Szybka rozkmina #36 Jakie PEGI lubicie? (+18) - ROJO - 4 listopada 2011

Szybka rozkmina #36 Jakie PEGI lubicie? (+18)

PEGI kojarzycie na bank. To laska pełna ograniczeń i rozmaitych, kontrowersyjnych treści. Kwestie restrykcji wiekowych odstawiamy, koncentrując się na zawartości samej gry. Który adult content nie tyle co Wam nie przeszkadza, co satysfakcjonuje? Który jest poniekąd wyznacznikiem gry dla Was? Może żaden? Może wszystkie? Zapraszam w krótką wycieczkę po mrocznych zawartościach.

Ta gra ma je wszystkie! Fuck yeah!

Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier (z ang. Pan European Game InformationPEGI) jest europejskim systemem oceniania gier komputerowych. Został założony przez Interactive Software Federation of Europe (ISFE) i rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2003 roku. System ów używany jest obecnie w 30 krajach, a sama klasyfikacja - dzielona na dwie części. W pierwszej wybierany jest minimalny wiek oznaczający dla kogo, pod względem wieku, powinna być dostępna gra. Jest dziewięć różnych ocen wiekowych (+3, +4, +6, +7, +11, +12, +15, +16, +18). Mi jednak chodzi o część drugą, w której zawartość/treść została sklasyfikowana na siedem opisów:

 1. Brutalna przemoc fizyczna (gra zawiera elementy przemocy)

2. Wulgarny język (w grze jest używany wulgarny, kolokwialny język) 

 3. Seks, pornografia, erotyka i nagość (w grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym) 

4. Strach (gra może przestraszyć młodsze dzieci)

5. Hazard (gry, które zachęcają do uprawiania hazardu lub go uczą)

6. Narkotyki, niedozwolone substancje i środki odurzające (w grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków)

7. Dyskryminacja (gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać osoby nieletnie)

Nie ukrywam – gdy gra ma wszystko, czuję, że będę się dobrze bawił. Pachnie mi wtedy grą dorosłą, rozbudowaną, wielowątkową, poruszającą wiele aspektów życiowych. Pełnoprawna, wypaszona przygoda (serie GTA, Fallout żeby nie szukać daleko). Bez ustępstw, bez litości. Jeśli jednak chodzi o konkretne numerki, to 1, 2 i 4 są moimi faworytami. Jakie treści Wam pasują, a jakie nie? Uważacie któreś za kompletnie zbędne w grach komputerowych? Może jakiegoś brakuje? Jestem również ciekaw jaką grę wymienilibyście jako najmocniejszego reprezentanta danej zawartości. Może być interesująco. Zapraszam. Rozpustnica Pegi czeka na Wasz ruch!

P.S. Jeśli podoba Ci się moja działalność, subskrybuj mój kanał na serwisie YouTube (Światy Urojone) oraz "Polub" ROJA klikając na łapę po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Szybka rozkmina:

#31 Zaczynamy grę od Singla, Multi czy co-opa?

#32 Ile jesteście w stanie wytrzymać?

#33 Battlefield 3 czy Call of Duty: Modern Warfare 3?

#34 Czujecie się ekspertami?

#35 Kompletujecie znajdźki?

ROJO
4 listopada 2011 - 15:52