TommiK

OldSchoolClimate

najnowszepolecanepopularne

Najlepsza muzyka w grach: The Elder Scrolls IV: Oblivion

Nieodwracalne uszkodzenie słuchu i inne zagrożenia 'pokolenia .mp3'

Graj dłużej - pozostań prawiczkiem (bo i po co komu seks?)

"Call of Duty jest Coca-Colą gier wideo"

Hejterstwo i wojny fanbojów - osiągnęliśmy szczyt czy będzie jeszcze gorzej?

Recenzja telewizora plazmowego Panasonic TX-P42ST50: ideał dla graczy i kinomaniaków

"Polityka" wykorzystuje wizerunek Heatha Ledgera w temacie masakry w Denver

Trupy po strzelaninie w Denver jeszcze nie ostygły, a dziennikarskie autorytety już serwują interpretacje przyczyn tragedii. Tak jak przed rokiem dowiedzieliśmy się, że Anders Breivik zamordował 88 osób, bo grał w Call of Duty, tak od paru dni wiemy, że James Holmes zastrzelił 12 osób i ranił 58, bo naczytał się komiksów i naoglądał filmów. Gdyby takie proste tłumaczenia sprzedawały nam brukowce jak "Fakt", to jeszcze da się zrozumieć. Gorzej, jeśli tego typu treści publikowane są przez przedstawicieli wydawałoby się porządnej prasy.

czytaj dalejTommiK
26 lipca 2012 - 12:53

Powrót do Śródziemia - jak Władca Pierścieni trzyma się dekadę po premierze

Dekadę temu, a dokładniej pod koniec 2001 roku, na ekranach kin zadebiutowała jedna z największych produkcji filmowych w historii. Adaptacja Drużyny Pierścienia - pierwszej części Władcy Pierścieni - wywołała na całym świecie słuszny szał porównywalny do Gwiezdnych Wojen, a jej dwie kontynuacje debiutujące dokładnie rok i dwa lata później wniosły to szaleństwo na kolejny poziom. Powrót do tych filmów po latach potwierdza, że są to ekranizacje najwyższej próby.

czytaj dalejTommiK
25 lipca 2012 - 19:56

Man of Steel: jest już pierwszy zwiastun nowego Supermana

Na około rok przed premierą nowego filmowego podejścia do opowiedzenia historii o największym bohaterze Ameryki zostaje pokazany jego pierwszy zwiastun. Klip zapowiadający produkcję Man of Steel nie należy do najdłuższych, ale daje posmak atmosfery filmu kręconego przez Zacka Snydera (300, Watchmen) pod okiem Christophera Nolana (trylogia Mroczny Rycerz). Pomaga w tym idealnie dobrana muzyka z pewnego hitu sprzed 10 lat - na pewno ktoś z Was przypomni sobie, gdzie można było usłyszeć ten motyw:

czytaj dalejTommiK
22 lipca 2012 - 08:22

Dlaczego OUYA jest skazana na porażkę

Oparta na systemie mobilnym Android konsola OUYA to największy hit w dotychczasowej, dość krótkiej historii Kickstartera. Odważny projekt zyskał poparcie tysięcy internautów i na ponad trzy tygodnie przed końcem zbiórki posiada już inwestycję zbliżającą się do 5 milionów dolarów. Projekt ma być spełnieniem snów graczy, twórców, wydawców - wszystkich, czyli prawdopodobnie nikogo. Wizja oferowania wszystkiego, co najlepsze w grach, za magiczne 99$ jest zbyt piękna, by mogła być prawdziwa.

czytaj dalejTommiK
15 lipca 2012 - 11:29

Recenzja Uncharted 2: Among Thieves. "Dla takich gier człowiek zostaje graczem."

