Rock 'n' Roll Hall of Fame - wprowadzenie zespołów - Newsy(31). - Bartek Pacuła - 17 kwietnia 2014

Rock 'n' Roll Hall of Fame - wprowadzenie zespołów - Newsy(31).

Newsy ze świata muzyki. Wprowadzenie nowych gwiazd do Rock 'n' Roll Hall of Fame, zapowiedzi wydawnicze od Linkin Park i Satrianiego, koncert P. Williamsa w Polsce i wiele więcej!

10.04.2014 - 17.04.2014

Na świecie:

W ostatnim tygodniu do słynnego muzeum Rock and Roll Hall of Fame zostali wprowadzeni wielcy artyści świata rocka - Nirvana, Kiss i Peter Gabriel. Uroczystość odbyła się w nowojorskim Barclays Center, a całe show skradła dla siebie Nirvana, która dała ponoć genialny koncert.

AC/DC ostatnio przechodzi przez trudny czas. Okazało się, że poważne choruje Malcom Young, przez co musi zrezygnować z występowania z zespołem. Przez jakiś czas nad legendą z Australii zawisło widmo emerytury, ale panowie szybko zdementowali te doniesienia, mówiąc, że obiecana płyta na pewno powstanie. Mi pozostaje życzyć Malcolmowi zdrowia, a zespołowi dobrych pomysłów. 

W czerwcu mają pojawić się reedycje pierwszych trzech krążków Led Zeppelin. Prócz zremasterowanego oryginalnego materiału w skład nowych wydań mają wejść niepublikowane kawałki. Jeden z nich, zatytułowany Good Times Bad Times/Communication Breakdown, trafił ostatnio do sieci, dzięki czemu sami mamy okazję się przekonać, czy warto na te reedycje czekać. 

PS. Warto.

"Nowe" wydawnictwo zapowiedział wirtuoz gitary Joe Satriani. Jest to specjalny 15-płytowy boks The Complete Studio Recordings of Joe Satriani. Jak sama nazwa wskazuje w pudle tym znajdą się wszystkie albumy studyjne Satrianiego. Miejsce znalazło się też na książeczkę, miejmy nadzieję, że porządnie wykonaną. Pozostaje teraz tylko czekać na ujawnienie ceny tego wydania.

 

Linkin Park ujawnił światu okładkę oraz tytuł swojej nowej płyty. Ma się ona nazywać The Hunting Party, a okładkę możecie podziwiać powyżej. 

W Polsce:

Zapowiedziany został koncert Pharrella Williamsa - człowieka, który ostatnie miesiące podbił przebojami Get Lucky oraz Happy. Występ tego muzyka ma się odbyć podczas warszawskiego festiwalu Pozytywne Wibracje 20.06 na stadionie Pepsi Arena. Ceny nie są szczególnie tanie (jak to w Polsce), ale nie są też zaporowe i każdy znajdzie coś dla siebie. 

Takiego obrazka już nie zobaczymy na pewno.

Jakiś czas temu donoszono, że słynny krakowski festiwal Coke Live nie będzie już sponsorowany przez Coca-Colę, przez co miał się nazywać po prostu Live Music Festival. Okazało się, że odejście sponsora tytularnego było ciosem śmiertelnym dla tego wydarzenia, bo w 2014 roku Live Music Festival po prostu się nie odbędzie. Impreza ma zmartwychwstać za rok, w 2015, ale co z tego wyjdzie - na razie nie wiadomo. 

 

Kraków jednak nie będzie pozbawiony dawki dobrej muzyki. 2.06 dawną stolicę ma odwiedzić legendarny Anthrax. Ten członek "Wielkiej 4" ma dać występ klubowy, a ceny za bilety kosztować mają 90 zł. 

U mnie:

A u mnie trzy rzeczy. Na moim facebookowym fanpage'u trwa konkurs, w którym wygrać można trzy płyty - OST z najnowszego Deus Exa, OST z najnowszego filmu o 300 oraz koncertówkę Nirvany. Po szczegóły odsyłam właśnie tam.

Niektórzy może pamiętają recenzję ostatniego krążka Mike'a Oldfielda - Man on the Rocks - którą jakiś czas temu popełniłem. Zapomniałem o tym na śmierć, ale jeszcze  przed premierą zamówiłem sobie tę płytę w odwalonej japońskiej wersji SHM-CD za 100 zł. Wczoraj do mnie dotarła, a ja jestem (nie)dumnym jej posiadaczem. Przynajmniej jedna rzecz się potwierdziła - płyta jest fatalnie nagrana, jakby główny inżynier dźwięku oguchł na czas sesji i wszystko musiał sobie podkręcać. Uhhh...

I rzecz ostatnia – na portalach HeavyRock oraz Death Magnetic pojawiła się moja recenzja krążka-hołdu dla Ronniego Jamesa Dio. Przeczytać ją można TUTAJ lub TUTAJ.

Bartek Pacuła
17 kwietnia 2014 - 12:45