Rojopojntofwiu #36 Gamingowy duet czyli historia narodzin Rock & Rojo i nasze plany na przyszłość - ROJO - 26 lipca 2011

Rojopojntofwiu #36 Gamingowy duet, czyli historia narodzin Rock & Rojo i nasze plany na przyszłość

Wszystko zaczynało się niewinnie, wręcz niepozornie. Prosty pomysł, dwóch pasjonatów branży plus konieczność poświęcenia czasu i włożenia niemało pracy w projekt. Sympatyczna zabawa w połączenie sił. Integracja na odległość dwóch zapalonych graczy, którzy w życiu osobiście widzieli się może raz na 10 minut. Dwa kreatywne nerdy: Remigiusz Maciaszek (Rock Alone) i Patryk Rojewski (Rojo). Co może gra Borderlands? Czym jest Glog? Co planujemy dalej? Historia przyjaźni, historia prawdziwa. Nie autopromocja, tylko analiza zjawiska i propozycja formy. Zapraszam.

Pomysłodawcą projektu był Rock. Odezwał się, zaproponował współpracę, zasugerował nazwę cyklu. Nie było z czym się spierać. Odrzucić taką propozycję to grzech. Poświęcić się, oddać dla idei - to wyzwanie. Od nas, dla Was. Z pasją i oddaniem. Takie nasze motto, cel i powołanie. 

Niewinne, wręcz poprawne początki wielkiej przygody

Wybieramy grę, łączymy się Skypem, lecimy według skryptu opisując najważniejsze elementy prezentowanego programu. Na spokojnie, analitycznie. Mimo pewnych różnic w poglądach na pewne sprawy, czy odmiennych podejść do niektórych tematów, dominowała zgoda. Konwencja dialogu, polemiki, dyskusji, spekulacji. Wszystko okraszone sklejką dostępnych materiałów video w charakterze tła dla konwersacji. Coś dla ucha, coś dla oka. Było o Guild Wars 2, Brinku, Wiedźminie 2, L.A. Noire i Preyu 2. Było ok, jednak czegoś nam brakowało...

Wszystko zaczęło się od materiału o Guild Wars 2. Czekamy na premierę gry jak mało kto. Są plany założeń kont prywatnych, jak i takich, specjalnie utworzonych pod nasz cykl.

Glog Borderlands, czyli narodziny nowej formy przekazu

W pewnym momencie uznaliśmy, że pora poeksperymentować trochę z formą naszych materiałów. Chwilowo (nie całkowicie) zdecydowaliśmy się zrezygnować z dotychczasowej konwencji na rzecz czegoś atrakcyjniejszego od strony audio-wizualnej. Postawiliśmy na co-op, padło na grę Borderlands. Lubimy te klimaty (postapokaliptyczna atmosfera legendarnego Fallouta), kochamy strzelanki, ubóstwiamy elementy RPG w grach nie będących pełnoprawnymi fabularkami, jak i takie z krwi i kości. Wybrana gra, proponująca wręcz wyborny na każdym kroku tryb współpracy i system rozwoju postaci - okazała się strzałem w dziesiątkę. Plan był jak zwykle prosty: nagrywamy wspólny co-op i rozmawiamy o samej grze. Gameplay miał więc być priorytetem, jednak szybko przeobraził sie w coś, co kompletnie przerosło nasze oczekiwania. To, co miało być daniem głównym, szybko przerodziło się w tło dla dysput na przeróżne tematy. Błahe, trywialne, kuriozalne, często komiczne jak i takie życiowe, bardzo poważne, istotne dla egzystencji naszej i widzów R&R (odchodzenie bliskich, choroby przewlekłe, dramaty życiowe, osobiste przejścia, analiza zjawisk społecznych oraz wydarzeń bieżących ze świata polityki, sportu, religii, sztuki, gier, muzyki i filmu). Są więc żarty zasłyszane, przeżyte, wymyślone, jak i te sytuacyjne, komentujące aktualne zdarzenie w grze. Z naszej strony, doszło nawet do implementacji pewnych stałych elementów programu, takich jak wierszyki ("Rock & Rojja", "Dla fanów", "Rojo strzela słowami", czy "Apogeum"), skecze w stylu Jackass, podróże różowym pimp-wozem, polecanie konkretnego utworu muzycznego, gry, dzieła literackiego lub kinematograficznego. Każdy z reguły znajduje coś dla siebie. Magia cyklu polega jednak na całkowicie przypadkowym zgraniu się dwóch różnych osobowości prowadzących: Rocka - spokojnego, kulturalnego, stonowanego, precyzyjnego, wybornego snajpera, mistrza obróbki video, raczącego materiał swoja twarzą w rogu ekranu, rejestrującą jego emocje podczas zabawy (już niedługo dojdzie również moja). Rojo to z kolei chaos niebojący się rzucić mięchem, ściana ołowiu odpalająca kontrowersyjne, często idiotyczne żarty, teksty, okrzyki. Jest i morfing głosu słuchawkami Logitech G35 (Gigant Mortal Kombat, kosmiczna wulgarna wiewiórka i Troll-ziomek), jak i legendarny już slogan: "Boom! Headshot!". Każdy ma swoją stylówę, preferowaną klasę, uzbrojenie, strategię. Magia kontrastu, zgrania i oddania. Uzupełniamy się i generalnie dobrze bawimy. Cykl Rock & Rojo doczekał sie również stałej wejściówki (utwór "Ain't no rest for the wicked") przywodzącej na myśl open'ery serialowe, która to z kolei prezentuje umiejętności wokalne Remigiusza. Cały projekt przyczynił się do powstania jakby nowej formy przekazu, którą śmiało nazwać można GLogiem (Game Logiem/Game Blogiem). Są więc blogi (patrz GP), Vlogi (Video Logi/Video Blogi a'la Moja Tuba Rocka, Moje uRojenia Roja czy vlogi Von Zaya) i to, co wyszło z naszego gameplaya w Borderlands.