TommiK ocenia: Uncharted 2: Among Thieves
95

Wydana jesienią 2009 roku produkcja kalifornijskiego studia Naughty Dog, które od ponad 15 lat tworzy ekskluzywne produkcje na potrzeby konsol z rodziny Sony PlayStation, wśród wielu fanów marki stało się wręcz pozycją kultową. Uncharted 2: Among Thieves to symbol PlayStation 3 i niejednokrotnie spotykałem się z opinią, że dla tej gry warto kupić tę konsolę. Czy rzeczywiście tak jest?

czytaj dalejTommiK
13 lipca 2012 - 21:14

Posłuchaj całego soundtracku z The Dark Knight Rises za darmo

Magazyn Empire zrobił dziś internautom czekającym na premierę zakończenia filmowej trylogii o Batmanie niesamowity prezent. Każdy z nas może w tej chwili posłuchać całej ścieżki dźwiękowej z The Dark Knight Rises, skomponowanej przez Hansa Zimmera, jednego z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki filmowej (i coraz częściej - do gier). Nie będę wymieniał ulubionych ścieżek, żeby nikt się nie uprzedzał - opiniami podzielimy się w komentarzach.

(kliknij MENU, żeby wybrać pozostałe ścieżki)

Zainteresowanym przypominam, że na moim blogu znajdziecie kilkuczęściowe zestawienie najważniejszych informacji o filmie Christophera Nolana:

Polecam również artykuł pt. "Bane: kim jest człowiek, który złamał Batmana?", dokładnie omawiający postać głównego złoczyńcy we wspomnianym filmie.

czytaj dalejTommiK
10 lipca 2012 - 20:17

Outerra: planeta Ziemia odtworzona w komputerze

Od pewnego czasu da się zauważyć rosnące zainteresowanie produkcjami pozwalającymi użytkownikom na dowolny wpływ na kształt wirtualnej rzeczywistości. Absolutnym fenomenem stał się Minecraft, w którym zarejestrowano już ponad 30 milionów kont. Okazuje się, że do szczęścia wystarczy oddać w ręce graczy silnik i narzędzia, dzięki którym zbudujemy w nim własny świat. Dziś pokrótce przedstawię projekt Outerra - silnik graficzny odtwarzający topografię kuli ziemskiej.

czytaj dalejTommiK
6 lipca 2012 - 22:25

Próba gwałtu w Tomb Raiderze nie miała miejsca, choć widzieli ją wszyscy

Sprawa gwałtu w zapowiedzianym na wiosnę 2012 restarcie serii Tomb Raider  stała się mieczem obosiecznym dla twórców gry. Z jednej strony wywołano mały skandal, który skutecznie podkręciły serwisy piszące o grach, przez co o grze dowiedziała się szersza widownia. Jednocześnie przedstawiciele Crystal Dynamics wykazali się brakiem konsekwencji zaprzeczając temu, co było doskonale widoczne na zaprezentowanym niedawno zwiastunie.

czytaj dalejTommiK
30 czerwca 2012 - 10:59

The Dark Knight Rises: zwiastun roku na miesiac przed premierą

Na cztery tygodnie przed amerykańską (i pięć przed polską) premierą zwieńczenia filmowej trylogii o Batmanie udostępniony został klip, który jak na razie może śmiało kandydować do tytułu 'Zwiastuna Roku'. Dla fanów postaci najważniejsze są tu przede wszystkim nowe ujęcia i cytaty, wszyscy pozostali otrzymują natomiast świetnie zmontowany trailer z idealnie dopasowaną muzyką i budową napięcia. Z każdą chwilą jest coraz lepiej i trudno już sobie wyobrazić, co będzie się działo w kinie pod koniec lipca. Zakup biletów na dwa seanse jest już przesądzony.

Zainteresowanym przypominam, że na moim blogu znajdziecie kilkuczęściowe zestawienie najważniejszych informacji o filmie Christophera Nolana:

Polecam również artykuł pt. "Bane: kim jest człowiek, który złamał Batmana?", dokładnie omawiający postać głównego złoczyńcy we wspomnianym filmie.

czytaj dalejTommiK
19 czerwca 2012 - 20:55

Film i gra stworzone na tym samym silniku to przyszłość nie tak odległa

Wyobraź sobie, że w domowym zaciszu oglądasz nowy film akcji. Na produkcję wydano setki milionów dolarów, a efekt zapiera dech w piersiach. Film nie leci ze zwykłego odtwarzacza Blu-ray, ale z komputera albo konsoli. W końcu znudziło ci się bierne patrzenie na kolejne sceny. Chwytasz za kontroler i przejmujesz stery nad głównym bohaterem. Film od tej pory jest grą, a ty masz wpływ na rozwój wydarzeń.

czytaj dalejTommiK
16 czerwca 2012 - 12:09