Szybka rozkmina #35 Kompletujecie znajdźki? - ROJO - 28 października 2011

Szybka rozkmina #35 Kompletujecie znajdźki?

Wam też spędziły sen z powiek?

Z reguły trudno je znaleźć, ciężko zdobyć. Porozmieszczane w różnych zakątkach świata gry, czekają na gracza pragnącego skompletować je w 100%. Stanowią za równo urozmaicenie samej rozgrywki, jak  i zaburzenie jej odbioru poprzez rozproszenie naszej uwagi. Wypełniają wirtualną przestrzeń fundując nam dodatkowe wyzwania. Obligatoryjna pierdoła wciskana na siłę, która przeszkadza w zabawie czy przyjemny element kolekcjonerski? Kompletujecie znajdźki?

Gołębie (GTA IV), nieśmiertelniki (seria Gears of War) czy statuetki (Tomb Raider II). Forma różna, liczba – z reguły zatrważająca, chociaż wszystko zależy od stopnia rozbudowania świata, jego powierzchni i konstrukcji samej gry. Poukrywane w rozmaitych miejscach często pełnią rolę swoistego secretu. Z samą ideą bywa różnie. Z jednej strony jest to pewien wypełniacz, bajer utrzymany w podobnej stylistyce co cała gra, adekwatnie do jej założeń zaaranżowany. Żer dla kolekcjonerów, radość dla znalazcy. Jest jednak druga strona medalu. Otóż znajdźka to element potrafiący naruszyć immersję, czyli poniekąd zadziałać na zasadzie zburzenia czwartej ściany. Gramy, gramy, wczuwamy się, nowa lokacja, realizacja zadania już na horyzoncie, po czym kątem oka dostrzegamy tzw. collectable. Nasza uwaga zostaje rozproszona i zamiast zająć się grą zasadniczą, godzinami szukamy rozsianych po całym świecie/aktualnej lokacji – pierdół. Tylko by uspokoić sumienie, że zbadało się dany etap w stu procentach. Dyskusyjne rozkojarzenie IMHO.

No fuckin’ WAY!

Gdy Rojcio zaczyna swoją przygodę z grą, zawsze ma ambitne plany i silne postanowienie, że postara się zebrać all of that shit. Z początku idzie gładko, jest satysfakcja. Po pewnym czasie wkrada się jednak zniechęcenie i olanie sprawy na rzecz kwestii istotnych (i łatwiejszych). Pewien smutek z tytułu niepełnej eksploracji niestety zostaje. Bonusa w postaci odpowiedniej punktacji/nagrody czy osiągnięcia/trofea nie będzie:(

Alan? Wake up!

Bez pompatycznych podsumowań. Wszystko zaanonsował wstęp. Wiecie o co cho. Zjadźki, a Wy. Czy zbieracie i co o nich sądzicie. Ataken!

P.S. Jeśli podoba Ci się moja działalność, subskrybuj mój kanał na serwisie YouTube (Światy Urojone) oraz "Polub" ROJA klikając na łapę po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Szybka rozkmina:

#30 Beta-testujecie?

#31 Zaczynamy grę od Singla, Multi czy co-opa?

#32 Ile jesteście w stanie wytrzymać?

#33 Battlefield 3 czy Call of Duty: Modern Warfare 3?

#34 Czujecie się ekspertami?

ROJO
28 października 2011 - 18:40