Pandora to z Rockiem nasz drugi dom:)

Komentarze, czyli jazda po jeździe

O tym czym mogą być komentarze do materiału głównego (czy jest to tekst, video czy podcast) pisałem w 24 odcinku Rojopojntofwiu (Art pod artem). Podobnie jest na serwisie YouTube, na którym to staramy się z Rockiem głosić zacną prawdę i chorą banię. Komentarze tam, mimo, że krótsze niż gdzie indziej, potrafią rozbroić, zwrócić uwagę na coś istotnego, wytknąć nam nasze błędy w graniu, pomóc, zainspirować, zmobilizować, dać powera, nadzieję, pocieszyć, podnieść na duchu. Pojawiają się fanowskie filmy, komiksy, piosenki, wiersze, koszulki i tapety zainspirowane naszą dwójką. Dziękujemy. Czytamy, rejestrujemy, pamiętamy. Nie zamierzamy się jednak w żadnym stopniu zmieniać, co najwyżej rozwijać. Modernizować formę, wzbogacać treść. Nie zatracimy więc własnego, naturalnego "Ja", a o wodzie sodowej robiącej boom headshota również nie będzie mowy.

I wszystko jasne:) Pora zaboomheadshotować świat!!!

Plany na przyszłość, czyli co-op priorytetem

Na Borderlandsie jazda z R&R się nie skończy. W planach mamy Call of Duty: Black Ops (tryb Zombie), Left 4 Dead, Dead Island, Titan Quest, Runes of Magic i nasze danie główne, na które czekamy z niemałym apetytem. Mowa o Guild Wars 2. Wiele osób proponuje nam przeróżne gry, w które powinniśmy zagrać. Nie jest to jednak takie proste, albowiem nie zawsze obydwoje dany program posiadamy. Nie zmienia to jednak faktu, iż będziemy się starać robić materiały z najgłośniejszych gier (które nadejdą) oferujących co-op na poziomie. W planie mamy wprowadzenie całkowicie nowego systemu prezentacji gier.

Co-op nową formą poznania gry, Glog nowym sposobem przekazu informacji i kontaktu z widzami.

Gameplay + co-op. Z priorytetu w dalszy plan. Tło dla rozmów, dyskusji nie zawsze związanych z samą grą. Forma interaktywnego pamiętnika dwóch zapaleńców? Być może. Piękna to jednak historia i wspaniała zabawa. Integracja praktycznie obcych sobie ludzi, których połączyła gra, wspólna pasja i oddanie dla branży. Każdemu, absolutnie każdemu życzę takiego kompana. Druha, z którym wspólnie można odkrywać i przeżywać magię światów wirtualnych.

