Chłopaki z XX Wieku tom 2 - Diabeł tkwi w szczegółach - Nato - 29 maja 2020

Chłopaki z XX Wieku tom 2 - Diabeł tkwi w szczegółach

Długowłosego Japończyka wzywa się, gdy sprawy idą źle. To ktoś, kto nie boi się wsadzić kija w mrowisko. Sztuki walki i niezachwiana pewność siebie czynią z niego groźnego wroga lub cennego sprzymierzeńca. Kim jest? Jakie skrywa sekrety? Po czyjej stronie stanie?

Drugi tom Chłopaków wprowadza do gry nową postać. Odkrywa kolejne karty w rozgrywce między "Przyjacielem", a Kenjim. Prowadzi też do radykalnego przełomu.

Trudny do zdefiniowania charakter wrogiej organizacji przywodzi na myśl fenomen "Anonymous". Zagrożeniem może być każdy, a jej cele zdają się wytworem umysłu szaleńca...

..do którego klucz może posiadać sam Kenji. Za młodu chłopak w toku zabaw wymyślił zwariowany plan. Wszystko wskazuje na to, że to, co miało być tylko dziecinną fantazją powoli przybiera fizyczne kształty.

Sposób, w jaki Naoki Urasawa prowadzi fabułę imponuje dojrzałością i profesjonalizmem. Napięcie budowane jest precyzyjnie i z wielkim opanowaniem. Niczym operacja prowadzona ręką doświadczonego chirurga. Powoli ukazuje nam kolejne fragmenty układanki. To mocna, sycąca lektura.

Pewne obawy dotyczyć mogą długości całej przygody. Historia zamknie się w jedenastu podwójnych tomach. To przeszło 4,4 tys. stron komiksu (!) Spory okres czasu i niemała kwota do wydania. Obecnie wszystko wskazuje na to, że będzie warto.

"Chłopaki z XX Wieku" są komiksem, który śmiało można polecić wyrobionym, dojrzałym czytelnikom. Ma szansę zaskoczyć nawet tych, którzy mają na koncie niejeden tytuł.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Format: 150x210 mm

Liczba stron: 418

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Polski wydawca: Hanami

Data wydania polskiego: maj 2019

Data oryginalnego wydania: maj 2000

Nato
29 maja 2020 - 15:20