squaresofter

najnowszepolecanepopularne

Recenzja gry The Fruit of Grisaia

Czego oczekują gracze po tegorocznym E3?

Za jakimi grami z 2017r. będziemy tęsknić?

Najlepsze z najlepszych: PlayStation

W co gracie w weekend? #278: Powrót do LittleBigPlanet

W co gracie w weekend? #277: Umineko - horror, na który czekałem 20 lat. Koniec przygody z GTA Online

W co gracie w weekend? #269: Poszukiwanie kul w Dragon Queście XI i skarbów w Uncharted 3

Witajcie drodzy gracze. Jakie gry ogrywacie tym razem? U mnie po staremu. W Dragon Queście XI  mam już 122 godziny na liczniku i jestem w trakcie zbierania ostatniej z sześciu kul. Przykręciłem też mocno śrubę w trybie wieloosobowym Uncharted 3. Postanowiłem, że pochwalę się dziś jednym ze swoich największych osiągnięć w serii Naughty Dog i powiem w kilku słowach o tym jak ciężkie jest życie poszukiwacza skarbów. Zapraszam do lektury i komentarzy.

czytaj dalejsquaresofter
30 września 2018 - 17:30

Anime Corner #28: My Hero Academia i Attack on Titan oraz Flavors of Youth

Zabierałem się z pisaniem tego tekstu bardzo długo, ale postanowiłem, że nie zrobię tego, dopóki nie nadrobię zaległości związanych z My Hero Academia. W kilka dni obejrzałem jej drugi i trzeci sezon i chciałbym się podzielić z Wami wrażeniami na ten temat. Napisałem też w kilku słowach o Attack on Titan, gdyż w końcu dzieje się coś ciekawego w tej serii. Mam również gościa w dzisiejszym odcinku Anime Cornera. Czarny Wilk zajął się japońsko-chińską animacją pt. Flavors of Youth.

czytaj dalejsquaresofter
27 września 2018 - 17:50

W co gracie w weekend? #268: GTAV - gra, która się nie starzeje

Cześć. W co gracie w ten weekend?

W dzisiejszym odcinku chciałbym się skupić na GTAV. Staram się od czasu włączyć i inne gry, ale produkcje Rockstara mają w sobie tyle czaru, że gracz prędzej czy później sam zechce poświęcić im cały swój wolny czasu.

czytaj dalejsquaresofter
21 września 2018 - 15:36

W co gracie w weekend? #267: DQXI, Muv-Luv, Bioshock 2 i Super Stardust HD

Cześć. Kolejny weekend z grami przed nami, więc dajcie znać co też teraz ogrywacie. Dragon Quest XI wciągnął mnie nie na żarty, ale od czasu do czasu włączam też i inne gry, żeby trochę od niego odpocząć. Jeden z czytelników na Facebooku pytał mnie ostatnio dlaczego nie informuję już na łamach W co gracie w weekend? o postępach w Muv-Luv, więc postanowiłem, że wyję naprzeciw jego oczekiwaniom i zajmę się tym tematem w dzisiejszym odcinku. Oprócz tego wróciłem do multiplayera w Bioshocku 2 i do produkcji mojego ulubionego fińskiego studia, Housemarque pt. Super Stardust HD. Ostrzegam, że niniejszy wpis zawiera spoilery. 

czytaj dalejsquaresofter
15 września 2018 - 10:58

W co gracie w weekend? #266: Dragon Quest XI - Wielki powrót smoczej serii

Na najnowszą odsłonę Dragon Questa czekałem 12 lat. Przez ten czas Square Enix robiło z tą serią wszystko co chciało, ale nie potrafiło zrobić jrpga przeznaczonego dla samotnego gracza, takiego jak Dragon Quest VIII na PS2. Zamiast wyprodukować DQIX na PS3, to wydali go na NDSa i była to gra przeznaczona do kooperacji dla czterech graczy, gdzie kierowaliśmy jedynie awatarami pozbawionymi osobowości. Z DQX było jeszcze gorzej, bo z serii przeznaczonej dla samotników zrobiono mmo wymagające płacenia abonamentu. SE wydało dziesiątkę na Wii,  WiiU, PC, PS4 i Switch, tylko zapomniało o jednym. Zapomniało ją wydać na zachodzie. Tak właśnie Japończycy pracują nad rozpoznawalnością marki na świecie. 