Kanał Rocka (Rock Vlog) / Kanał Roja (ŚWIATY uROJONE)

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Rojopojntofwiu:

#30 Ten wspaniały '98...

#31 Dodajemy również grę!

#32 Szlaban

#33 Gazety komputerowe kontra serwisy informacyjne

#34 Strach przed wielkim światem

#35 Trolle i Farmerzy, czyli uzupełnienie 13 odcinka

ROJO
26 lipca 2011 - 18:12
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.07.2011 18:39
raziel88ck
👍
raziel88ck
158
Reaver is the Key!

1

spoiler start

Kawał dobrej historii, ale niestety muszę iść, a gdy wrócę, doczytam do końca.

spoiler stop

26.07.2011 18:57
odpowiedz
śmigli
37
Generał

Dokończenie Borderlands, Call of Duty:Black Ops, Dead Island, Runes of Magic, Gulid Wars 2? Mimo to, że darzę Was sympatią, uwielbiam Was oglądać to nie wierzę, że się wyrobicie z tym wszystkim. Chociaż w sumie - powolutku i do przodu. Powodzenia, oby tak dalej.

26.07.2011 19:10
Harry M
😒
odpowiedz
Harry M
150
Master czaszka

Ech, a obiecywałeś, że raz ze mną zagrasz...

26.07.2011 19:21
👍
odpowiedz
Mortyfikator
20
Pretorianin

Świetnie ujęte ;D też nie mogę się doczekać Guild Wars 2 w waszym wydaniu ;D

26.07.2011 19:47
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
100
Generał

Ja wam polecam Resident Evil 5.
Plusy: Zombie (nieklasyczne, ale ich inteligencja sprawia, że gra jest dynamiczna i bardziej wymagająca), gra kładzie nacisk na współprace szczególnie na najwyższym poziomie trudności (to nie takie spacerki jak w Borderlands nie współpracujesz nie żyjesz), fabuła jest głupawa, więc spokojnie będziecie mogli rozmawiać nie obawiając się że coś ważnego wam umknie, gra w pewnym miejscu odwołuje się do Mad Max2 (obaj lubicie ten film), jak najlepiej powalić umarlaka... strzałem w głowę, gra jest tania jak barszcz 30 zł
Minusy: Rock nie lubi zombie i któryś z was będzie musiał grać jako kobieta, Game for Windows Live (nie każdemu odpowiada ta usługa).

26.07.2011 19:49
👍
odpowiedz
zanonimizowany304708
23
Centurion

Oglądam wasz cykl na bieżąco :) Naprawdę świetna robota Panowie! Wprowadziliście bardzo sympatyczną i lekką do oglądania formę przekazu na youtube. Kontrast Waszych osobowości + nieskrępowana rozmowa na przeróżne, interesujące tematy + ciekawy gameplay w co-opie + bardzo duża dawka humoru (czasem tak porytego, że nietrudno wybuchnąć śmiechem :D btw. gagi z jackassa miażdżą :D) to naprawdę świetne połączenie. Krótko mówiąc: trzymajcie tak dalej ;) Ze swojej strony życzę Wam powodzenia w tworzeniu dalszych materiałów i dziękuję za uprzyjemnienie mi (i nie tylko :P) wakacji. Pozdrawiam i BOOM HEADSHOT :D

PS. Rojo, kamerka z tego co widziałem szczęśliwie dotarła, więc kiedyż to można się spodziewać Twego lica w lewym górnym rogu na filmikach? :D

26.07.2011 19:53
DM
odpowiedz
DM
173
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

pierwsze 2-3 częsci można obejrzeć, ale z odcinka na odcinek robi się coraz bardziej nudnie niestety.... każda część jest już taka sama, o tym samym, nie wspominając, że borderlands jest non stop takie samo - zero zróżnicowania tam jest, a levelowanie może interesować tylko grającego - ludzie oglądają bardziej jak BigBrothera - "podsłuchajmy kolejną rozmowę telefoniczną dwóch gości..."

