Newsy BG #02 - dziś Egmont daje nadzieję - hongi - 7 października 2019

Newsy BG #02 - dziś Egmont daje nadzieję

Hejka. Znów dla was mam kilka informacji odnośnie książek i komiksów opartych na grach. Zaskoczony jestem faktem, że każda nowa gra o większym budżecie, musi posiadać jakieś rozwinięcie swojego uniwersum. Promocja gry nie odbywa się już tylko za sprawą targów i reklam oraz zapowiedzi w gazetach lub Internecie. Teraz obok wielu gadżetów są również dodatkowe historię. Te darmowe i te płatne. To mnie osobiście bardzo cieszy. Żałuje tylko, że nie mieszkam w USA lub Japonii. Tam dopiero fan gier i czytania może dokupić sobie co zechce. Zapraszam więc na drugi tekst z newsami na temat tych rzeczy, które warto poczytać po ukończeniu gry.  W dzisiejszym odcinku Bloodborne, Lara Croft, Sonic oraz krwawy Gears of War. 

Info z Polski

Egmont

Pisałem ostatnio, że na świecie już od jakiegoś czasu można czytać komiksy z serii Bloodborne, a tutaj mam dobrą wiadomość z naszego podwórka. Egmont zapowiedział na grudzień pierwszy zbiorowy tom zawierający 224 stron komiksu opartego na tej brutalnej gotyckiej grze. Cena okładkowa 79,99 zł.  Czyżby to początek wypuszczania komiksów o grach w Polsce? Mam taką nadzieję. Czekam na kolejne tytuły. Link do zapowiedzi macie tutaj.

 

Info ze świata

Darhorse Comics

Dla miłośników Lary Croft Dark Horse w styczniu wypuści coś mega. Drugi tom w postaci 472 stronicowego omnibusa, który będzie zawierał takie opowieści, jak: Tomb Raider Volume 2, Tomb Raider: Survivor's Crusade oraz Tomb Raider: Inferno. Szkoda, że u nas nie ma czegoś takiego. Może za jakieś 20 lat będzie nas stać na takie wielkie omnibusy i będą one wydawane u nas tak sam często, jak to się dzieję za granicą. Link do zapowiedzi macie tutaj.


Titan Comics

Titan Comics zapowiedział w styczniu wypuszczenie zbiorowego komiksu Bloodborne: The Veil, Torn Asunder Vol.4 składająca się z zeszytów od 13 do 16. Coraz więcej ochoty sobie robię na te komiksy. Może więc wreszcie zagrałbym też w samą grę. Link tutaj.


IDW Comics

W październiku dzięki IDW Comics ukarze się kolejny zeszyt o przygodach niebieskiego jeża o imieniu Sonic. To już 21 komiks z serii, a w nim Tails zostaje zaatakowany w swoim laboratorium przez Zomboty w trakcie odkrywania lekarstwa na Metal Virus. Zomboty, metal wirusy to coś, o czym nawet ja mam ochotę poczytać. Szkoda, że nie jestem fanem Sonica. Lika macie tutaj.

 


To nie wszystko od IDW Comics. Mamy jeszcze w związku z premierą Gears of War 5, także nowy komiks do czytania. Tak moi drodzy. Nowe przygody opancerzonych żołnierzy z wielkimi giwerami trafiły do sklepów. Gears of War: Hivebusters numer 2 możecie już zakupić. Seria będzie się składać z 5 komiksów i odpowiedzialnym za nią jest Kurtis Wiebe, autor innego komiksu o gearsach pt. Rise of RAAM. Alan Quah będzie wszystko rysował. Akcja skupi się na drużynie Scorpio, która po sukcesie zniszczenia jednej z wylęgarni na wyspie Pahanu, musi teraz zemścić się za zniszczenie wioski jednego z członków zespołu. Komiks wygląda obłędnie, a do mocnego finału musimy jeszcze poczekać kilka miesięcy. Link jak zawsze tutaj.


Ok to tyle jeśli chodzi o kolejne newsy. Cieszy, że wydawnictwo Egmont wzięło się również za pozycje związane z grami. Może w przyszłym roku zobaczymy przetłumaczone na nasz rynek takie tytuły jak Dark Souls, Gears of War, czy mój ulubiony StarCraft. Tego sobie i wam życzę. A jeśli ktoś z wydawnictwa to czyta to poproszę w pierwszej kolejności InJustice. Ta seria jest równie brutalna jak komiksy Scotta Snaydera i uważam, że nabywcy w Polsce się znajdą. Ręka do góry kto lubi, gdy Superman przechodzi na złą stronę i dostaje po dupie od Batmana.? Tak też myślałem. Pozdrawiam i nie zapomnijcie o czytaniu… Tuż po graniu. 

Inne moje newsy:

#01 Newsy BG – czyli coś dla graczy czytających

hongi
7 października 2019 - 08:23

więcej na temat

Opisywane gry

BloodborneBloodborne: The Old HuntersGears of WarGears of War 2Gears of War 2: All Fronts CollectionGears of War 3Gears of War 3: Forces of NatureGears of War 3: RAAM's ShadowGears of War 4Gears of War Triple PackGears of War: JudgmentGears of War: Ultimate EditionRise of the Tomb RaiderRise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the WitchRise of the Tomb Raider: Blood TiesShadow of the Tomb RaiderShadow of the Tomb Raider: The ForgeShadow of the Tomb Raider: The Grand CaimanShadow of the Tomb Raider: The NightmareShadow of the Tomb Raider: The Path HomeShadow of the Tomb Raider: The PillarShadow of the Tomb Raider: The Price of SurvivalShadow of the Tomb Raider: The Serpent's HeartSonic Forces: Speed BattleSonic Free RidersSonic Gems CollectionSonic GenerationsSonic HeroesSonic ManiaSonic Mega Collection PlusSonic RidersSonic Riders: Zero GravitySonic RushSonic Rush AdventureSonic the FightersSonic the HedgehogSonic the Hedgehog 2Sonic UnleashedTomb RaiderTomb Raider II: The Dagger of XianTomb Raider II: The Golden MaskTomb Raider III: Adventures of Lara CroftTomb Raider III: The Lost ArtifactTomb Raider: AnniversaryTomb Raider: ChroniclesTomb Raider: LegendTomb Raider: The Angel of DarknessTomb Raider: The Last RevelationTomb Raider: Underworld - Beneath the AshesTomb Raider: Underworld