Kono

Bakayarou

najnowszepolecanepopularne

WTFG 2.1 - Hideo Kojima

WTFG 1.2 - Fumito Ueda

Poziom trudności - rozważania nie do końca poważne

Top 10 tytułów na PC, których nie wypada nie znać (częśc I)

Top 10 tytułów na PC, których nie wypada nie znać (częśc II)

Indie Game: The Movie - najlepszy film dokumentalny o grach?

Golden Boy - krótka historia o uczeniu się życia, zdobywaniu kobiet i przytulaniu sedesów

Kintaro Oe, bohater anime pt. Golden Boy, to młodzieniec ze wszech miar wyjątkowy. Był studentem prawa na prestiżowym Uniwersytecie Tokijskim (zdał wszystkie egzaminy, ale opuścił uczelnię przed zakończeniem edukacji), a obecnie podróżuje po Japonii na swoim wiernym rowerze Mikazuki 5 i chwyta się przeróżnych dorywczych prac, przy okazji ucząc się życia. Czego możemy więc spodziewać się po tym 6-odcinkowym mini serialu? Świetnego japońskiego poczucia humoru, szczypty dramatu, odrobiny nienachalnego moralizatorstwa, a także kropelki erotyzmu.

czytaj dalejKono
19 października 2011 - 14:31

Terraria. Co zrobić, aby świetna gra była jeszcze lepsza?

Kilka dni temu „skończyłem” Terrarię. Cudzysłów użyty z premedytacją, bo ciężko tak naprawdę powiedzieć o zaliczeniu gry, która jest sandboksem. W kampanii dla jednego gracza zdobyłem najlepsze zestawy zbroi, stworzyłem Night's Edge i pokonałem trzech bossów, więc można to podciągnąć pod przejście gry. Wszystko to od zera na planszy średnich rozmiarów. I muszę przyznać, że czasu spędzonego z Terrarią absolutnie nie żałuję. Oczywiście nie ma róży bez kolców i w Terrari można wciąż wprowadzić kilka poprawek, które teoretycznie powinny w znacznym stopniu uprzyjemnić i uatrakcyjnić obcowanie z tym tytułem.

czytaj dalejKono
21 września 2011 - 14:19

Jesienna ofensywa serialowa - będzie się działo

Nadchodząca jesień to nie tylko chłodniejsze dni, szkoła i koniec sezonu ogórkowego w branży gier wiedo. Ostatni kwartał roku wiąże się także z powrotem na ekrany telewizorów znanych i lubianych seriali. Samymi książkami i grami człowiek nie żyje, więc od czasu do czasu, pomiędzy kolejnymi turniejami wielkiego szlema, wypada coś obejrzeć. Zapraszam więc do zapoznania się z mocno subiektywną listą seriali, na które z niecierpliwością czekam. Uwaga: spoilery większe niż w Need for Speed: Underground!

Ich już nie ma, ale inni są :)
czytaj dalejKono
13 września 2011 - 12:47

Sprzętowa ofensywa Sony

Pył po wczorajszej konferencji Sony opadł, więc czas najwyższy na jakieś mniej (lub bardziej) logiczne spostrzeżenia na temat tego, co japoński gigant zaprezentował w tym roku na targach gamescom w Kolonii. Jeśli miałbym podsumować prezentację jednym słowem to brzmiałoby ono: hardware.

 

czytaj dalejKono
17 sierpnia 2011 - 18:37

Teledysk z Assassin's Creed na ciężką środę

Mamy dzisiaj środę – środek tygodnia i półmetek mozolnej metaforycznej wędrówki zwanej tygodniem pracy. Dlatego też, ten feralny dzień nazywany jest często angielskim określeniem „hump-day”. To okres, w którym potrzebujemy czegoś, co doda nam energii, by dotrwać do migoczącego na horyzoncie weekendu.  Co więc powiedzielibyście na GMV (game music video) z Assassin’s Creed? Użytkownik kryjący się pod pseudonimem hamps19 zmontował jeden z najfajniejszych filmików, jakie ostatnio widziałem. Muzyka może nie trafić do części z Was, ale warto się przełamać. Zaprawdę powiadam Wam: jest Epicko!

W dalszej części wpisu mały bonus…

czytaj dalejKono
10 sierpnia 2011 - 11:22

A ile Ty zapłaciłbyś za grę?