przydałaby się zmiana gry

26.07.2011 20:26
👍
odpowiedz
zanonimizowany777435
34
Senator

Dwóch gamingowych zapaleńców , których połączyła zacna idea głoszenia prawdy poprzez świetnie z resztą realizowane nagrania.Powstaliście dosłownie na naszych oczach - my gameplayowi czytelnicy śledziliśmy rozwój cyklu R&R nieustannie kibicując i dopingując do dalszej pracy... Ale jednak czegoś brakowało... To była dynamika :) I jednemu , i drugiemu widocznie aż rwało się z ust : Dajcie mi pograć :D. Widocznie pragnęliście wpompować w wasze nagrania więcej serca , oddania , bo choć i tak włożyliście w cykl , to co mogliście , wam jak zwykle zresztą ;] było za mało... Zrobiliście krok dalej eksperymentując z Borderlands. Przeszliście ze sztywnego toku w nagrania o luźnej formie oraz nieobliczalnym rozwoju zdarzeń... Czego po nich oczekiwać , czego można się spodziewać ?

Nigdy nie wiadomo... ;-]

Ale za to jedno jest pewne - w swojej misji będą trwać dopóty , dopóki ktoś im nie zaserwuje soczystego Headshota , który rozkwasi ich czerepy niczym mały , niewyżyty bachor znęcający się nad talerzem spaghetti. Nikt długo z wami nie wytrzyma , a zwłaszcza z jednym , ten drugi pożyje trochę dłużej... :) Moim zdaniem przedstawiacie coś na wzór dwóch stron może nie moralnej :P , ale jednak jakieś tam barykady... Ten drugi to spokojny , flegmatyczny , czasem nawet chłodny ;) facet , który odznacza się w moim odczuciu niebywałym opanowaniem , którego dawno szczerze powiedziawszy nie spotkałem. Znamy go stąd , z gameplay'a , jak i z Jego kanału na Youtube. Oglądamy , słuchamy , czytamy , śledzimy , analizujemy... Po prostu doceniamy pracę. Jak już możecie się domyślić , to mówię tu oczywiście o Rocku....

Natomiast Rojo.... ROJO to diabeł tasmański , antychryst , pozytywnie zakręcony świr , nieobliczalny maniak oraz niepojęty przez nikogo ( no może jedynie przez własną żonę ;) dziwak. Jednym słowem mówiąc nie używając żadnych górnolotnych superlatyw - swój chłop. Czasem potrafi przeistoczyć się w pewnego rodzaju grającą bestię żądną jedynej ekstazy , którą się żywi - a jakże by , nic innego jak krwawych headshotów odbywających się przy akompaniamencie chaotycznych krzyków (prawdopodobnie rytualnych ) mających na celu wyrażenie wszechobecnej ekscytacji obecnie maltretowaną grą. Co ja plotę - po prostu ma gość łeb na karku , lecz powaga i jakiekolwiek moralne opory już dawno z niej wybyły... Nawiązując do 19 # rozkminy , to Rock byłby tym dobrym mędrcem (+ 10 do skilla za brodę ;) , który siłą rzeczy większość czasu spędza w swojej samotni , a Rojo - złym i brzydkim :P Może i brzmi to dość absurdalnie , ale taka jest prawda. Od was dla nas , bez trzymanki i z humorem , a szczerze powiedziawszy oczekiwałem tego od samego początku. Mam nadzieję , że idea wam przyświecająca nigdy nie umrze , ale z takim teamem taka rzecz raczej do możliwych nie należy. :)

26.07.2011 20:29
dzony600
odpowiedz
dzony600
41
ru ru ru rurkowców

[7] no dokładnie... dla mnie ktoś jest niezłym no-lifem jak wszystko obejrzał

zamiast pograć z kumplem oglądać jak ktoś gra? rozumiem jedno-dwu odcinkowy gameplay, ale ludzie :D

26.07.2011 20:30
€xis
odpowiedz
€xis
52
Konsul

Ja bym dla odmiany proponował zupełnie inną grę - najlepiej coś, z dużym otwartym i zróżnicowanym w miarę światem, ale też żeby starczyło na długie godziny grania. Może coś z RPG/Hack'n'Slashy? Diablo II, bądź Sacred(ew. jeśli liczyć na bardzo duże zróżnicowanie terenu to Silverfall) imo było by bardzo fajnym rozwiązaniem ;) A i H&S to wg mnie gatunek, który bardzo by się nadawał do Waszej formy, moglibyście jeszcze więcej gadać i na tym się bardziej skupić, a gameplay i tak idzie do przodu ;P Bo dlaczego zawsze strzelanki? I dlaczego tylko gry nowe? Są gry, których tysiąc pięćset sto dziewięćset nowych gier nie pobije, a wyszły już długi czas temu.(Dead Island jest nowy, Call of Dupa jest dosyć nowy, GW2 jeszcze nie ma, ale na to akurat mam największe nadzieje, że wyjdzie wam to fenomenalnie)