czytaj dalejsquaresofter
8 września 2018 - 16:12

W co gracie w weekend? #265: Onimusha - Samanosuke kontra demony w feudalnej Japonii

Wiadomość o remasterze Onimushy: Warlords na Gamescomie bardzo mnie ucieszyła. Nie zamierzam go kupować, gdyż posiadam cztery części tej serii w kolekcji od dawna. Postanowiłem jednak wykorzystać to wydarzenie w celu przypomnienia sobie i innym oraz wyjaśnienia laikom czym tak naprawdę jest gra, która rozbudziła na nowo moją miłość do gier wideo czternaście lat temu.

czytaj dalejsquaresofter
2 września 2018 - 13:54

W co gracie w weekend? #264 - Far Cry 2: Łowca diamentów na gigancie

Witam. U mnie w dalszym ciągu Far Cry 2 na tapecie. Jeśli interesuje Was mój progres w produkcji Ubisoft Montreal lub jeśli chcecie dodać coś od siebie, to zapraszam do dalszej części tekstu. Życzę wszystkim udanego weekendu, oczywiście nie tylko przy grach.

czytaj dalejsquaresofter
24 sierpnia 2018 - 19:09

Anime Corner #27: Attack on Titan 3 i klasyki z lat osiemdziesiątych

Dzieje się w świecie anime. Od ponad miesiąca możemy śledzić losy Erena i spółki w najnowszym sezonie Attack on Titan. Coraz bliżej premiera Fairy Tail, na które wprost nie mogę się już doczekać, ale to wcale nie znaczy, że dziś w Anime Cornerze poczytacie jedynie o nowościach. Mój dzisiejszy gość, Froszti, napisał w kilku zdaniach o dwóch klasykach z lat osiemdziesiątych. Pierwszy z nich, Sakigake!! Otokojuku, to hołd oddany legendarnemu Hokuto no Ken, o którym pisałem na łamach tego cyklu jakis czas temu i mam wielką ochotę wrócić do przygód nieustraszonego Kenshiro. Drugą serią, na której skupił się dziś mój dzisiejszy gość, jest Arcadia of My Youth: Endless Orbit SSX, a więc pirackie anime z czasów, gdy robienie pirackich anime nie było jeszcze modne.

Zapraszam do lektury. Jeśli znacie jakieś ciekawe, warte polecenia, japońskie animacje, to dajcie o nich znać w komentarzach. W ten sposób poznałem przecież Seven Deadly Sins, na które zachorowałem i wciąż wyglądam jego kolejnej serii.

czytaj dalejsquaresofter
22 sierpnia 2018 - 11:42

W co gracie w weekend? #263 - Far Cry 2, czyli afrykańskie piekło

Z moich planów na poprzedni weekend niewiele wyszło, gdyż chęć zostania Prawdziwym Synem Imperatora była we mnie tak wielka, że Warhammer 40,000: Space Marine pochłonął mnie do takiego stopnia, że zupełnie zapomniałem o innych grach a Crysisa 2 odpaliłem dopiero dwa dni temu. Warto było jednak wrócić do produkcji Relic Entertainment po pięciu latach, bo dzięki temu miałem sposobność poznać kilku świetnych graczy, a jeśli jest coś lepszego od orczej eksterminacji, to jest to orcza eksterminacja z trzema innymi graczami. Żegnam się z tą strzelaniną z podniesionym czołem a skoro udało mi się zabić w niej 40000 tysięcy razy, postanowiłem wrócić do Far Cry 2 po sześciu latach, aby załatwić z nim swoje niedokończone sprawy.

czytaj dalejsquaresofter
17 sierpnia 2018 - 15:38

W co gracie w weekend? #262

Cześć. Co ogrywacie tym razem? W moim przypadku w grę wchodzi bardzo długi weekend, który potrwa ponad tydzień, więc postaram się poważnie przycisnąć ogrywane gry. Nieraz pisałem już o Warhammerze 40000: Space Marine i Crysis 2, ale pisałem o nich bardziej w kontekście rozgrywki przeznaczonej dla wielu graczy. Tym razem skupię się na ich kampaniach dla jednego gracza. Wspomnę też coś o skromnych postępach w Radiant Historii, gdyż udało mi się znaleźć trochę czasu i w nią pograć. Życzę wszystkim udanego weekendu, oczywiście nie tylko przy grach. 

czytaj dalejsquaresofter
9 sierpnia 2018 - 20:13