc, ja już mam trochę dosyć Ezio i z chęcią przyjąłbym informację na temat pełnoprawnej kontynacji jedynki i dwójki. Ale nic to, wyżej wymienione miejsca na pewno warte będą odwiedzenia, a zapowiadane fragmenty, w których będziemy mogli pokierować poczynaniami Altaira, tylko nakręcają moje oczekiwania na tę produkcję. Byłoby super, gdyby zbalansowali czas gry jednym i drugim bohaterem, choć to pewnie marzenie ściętej głowy. Ale kto wie, może będzie fajnie?

Cayack
23 maja 2011 - 21:22