Sam nie oglądałem wszystkich odcinków z racji niezbyt dużej ilości czasu wolnego w wakacje, ale postaram się nadrobić ;P Ogólnie oglądałem Was i bardzo mi się cykl podoba. Pierwsze odcinki, jeszcze o GW, Wiedźminie 2, Brinku oglądałem również ;)

btw: fajne logo boom headshot ;p

26.07.2011 20:46
piotr432
odpowiedz
piotr432
86
Warrior

Ogądałem was od początku :) Niestety byłem na gdziałce i przegapilem troche odcinków waszego cyklu z Bordeland'sa :( . A z racji tego , że mam wolny internet obejrzenie ich by było wielką trudnością. Możecie powiedzieć co z Von Zayem i jego udziale w Rock&Rojo ? Rojo w tekście opisującym Rock'a zapomniałeś o jego "latającym towarzyszu" :) A zagrać możecie np. w Call of Duty Modern Warfare 2 który ma tryb Spec Ops. A na koniec BOOMDUPSHOT!!! :D

26.07.2011 21:55
Night_Wolf
odpowiedz
Night_Wolf
33
Centurion

Co tu dużo mówić/pisać, po prostu odwalacie fantastyczną robotę. Oby Wam się nie znudziło i żebyście nie stracili zapału tego Wam i nam czytelnikom/widzom/słuchaczom życzę :)

27.07.2011 11:21
odpowiedz
zanonimizowany639270
31
Generał

Zajebista seria :D. Nie wiem jak się dobraliście ale zajebiście się uzupełniacie :). Tak trzymaj ROJO. BOOOOMHEADSHOT.

27.07.2011 11:29
Orlando
😊
odpowiedz
Orlando
42
Smile Smile Smile

Grajcie w Stara 2 na ladderze 2vs2. Commandos 2 też ma coopa, jeśli się czujecie na oldsql. Splinter Cell: Convition? Może Killing Floor? Mogę nawet z wami zagrać. =)

27.07.2011 12:00
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu

Od dnia dzisiejszego, tj. wraz z premierą 18 odcinka, będzie widoczna również moja głowa w rogu ekranu:)
Dziękujemy za ciepłe słowa, nie zawiedziemy Was:)

27.07.2011 17:37
odpowiedz
śmigli
37
Generał

ROJO. --> Widziałem i powiem Ci, że prezentuje się to świetnie. Dobrze, że kupiłeś tą kamerkę i mam od razu pytanie. Wiem, że nie korzystałeś z niej jeszcze nadzwyczaj dużo, ale jak do tej pory się sprawuje?

27.07.2011 18:17
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
149
Magia Kontrastu

Bardzo spoko, wiem, że tego nie widać (słabe oświetlenie), ale to kwestia ustawień. Dzisiaj to poprawiłem i przy R&R w TF2 powinno być fajnie.

28.07.2011 10:30
Hokagen
odpowiedz
Hokagen
3
Junior

Oglądając Waszą grę w TF2 , bawiłem się tak jakbym wraz z kolegą grał właśnie w tą grę , czyli bardzo dobrze ;]
Z początku nie mogłem przyzwyczaić się do tego , że na ekranie jest twarz Roja ( Rojo ) , ponieważ nie mogłem się skupić na Waszej grze tylko oglądałem Twoje pozytywne reakcje na grę jak i na rozmowę :) , jednak teraz to dla mnie nie problem zamiast rozgrywki oglądać Wasze twarze i słuchać tylko tego o czym rozmawiacie . Wiadomo , że grę też się ogląda , ale to Wasze twarze dodają tej rozgrywce smaczku ;] .
Gratulację za tak udany i dobrany duet jakim jest Rock&Rojo ( Rojo&Rock ) .

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze