My ludzie lubimy się kłócić - RazielGP - 4 stycznia 2012

My, ludzie lubimy się kłócić

Na pomysł niniejszego felietonu wpadłem wczoraj wieczorem, po przejrzeniu w sieci kłótni pomiędzy ludźmi, mającymi całkiem odmienny punkt widzenia. Na samym "GOLu" bez trudu można wyłapać setki takich tematów gdzie spotykają się dwie grupy przeciwnych względem siebie upodobań. Sam osobiście lubię wdawać się w część takich dyskusji, jednak z dzisiejszej perspektywy stwierdzam, że wielu z nas za bardzo daje się ponosić emocjom. Czy nie można porozmawiać ze sobą kulturalnie, albo zrozumieć drugą osobę?

Temat jest nieważny, bo każdy sprowadza sie do jednego - kłótni. Nieważne czy jest to motoryzacja, gry, platformy służące do grania, sprzęty elektroniczne, polityka czy religia. Poziom wypowiadających się ludzi, często w takich przypadkach spada do zera. Są też tacy, którzy celowo podburzają drugich, aby później śmiać się do rozpuchu jedząc przed ekranem monitora popcorn. Inni zaś nie potrafią zrozumieć drugiej osoby, a raczej odmiennego gustu. Zastanówmy się, jaki byłby świat gdyby każdy preferował jedną, jedyną słuszną rzecz? Przykładowo, każdy uwielbiałby kolor niebieski. Nie sądzicie, że taki świat byłby zwyczajnie nudny, a my całkowicie bezpłciowi?

I nie chodzi mi oto aby nie wdawać się w dyskusje, ale przede wszystkim oto aby owa dyskusja była kulturalna, na poziomie, nie dając się sprowokować drugiej osobie. Podać własne argumenty, "posłuchać" argumentów innego człowieka, spróbować wzajemnie sie zrozumieć i postanowić, że każdy z nas ma rację, ale całkiem inną, która zależy od indywidualnych upodobań.

Dziękuję za uwagę.

RazielGP
4 stycznia 2012 - 12:29