Każda dziedzina szeroko pojętego zbieractwa i kolekcjonerstwa ma swoje białe kruki – mityczne okazy, które nie dość, że niezwykle rzadkie, to jeszcze zazwyczaj kosztujące małe fortunki. Spore sumy trzeba zapłacić za pierwsze numery komiksów o superbohaterach, karty do Magic: The Gathering (sławny Black Lotus), ale również i za gry wideo, które zostały wyprodukowane w bardzo ograniczonych nakładach i są smakowitym kąskiem dla kolekcjonerów z zasobniejszymi portfelami. To, ile pieniędzy trzeba wysupłać na najbardziej pożądane tytuły, czasami wręcz szokuje. Dlatego też postanowiłem przybliżyć Wam krótką listę najbardziej pożądanych okazów z dziedziny kolekcjonowania gier wideo.

 

czytaj dalejKono
8 sierpnia 2011 - 12:57

Samurai Champloo - czy samuraje słuchali hip-hopu?

Shinichirō Watanabe to człowiek, który w kwestii japońskiej animacji zrobił ilościowo niewiele, ale jeśli już się za coś weźmie to robi to co najmniej bardzo dobrze. Watanabe reżyserską przygodę zaczął od świetnego technicznie Macross Plus, później był klimatyczny Cowboy Bebop (był emitowany w TVP Kultura!), a ostatni ważnym projektem było anime, które dziś chciałbym Wam polecić. Dziełem tym jest Samplujący Samuraj, czyli Samurai Champloo.

czytaj dalejKono
20 lipca 2011 - 13:12

Genialna synteza polskiego kina

Nie raz i nie dwa na łamach serwisu Gameplay.pl pojawiały się wpisy dotyczące polskiego kina. Pisaliśmy o zawiedzionych nadziejach, ciekawych filmach (nie)polskich oraz o kompletnych porażkach, które swój „niesamowity” poziom prezentowały już przy okazji pierwszych zwiastunów. Dzisiaj jednak chciałbym wam zaprezentować niezwykłą w swej prostocie syntezę polskiej kinematografii ostatnich lat. Będzie krótko, zwięźle i w dodatku z gwiazdorską obsadą.

czytaj dalejKono
27 czerwca 2011 - 12:10

Josh Waitzkin i jego Sztuka uczenia się

Mały zastój zapanował u mnie na blogu. Końcówka pisania pracy magisterskiej, zaliczanie wszystkich dziwacznych przedmiotów na czas i pisanie newsów na GOLu trochę mnie ostatnimi czasy pochłonęły. Na szczęście studia mają się już ku końcowi i wyłuskałem nareszcie nieco czasu by coś naskrobać. Tym razem wpis traktować będzie o dosyć nietypowej książce, bowiem jej tematem przewodnim jest uczenie się.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jest tak, że niektórym osobom opanowanie nowych umiejętności przychodzi z łatwością, a osiągnięcie sukcesu w dowolnej dziedzinie jest tylko kwestią czasu? Z kolei są i tacy, którzy poddają się przy najmniejszej porażce nie podejmując ponownie rzuconego im wyzwania. Wiecie dlaczego wmawianie dzieciom, że są humanistami/mają umysł ścisły po pierwszej słabej ocenie z matematyki/polskiego jest prawdopodobnie największym błędem, który popełniają rodzice i nauczyciele? Jak to jest, że zawodnik, który przegrał 300 gier i spudłował 9000 razy stał się jedną z największych gwiazd NBA? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań znajdziecie w The Art of Learning (W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się).

czytaj dalejKono
12 czerwca 2011 - 11:32

Piętnasty sezon South Park rządzi

Dzisiejszy wpis będzie o serialu, który zapewne większość z Was dobrze zna, a jeśli nie to przynajmniej kojarzy.  Dzieło zowie się South Park. Kontrowersyjny, obrazoburczy, bezkompromisowy i przede wszystkim niesamowicie śmieszny – taki właśnie jest serial tworzony od ponad 15 lat przez dwójkę zdrowo pokręconych osobników. Oczywiście jak to zazwyczaj bywa w przypadku produkcji, które są nadawane przez tak długi okres, słabsze momenty się zdarzają. Jednak wygląda na to, że Parker i Stone wyszli z dołka (a przynajmniej z mieszanej formy) i ponownie wspięli się na wyżyny komediowego geniuszu.

czytaj dalejKono
19 maja 2011 - 18:49