Poznań Game Arena 2012 już od piątku. - Qualltin - 25 października 2012

Poznań Game Arena 2012 już od piątku.

Poznań Game Arena 2012, znana bardziej w zainteresowanym środowisku jako PGA, po 3 latach doczekała się swojej następnej części. Ostatni raz w 2009 roku można było odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie i skorzystać z tego, co w ramach eventu przygotowano.

PGA określa się jako największe takie wydarzenie w Polsce. Jeśli nawet tak nie jest, chociaż ja sam nie kojarzę innego eventu o takim charakterze na taką skalę, to z pewnością jest się czym zainteresować. W przeciągu trzech dni weekendowych raczeni będziemy wszystkim tym, co organizatorom udało się ugadać z konkretnymi podmiotami. Dla niektórych celem wypadowym jest jeden z turniejów rozgrywany w ramach PGA, dla innych odwiedzenie strefy konkretnego wystawcy, a dla innych traktowany jako całość punkt zwrotny na koniec października.

Poznań Game Arena pierwotnie miał pojawić się zdecydowanie wcześniej, jednak w wyniku pewnych zagmatwanych kwestii przestawiano jego datę aż dotarła ona do ostatniego weekendu październikowego. I tak oto szeroko pojęta publiczność dostaje do dyspozycji dwa dni wystawowe, a dla mediów przygotowano pierwszy dzień zamknięty, w piątek. Dzięki uprzejmości osób sprawujących pieczę nad Gameplay.pl oraz GOLem, jeśli wszystko pójdzie dobrym torem, będę mógł być zarówno w dniu zamkniętym jak i podczas dnia otwartego, czyli w sobotę. Co prawda do ostatniej chwili nie będę wiedzieć co w sprawie piątku, jednak na sobotę bilet mam bodajże od początku września.

Tak oto mamy EIZO Challenge’ 2012, Finał Ligii Cybersport, Turnieje COD MW3 oraz PES 2013, strefę Retro Games, TEKKEN TEJ TOURNAMENT VOL 7, oraz Zjazd Twórców Gier. O wszystkich z nich przeczytacie na oficjalnej stronie targów: http://www.gamearena.pl

Bardzo ciekawym wydaje się być ten ostatni, czyli Zjazd Twórców Gier, którego harmonogram http://www.gamearena.pl/pl/wydarzenia/agenda_v_ztg.pdf wygląda bardzo imponująco. Będzie on prowadzony równolegle z PGA, w innym pawilonie, a wstęp na niego ma być oparty na bilecie wstępu na samo PGA. Parę osobistości pojawi się i powie co nieco nt. gier i kwestii związanych z ich tworzeniem.

Nie będę wam przedstawiać całego programu i opisywać co można tam zobaczyć, bo wystarczy poszukać informacji na ich stronie, natomiast wszystkich niezdecydowanych zachęcam do odwiedzenia miasta Poznań w sobotę i niedzielę. Jeszcze trwa sprzedaż biletów online, które pomogą uniknąć kolejek. Tak więc jeśli dopisze los i nic się nie pokiełbasi, możecie spodziewać się szerszej relacji z tych punktów programu eventu, które uda mi się zaliczyć. Mnie strasznie martwi niepewność związana z obecnością tam, bo wszystko wyjaśni się dopiero jutro, ale Wam polecam znaleźć chwilę!

Qualltin
25 października 2012 - 17:55