Czy da się kontrolować Zergi? - hongi - 9 listopada 2017

Czy da się kontrolować Zergi?

W kolejnym odcinku Biblioteczki Gracza #34 przedstawiam wam następne opowiadanie promujące dodatek StarCraft 2: Heart of the Swarm. Będzie nim historia o tytule „Pretendentka”. Tym razem znów będą Terranie, którzy kolejny raz będą chcieli spróbować kontrolować Zergi. Czy wyjdzie im to na dobre? Czy może Zergi zjedzą wszystkich ludzi? Zapraszam na krótki tekst.

Matthew Maxwell jest w Polsce autorem nieznanym. Napisał kilka książek oraz opowiadań, w tym jedno dla firmy Blizzard. Właśnie to – Pretendentka (the Teacher). Nic więcej nie mogę powiedzieć o pisarzu, ale patrząc po lekturze tej opowieści, mógłbym zapoznać się z innymi jego opowiadaniami. Szkoda, że u nas jest on niewydawany.

Czy da się kontrolować Zergi? Czy Terranie mogą kontrolować Zergi? Wielu, na przestrzeni dwóch gier oraz masy książek i opowiadań, próbowało to robić, ale niewielu się to udało. Jedną z nich jest doktor Loew, która opracowała swoiste przeredagowanie genetyczne mózgów Zergów, w tym przypadku hydralisków i podporządkowanie ich swojej woli. Jej badania były czysto altruistyczne, lecz pułkownik Garra, pod rozkazami samego Arcturusa Mengska, mieli trochę inne plany.

Ciekawi was, jak potoczyła się sprawa z panią doktor i pułkownikiem oraz oswojonym hydraliskiem o imieniu Dennis? By się tego dowiedzieć, nie ma innej możliwości, jak przeczytać 38 stron opowiadania. Autor Matthew Maxwell spisał się wyśmienicie. Są moralne wybory, flaki i tajemnica, która się kryje nad kontrolą Zergów. Czego chcieć więcej? Czytać i się dowiadywać.

Podsumowując, Pretendentka to naprawdę fajne i ciekawe opowiadanie o kontroli Zergów. Nietrudno jednak podczas lektury przewidzieć koniec tej opowieści. W niezmieniony sposób zachęcam do czytania. Coraz bardziej podobają mi się opowiadania promujące dodatek Heart of the Swarm. Jest coraz więcej krwi i Zergów. A to cieszy, nie tylko na ekranie podczas grania w grę, ale również w głowie w trakcie czytania. Jak zawsze polecam.

Link to angielskiego opowiadania znajdziecie tutaj.

Link to polskiego opowiadania, które ja bardziej preferuję, znajdziecie tutaj.

Opowiadania do gry StarCraft II: Wings of Liberty

1 - #01 Kameleon (Changeling)

2 - #02 Statek-matka (Mothership)

3 - #03 Przełamanie (Broken Wide)

4 - #04 Przypadkowe Straty (Collateral Damage)

5 - #05 Wykradając Grzmot (Stealing Thunder)

6 - #06 Kolos (Colossus)

 

Opowiadania do gry StarCraft II: Heart of the Swarm

7 - #01 We krwi (In the Blood)

8 - #02 Demony wojny (A War On)


Inne książki o StarCrafcie:

Starcraft: Krucjata Liberty`ego

StarCraft: W Cieniu Xel’Nagi

StarCraft: Nim Zapadnie Ciemność

StarCraft2 : Punkt Krytyczny.

StarCraft II: Diabelski Dług

Inne komiks o StarCrafcie:

StarCraft: Frontline tom 1.


hongi
9 listopada 2017 - 20:55